Sayfa 39/65 İlkİlk ... 29373839404149 ... SonSon
643 sonuçtan 381 ile 390 arası

Konu: Dünyadaki saç dökülmesi araştırmaları ve 2020ye kadar çözümü

Yeni Üye
    Replica oto hata Replicell**
    Edit: Özür...

Yeni Üye
    Alıntı rexics Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında bir şeylerin çıkmasını beklemek hata değil. Umut'un haklı olduğu konu şu; evet yalan söylüyorlar. Baya baya yalan söylüyorlar. Umut'un haksız olduğu konu şu; umutlanmak Şimdi buraya mahfi eğilmez ya da daron acemoğlu minvalinde bir şeyler yazmayayım ama dünyadaki her firma bugün halka arz noktasına gelmek ister. Yani borsaya girmek ister. Halka arz edilen firmaların para kazanması inanılmaz kolaydır. Hiçbir şey üretmeden, toplu iğne bile piyasaya sürmeden olağanüstü paraları sadece spekülatörler aracılığıyla kazanırlar ki burda ilgili olanlar bilir 21. yyın neo-liberal düzeni tamamen bunun üzerine kurulmuştur. Son 20 yılda tüm dünyada iktidar olan partilere bakarsanız bunu daha net anlayabilirsiniz zaten. Bu firmalar saç ile ilgili yada insanların yaşam kalitesini arttıracak belli olgularla ilgili çalışma yapmıyorlar. Yani hiçbirinin hiçbir konuda çalışma yaptığı yok. Fakat piyasaya çalışma yapılıyormuş algısı yaratılıyor. Belki belli firmalar gerçekten saç için olmasada cilt üzerine faaliyetler yürütüyor olabilir fakat saç üzerine çalışma yaptığını söyleyen firmaların hiçbiri bizim burda okuduğumuz ya da anladığımız ölçüde bu işi yapmıyor. Şimdi kanıt ne diyeceksiniz? Çok basit. Halka arz durumlarına ve piyasa değerlerine bakarsanız böyle bir çalışmanın olmadığını anlarsınız. Yada şöyle ifade edeyim. Çalışma varsa bile daha 1 mm dahi yol katedemediler. Tabi bu ihtimale ben inanmalı mıyım? 1999 yılının sonuna doğru Microsoft tablet çıkaracağını duyurdu. Daha ortada herhangi bir tablet olmadan değerini 4 kata yakın bir biçimde arttırdı. Hatta öyle ki Apple ilk tabletini piyasaya sürdüğünde microsoftun o dönem silikon vadisinde elde ettiğini elde edemedi. (sadece ipad için konuşuyorum) Üstelik ipad tüm zamanların en çok satan teknolojik aleti ünvanını o dönem eline geçirmesine rağmen nasıl olduda Microsoft'un elde ettiğini elde edemedi? Çünkü Microsoft bu tablet üzerinde çalışmaya başladığında ve patent toplamaya başladığında dünyada bırakın tableti, ekranına dokunulabilen herhangi bir cisim yoktu. Bu çağötesi girişimin fikri bile şirketi canavarca büyüttü. Piyasa böyle işler. Bugün herhangi bir firma gerçekten bu sorunun çözümüne bırakın yaklaşmayı bu konuda 1 mmden fazla yok katetse ne olacak sanıyorsunuz? 100 milyar dolar seviyesinin üstüne çıkar haftalar içinde. Çünkü halka açık piyasada o kadar değerlenirler ki akılalmaz. Fakat bunu yapmak çok zor hatta imkansız. Günümüz teknolojisi ve tıbbi ilmi saç teli çıkaramıyor ve çıkaramayacakta. Kopyalayamıyor yahut folikül çoğaltamıyor. Bu olmayacakta. Firmalar ve uzmanlarda bunun gayet bilincinde. Peki ne yapıyorlar? Ustaca çalışıyormuş gibi yapıyorlar. Fakat asla kesin konuşmuyorlar. Asla rekabetçi dil kullanmıyorlar. Pazardakiler birbiriyle rekabet haline bile girmiyor. Mesela samumed çıkıpta replica ile yada komple riken ile mücadeleye girişmiyor. Ortada hiçbir kızışma rekabet ya da amaca çabuk ulaşma gayesi yok. Çünkü hepsi biliyor ki saçla ilgili sistematiği çözdüğün an pankreas kanserini çoktan çözdün demektir. Saç çıkarma mevzu tüm kanserlerin çözümünden bile çok daha zordur tıbben. İmkansız bir şeyi talep edip öylece hani hani nerde niye yok diyen bizleriz. Saç çıkarmak titan uydusuna insanla inmekten daha zor. Çünkü saç birçok kontrolsüz bölünmeden (kanser p35 geni) farklı olarak 10larca hatta 100lerce farklı gene bağlı. Kafamızda 100 binden fazla organ var. Ve biz tıptan organ kopyalamasını yahut işlevini kaybeden organları geri getirmesini talep ediyoruz. Belkide yeryüzünün kuantum vs gibi absürt konuları dışında en zor şeyini talep ediyoruz. Umutsuzluğa kapılmaya gerek yok bu durumda. Çünkü umutsuzluğa kapılmak için umut ışığı gerekir. Bu konuda umuda kapılmanın manası dahi yok. Önümüzdeki muhtemelen 500 seneye kadar asla çözümünün yanına bile yaklaşılamayacak bir konuyu tıptan beklemek biraz acımasızca. Çünkü saç çıkarmak bilinen birkaç bilimsel ünite hariç en zor konu yeryüzündeki. Hala neden dökülğyor konusu bile net bir biçimde ortaya konulamamışken tutupta niye çıkartamıyoruz sorusunu sormanın bir anlamı yok. Samumed denen şarlatan grubundan sevgili osman kibar saç dökülmesini bitirdik. Kanserli hastalarıda iyileştirip evine yolladık dedi İzmir'de. Neden İzmir'de biliyor musunuz? Çünkü Oklahama'da Maryland'de New York'ta California'da veyahut Kanada Toronto'da Vancouver'da bunu derseniz
    Nature ve Science dergisi editörleri sizi yapar bir dildoya çevirir. Öyle aşağılarlar ki nefes dahi alamazsınız. Ama İzmir'de dersin. İzmir Türkiye'de çünkü. Türkiye'de bu numarayı yerler. Abd'de bu numarayı sadece wall street yer Oda bilerekten yer. O sebeple daha tırnak makası üretmemiş samumedin şirket değeri 10 milyar doların üzerinde. Tertemiz klinik vurgun. Kimse saç çıkaramayacak yada ileri seviyeyi kanseri çözemeyek bu yüzyılın en azından ilk yarısında. Beynimizi matrix gibi bir simulatöre aktarıp ölümsüzlüğü oluşturma ihtimalimiz saç çıkarmadan daha kolay. Bu simulasyon olacaktır ama saç çıkacak mıdır? hiç sanmıyorum. Umarım başarırlar. Ve yanılıyorumdur.
    edit: replica mobil oto yazım hatası replicell**
    edit 2: yazım kuralları dışında entry için özür.
    edit 3: no offense. sadece benim fikrim.

rexics'e katılıyorum,daha saç dökülmesine sebep olan genler tespit edilememişken o hormonları genleri engelleyecek bir ilaç tedavi bulunmasının imkanı yok arkadaşlar.Evet umut ışığı her zaman vardır ama 21.yüzyılda ya da 22.yüzyılda (şahsi fikrim geleceği göremeyiz) kelliğe kesin bir çözüm bulunacağını düşünmüyorum.Konuda negatiflik hakim evet ama yapacak bir şey yok realist olmak gerek hatta bana göre şanslı bir nesiliz ki saç ekimi bu kadar ilerledi ve başarı oranı aşırı yüksek olmasada norwood 3-4 hatta 5 6 olan insanlar eski hallerine dönebiliyor,zaten şirketlerin bu konunun bu kadar zor ve halihazırda belli başlı çözümleri olduğundan dolayı yoğunlaşmadıklarını da düşünmüyo değilim umarım biz şaşırırız da yakın bir tarihte mucize gerçekleşir..

Yeni Üye
    Alıntı skins13 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    rexics'e katılıyorum,daha saç dökülmesine sebep olan genler tespit edilememişken o hormonları genleri engelleyecek bir ilaç tedavi bulunmasının imkanı yok arkadaşlar.Evet umut ışığı her zaman vardır ama 21.yüzyılda ya da 22.yüzyılda (şahsi fikrim geleceği göremeyiz) kelliğe kesin bir çözüm bulunacağını düşünmüyorum.Konuda negatiflik hakim evet ama yapacak bir şey yok realist olmak gerek hatta bana göre şanslı bir nesiliz ki saç ekimi bu kadar ilerledi ve başarı oranı aşırı yüksek olmasada norwood 3-4 hatta 5 6 olan insanlar eski hallerine dönebiliyor,zaten şirketlerin bu konunun bu kadar zor ve halihazırda belli başlı çözümleri olduğundan dolayı yoğunlaşmadıklarını da düşünmüyo değilim umarım biz şaşırırız da yakın bir tarihte mucize gerçekleşir..
    Sakın yanlış anlaşılma olmasın. Yazdıklarımdaki amaç saç ekimini övmek değil bilakis saç ekiminin sorunu çözdüğüne dair bir inancım yok. Belki protez teknolojisi çok gelişirse ki bu nasıl olacak hiçbir fikrim yok o zaman belli sorunlar ama sadece belli sorunlar çözülebilir. Ama işlevsizleşmiş organın bulunduğu yere işleyen organlar arasından nakil yapmak sorunu net çözen bir şey değil. Pek tabi 40 yaşına gelmiş ve sadece nw 2 3 sakalasında saç dökülmesine uğramış bir kişi için bu bir çözüm bunu inkar edemem ama nw 5 6 sakalasına 30una ulaşmadan gelmiş biri için bu bir çözüm değil. Yüksek ücretler talep eden Fuexpert ,Dr.umar veya Injerto capillar gibi özel ekim merkezlerinde bu iş belki sadece bazı şanslı nw 5 6 skalasındaki kişiler için çözüm olabiliyor. Fakat biz sadece bu kişileri baz alarak evet ekim işte tüm sorunları çözecektir haydi ekim yaptıralım heyooo diyemeyiz. Çünkü ekimin başarı oranı yüzde 30larda bile değil günümüz teknolojisine rağmen. Her 10 kişiden 1ini düzgün hale sokabiliyorlardı şimdi o 2 yada 2.5a çıktı her 10 kişiden 1i için. Üstelik çoğu ekim merkezi (euroyla çalışanlardan bahsediyorum) operasyon öncesi 1 sene ve operasyon sonrası 1 sene finasteride şartı koyuyor. Mesela Türkiye'de ekimleriyle nam salmış ve greft başına 2.5 euro talep eden Koray Erdoğan çoğu hastası için bunu talep etmekte. Saçekimisonuçları adlı sitede millet leblebi gibi finasteride yutup işte ekim tüm sorunları çözer minvalinde aforizmalar saçıyor etrafa. Fakat buna tedavi demek ne kadar doğru bilemiyorum. Bu sitede insanlar birçok şey deniyor. Sonuç alanlar var alamayanlar var. Kimse kimseye garantili sonuçta vaadetmiyor. Yani bu siteyi seviyorum çünkü dolandırıcılık yok, reklam yok ve olaylara nedensellik prensibiyle yaklaşılıyor. Kimseye saç için belli etkenleri boşuna kullanıyorsunuz nasılsa kafanızdan tel çıkaramayacaksınız demiyorum. Çünkü istediği sonucu belli bir süre elde eden birçok kişi vardır. Ama bunlar ömür boyu devam edilmesi gereken şeyler. Ben 27 yaşımdayım. 70ime kadar yaşayacağımı varsaysam 55ime kadar saç benim için önemli olsa 28 sene bir fiil her gün bu etkenleri kullanamam. Bende böyle bir irade yok. Tabi bu iradeye sahip olanlar ve bundan keyif alanlar, hayat boyu yaparım ne var bunda diyenler için bu sitede yazılıp çizilenler ve yurtdışı muadillerinde yazılıp çizilenler kişilere katkı sağlar mı? Sağlayabilir belli oranda tabi ama kökten çözüm dediğimiz şey başka semptomları baskılayacak tedavi başka. Bugün modern tıp bile doktor olan arkadaşlar benden fersah fersah iyi bilirler hastalıkların yüzde vermek imkansız olsa bile çoğunda sadece semptomları ortadan kaldıran tedaviler ortaya koymakta. Yani kimseden Jonas Salk olmasını bekleyecek halimiz yok. Her işin bir aşısı yok. Tedaviye saygım sonsuz. Tedavi bizi kaliteli yaşatan şey. Benim bir önceki entrymde bahsettiğim kökten çözüm. 500 sene boyunca dahi kökten çözümün yanına yaklaşabileceklerini düşünmüyorum. Ama ben düşüncemde yanılabilirim Çok yanılmışlığımda var Grupta emeği geçen herkese saygılar. Kesinlikle tedaviye karşı cephe oluşturma niyetinde değilim. Kimse asla bunu yanlış anlamasın üzülürüm. İyi forumlar.

Saç klonlama doğru şekilde başarıya ulaşırsa gelişmiş elektronikle entegre edilebilir düşünsenize saç tellerini makinaya işlenip yapay zeka veya algoritmaya dayalı dökülen saç köklerinin yerini makina belirleyip doldurduğunu hiç dökülmemiş gibi olabilir 1-2 seansla belkide kellik diye dert kalmaz inş görebiliriz %100 çözüme ulaştığını

Bu iş 5 sene içerisinde bitecek.

https://i.hizliresim.com/YdBz2A.png bu kadar firma boşa kürek çekiyor olamaz... adamlar bu kadar bu işe para harcıyor sen gelmişsin hepsi boşa kürek çekiyor diyorsun sende gayet iyi biliyorsun ki bu işin sonunda çok para var ve insanların para için neler yapacağınıda gayet iyi biliyoruz, köpek gibi çalışıyorlar. bu iş için rekabet yokta diyemezsin sanırsın saç dökülmesi şirketlerinde ceosusunda rekabet yok diyorsun tanrı mısın birader nerden biliyorsun rekabet olmadığını bu ne umutsuzluk bu siteye insanlar kendilerine umut aşılamak için giriyor bir akıllı sensin tüm saç dölülmesi şirketleri mal dimi sizi akıllısınız.

Yeni Üye
    Alıntı badem1453 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saç klonlama doğru şekilde başarıya ulaşırsa gelişmiş elektronikle entegre edilebilir düşünsenize saç tellerini makinaya işlenip yapay zeka veya algoritmaya dayalı dökülen saç köklerinin yerini makina belirleyip doldurduğunu hiç dökülmemiş gibi olabilir 1-2 seansla belkide kellik diye dert kalmaz inş görebiliriz %100 çözüme ulaştığını
    keşkeeee.. Bu dediğiniz inanın yeni bir çağı yakalamak. Ertesi sene kalp, pankreas, böbrek çoğaltırız çünkü. Bunu neden çok istiyorum biliyor musun? Amacım saç filan değil. Bu folikülden sağlıklı saç klonlayıp üstüne kanser riskini minimize ettiğimizi zaman böbreksiz doğan, verimsiz çalışan kalple veya hasarlı karaciğerle doğan bebekler ölmeyecek artık.Çünkü bir organı çoğaltacak sistemi keşfetmemiz diğerlerinin de nefes kadar yakın olduğunu gösterecektir. Kendi problemime değil onların hayatta kalmalarına sevinirim en çok. Keşke olsa.

Yeni Üye
    Alıntı Kertmeyenkele Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu iş 5 sene içerisinde bitecek.

https://i.hizliresim.com/YdBz2A.png bu kadar firma boşa kürek çekiyor olamaz... adamlar bu kadar bu işe para harcıyor sen gelmişsin hepsi boşa kürek çekiyor diyorsun sende gayet iyi biliyorsun ki bu işin sonunda çok para var ve insanların para için neler yapacağınıda gayet iyi biliyoruz, köpek gibi çalışıyorlar. bu iş için rekabet yokta diyemezsin sanırsın saç dökülmesi şirketlerinde ceosusunda rekabet yok diyorsun tanrı mısın birader nerden biliyorsun rekabet olmadığını bu ne umutsuzluk bu siteye insanlar kendilerine umut aşılamak için giriyor bir akıllı sensin tüm saç dölülmesi şirketleri mal dimi sizi akıllısınız.
    boşa kürek çekiyorlar demedim. Kürek çektikleri filan yok daha çok spekülasyonundan para devşirme işini iyi yapıyorlar dedim. Gerçekte ortaya koydukları hiçbir tedavi yöntemi bu gruptaki yöntemler kadar etkili değil bile. Umarım 5 sene içerisinde biter. Tabi ben de bunu isterim. Umut firmalar bu işi çözecek noktasında olmasa gerek. Ben diyorum ki mehdi beklemekle kellik sorununun şu an çözümünü beklemek aynı şey. Umudunuzun kırılmasına gerek yok. Sonuçta ben bu iş çözülmez diye düşündüğüm için firmalar hmmm rexics böyle söylüyor o halde geri adım atalım demeyecek. Ya da siz 5 sene içerisinde çözerler dediğiniz için 5 sene içerisinde çözülmeyecek. Amacım umut kırmak değil. Umudunuz benim fikrim yüzünden kırılmasın Yani bu gruptakilere hakarettir bu. Ben burda birşey yazdım diye burada bulunan üyelerin umudunun kırılacağını sanmıyorum. Çoğu gayet kaliteli düşünen insanlar. Umut eden etmeye devam edebilir ve rexics görüşün hatalı bence çözüme yakınız diyebilir. Üstelik haklı olabilirde. Ama bir akıllı sensin yok tanrı mısın vs gibi yaklaşımların bir anlamı yok. Evet saç veya kanser gibi şeylerin çözümü tabi çok para kazandırır. Ama çok para kazandırır. Çok derken bazı devletlerin yıllık gelirinden çok. Umarım sen haklı çıkarsın ve 5 sene içinde çözülür. Şu an senin haklı çıkmanı istiyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı rexics Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    boşa kürek çekiyorlar demedim. Kürek çektikleri filan yok daha çok spekülasyonundan para devşirme işini iyi yapıyorlar dedim. Gerçekte ortaya koydukları hiçbir tedavi yöntemi bu gruptaki yöntemler kadar etkili değil bile. Umarım 5 sene içerisinde biter. Tabi ben de bunu isterim. Umut firmalar bu işi çözecek noktasında olmasa gerek. Ben diyorum ki mehdi beklemekle kellik sorununun şu an çözümünü beklemek aynı şey. Umudunuzun kırılmasına gerek yok. Sonuçta ben bu iş çözülmez diye düşündüğüm için firmalar hmmm rexics böyle söylüyor o halde geri adım atalım demeyecek. Ya da siz 5 sene içerisinde çözerler dediğiniz için 5 sene içerisinde çözülmeyecek. Amacım umut kırmak değil. Umudunuz benim fikrim yüzünden kırılmasın Yani bu gruptakilere hakarettir bu. Ben burda birşey yazdım diye burada bulunan üyelerin umudunun kırılacağını sanmıyorum. Çoğu gayet kaliteli düşünen insanlar. Umut eden etmeye devam edebilir ve rexics görüşün hatalı bence çözüme yakınız diyebilir. Üstelik haklı olabilirde. Ama bir akıllı sensin yok tanrı mısın vs gibi yaklaşımların bir anlamı yok. Evet saç veya kanser gibi şeylerin çözümü tabi çok para kazandırır. Ama çok para kazandırır. Çok derken bazı devletlerin yıllık gelirinden çok. Umarım sen haklı çıkarsın ve 5 sene içinde çözülür. Şu an senin haklı çıkmanı istiyorum.
    Kardeşim bir önceki sayfadaki ilk yorumunu ve sonraki yorumlarının, forumda son zamanlarda okuduğum en akıl dolu, mantıklı yorumlar olduğunu söylemek isterim. Altına imzamı atarım.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı karaayaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Umut arkadaşın dediklerine bende katılıyorum üzülüyorum çok ama durum böyle bu işin çözümü tesadüfen bulunursa belki bulunur zaten genelde çoğu şeyin çözümü tesadüfen bulunmuş. Bizim kaderimiz böyle hiç bir zaman gür sağlıklı dolgun saçlarımız olmayacak bu lanet saç yüzünden kendimi eksik hissediyorum!!!!!
    Kardeşim aynen bu yorumuna da katılıyorum. Saç çıkaran, yanetkisi çok minimal, güvenli denebilecek bir tedavi ancak tesadüfen keşfedilebilirse olur diye düşünüyorum. Şu 10 yıl içinde de buna pek ihtimal vermiyorum. Minoksidil ve finasterid ancak böyle ortaya çıktı. Bir ihtimal de belki alakalı genlerin keşfedilmesi ile birşeyler olabilir belki. O da zayıf bir olasılık bence.

Beyler o sebeple, kafanızdaki saçlara sahip çıkın. Günlük tedavi uygulamayı, losyon kullanmayı alışkanlık haline getirin. Tıpkı kalkınca yüz yukamak, duş almak, diş fırçalamak gibi. Haftada belki bir iki sefer unutmuş olmanız çok bi sorun olmaz ama %90-95 devam edecek şekilde düzenleyin kendinizi. Bunu, agresif dökülmesi olan iki yıldır çırpınan bir arkadaşınız, abiniz olarak söylüyorum. Donörünüz de çok sağlam sağlıklı değilse benim gibi, saç ekimi bile tatmin edici olmayacaltır.

Siz elinizden geleni yapın, gerisi kader, kısmet. Allah başka sağlık sorunu vermesin. Sağlıcakla.

Sayfa 39/65 İlkİlk ... 29373839404149 ... SonSon