Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Hergün Saç Yıkanmasına Uygun Şampuan Önerisi

Yeni Üye

Question Hergün Saç Yıkanmasına Uygun Şampuan Önerisi

Merhaba Arkadaşlar malum bazılarımız saçları uyuduğunda çok şekilsiz hale geldiğinden sabahları yıkamak gerekiyor. Saç dökülmesi, seboreik dermatit gibi nedenlerle farklı ve etki mekanizması farklı şampuanlara başvuruyoruz ve saçı fazla yoruyor.Bundan dolayı günlük kullanabileceğim saç dökülmesine negatif yönde etkilemiyicek basit bir şampuan önerisi olan var mı?

Bu amaç için Kullandıklarım;

prozinc mor kutu (günlük kullanım için biraz fazla kullandığım kadarıyla)
    komili zeytinyağ özlü şampuan (pek memnun kalmadım)

Moderatör muros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Saçınıza ne kadar çok şampuanla yıkarsanız o kadar çok yağlanma ve diğer deri sorunlarına neden olacaktır bunun önüne geçmek için saçınızı haftada 1 veya2 kez şampuanla diğer günlerde sadece su ile durulamanız yeterli olacaktır su ile istediğiniz gibi temiz olmuyorsa karbonat ile yıkamayı denebilirsiniz.

Hocam revitayı tavsiye ederim ücreti yüksek diğerlerine oranla

SaçımınDoktoru Üyesi karaayaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben aksine bi fikir belirtecem saçların tez yağlanıyosa hergun nazikçe yıka şampuanı az suyu olabildiğince ılık tut

Yeni Üye
    Alıntı muros Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saçınıza ne kadar çok şampuanla yıkarsanız o kadar çok yağlanma ve diğer deri sorunlarına neden olacaktır bunun önüne geçmek için saçınızı haftada 1 veya2 kez şampuanla diğer günlerde sadece su ile durulamanız yeterli olacaktır su ile istediğiniz gibi temiz olmuyorsa karbonat ile yıkamayı denebilirsiniz.
    Kusura bakmayın dönme geç oldu, her gün yıkamassam saçlar yağlı bir hal oluyor ve kaşıntı yapıyor bir süre sonra, son arkadaşın dediği duruma dönüyor. Şampuan kullanımı neden yağlanmayı artırsın, alışma muhabbetimi?

SaçımınDoktoru Üyesi Violator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı muros Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bu yoruma tamamen karşıyım. şampuan yağlanmayı yok ederek deri sorunlarını minimize eder.
    Şampuan derken, biotin - dermalute - zigavus - ketoral gibi ürünlerden bahsediyorum. Elidor, Pantene gibi deterjanlara karşıyım.
    -Miracle Losyon (her akşam)
    -Minoxil (her akşam 10 fıs) ( 7. yıl)
    -Proscar 4/1 her akşam (7.ay)

SaçımınDoktoru Üyesi
    saçı uzun süre yıkamamak saçın yağ dengesini düzeltip yağlanmayı azaltabilir mi?

hatta buna örnek olarak dışarıda yaşayan evsiz kişilerin saçları çok gür olabiliyor, belki içlerinde aylarca yıkamayan vardır saçını?

SaçımınDoktoru Üyesi
    benim kafa derim kaşınırdı ve kaşındıgı zaman kepek dökülürdü ama görünürde kepek vs görünmezdi birde saçlarımı yıkadıktan 1 gün sonra saçlarım yağlanırdı 2 günde bir kesin yıkamam lazımdı yoksa saçlarımı yıkadıgımda şampuan bile köpürmezdi denemediğim birşey kalmadı geçmemişti en son ''head and shoulders clinical strength'' şampuanını aldım şuan Allaha şükür ne kepek ne kaşıntı ne yağ kaldı sana tavsiyem dene bunu kardeşim pişman olmazsın internetten alıyorsun marketlerde satışı yok biraz pahalı oldugundan.
    -Dermaroller ( Haftada 2 kez 192 iğneli 1mm)
    -Ketoral-Azalderm krem günde 2 kere
    -Çörek otu yağı ( saçlarımı yıkayacağım günler )
    -Yakı otu-nane çayı günde 1 bardak içiyorum.

Şu anlık hiçbirini kullanmıyorum.

Moderatör skorfit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence hergün yıkamakta bi sıkıntı yok.bikere günde iki defa losyon kullanıyoruz yıkanmasa temiz deriye nasıl yedirilecek o losyon.sadece suyla yıkamayla çözülecek bi durum değil suyla yıkasanız bile losyon tabakası kalıyor kafada.prozinc mor kutulu şampuan hakkında bayağı iyi yorum okudum.bikaç güne başlycam ben de.iyi bir şampuan ile hergün yıkanmanın bi sorun çıkarmayacağı kanaatindeyim.

Yeni Üye
    Mor kutu bir süre kullandım ben, nedense memnun kalamadım, saçları hacimsiz yumuşak yapıyor bu hoşuma gitmiyor olabilir, yağlanmaya çok iyi gelmedi.Bu aralar 2 şampuan dönüşümlü kullanıyorum biri Vichy yeşil olan hafta 1-2 kez diğer günler alpecin cafein şampuan.Seboreik dermatit nüks ediyor vur kaç gibi vichy kullanıyorum alışmaması için.

Sayfa 1/2 12 SonSon