Sayfa 1/4 123 ... SonSon
32 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Yaş 19...Tedaviye başlamak istiyorum...LÜTFEN YARDIM EDİN!

Yaş 19...Tedaviye başlamak istiyorum...LÜTFEN YARDIM EDİN!

Arkadaşlar yaklaşık 2-2,5 yıldır saç dökülmesi sorunu yaşıyorum. Son 1 ay içerisinde iyice arttı.Bu zamana kadar sadece konazol kullandım. Birçok araştırma yaptım. Sizlere danışmak istiyorum. En uygun tedavi ne olur? Bu yaz bir şeylere başlamalıyım. Ailemde dökülme genetik.

Arkadaşlar 10 hazirandan beri yakı otu nane ısırganı kaynatıp saçıma sürüyorum. 1-2 saat sonra bunun üzerine nane yağı emu hint yağı ve lavanta yağı karışımını sürüyorum.Günlük 1 kupa nane çayı içiyorum. Haftada 2 defa nizoral şampuan kullanıyorum.Saçım daha az dökülüyor öyle hissediyorum ancak saçımın en ön orta kısmında bir açılma oldu böyle parmak izi kadar çok belli olmuyor. Bir de ıslakken saçım sanki daha seyrek duruyor eskiye göre. Ama kuruduktan sonra saçlarım çok güzel oluyor eskiye göre. Benim sormak istediğim yağları sürüp yıkandıktan sonra saç derim kızarıyor 10-15 dk yanıyor daha sonra geçiyor bu normal mi? bu tedavilere ek ne yapabilirim? Proscar kullanmayı düşünüyorum uzun süredir. Normal pantene şampuanın içine diane 35 atsam etkisi olur mu öyle bir şey okudum forumda ? FİKİRLERİNİZ ÇOK ÖNEMLİ ARKADAŞLAR ESİRGEMEYİN ALLAH HERKESE ŞİFA VERSİN ŞU MÜBAREK AYDA.
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi 13310339_10208327243971443_4213685630884154506_n.jpg‎   13321716_10208327244411454_4536914058281996943_n.jpg‎   13327570_10208327244011444_3050011794320190767_n.jpg‎   13335733_10208327244451455_4244725201510782194_n.jpg‎   13346528_10208327243531432_8061983792945816700_n.jpg‎  
    Konu Yaş18SacınYarısı tarafından (24.06.2016 Saat 17:54 ) değiştirilmiştir. Sebep: Tedavi sonrası karşılaştıklarım.

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aynı yaşlarda benim saçlar da öyle seyrelmişti. Doğal olan tedavilerle işe başla artık. losyon minox kremler vs.

Alıntı Muzdarip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı yaşlarda benim saçlar da öyle seyrelmişti. Doğal olan tedavilerle işe başla artık. losyon minox kremler vs.
    Hocam arkadaşın durumu çok fena değil minox yerine miracle losyon ve masaj yeterli olur diye düşünüyorum.
    Saf Spirolacton + Dermapen

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı saçmasaç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam arkadaşın durumu çok fena değil minox yerine miracle losyon ve masaj yeterli olur diye düşünüyorum.
    Ya saçmasaç hocam senin miracle dediğin şeyin içinde şeker yok spiro var. Miracle minoxdan daha ağır ve agresif bir tedavi + yan etkileri de olabilir. Arkadaşın saçlarını görmüyor musun simsiyah gayet gürler önler hafif seyrelmiş sadece sen buna miracle diyosun. İçindeki etkenlenlerin agresifliğini hepimiz biliyoruz diye zannediyorum.

Saç sorununa gelirsek, kardeşim maşallah saçların çok güzel önler hafif seyrelmiş. Dermaroller veya dermastamp al haftada 1 kullan. Şuan için doğal tedavilere yönel. Hint yağı,emu yağı, elma sirkesi, yakı+ısırgan gibi. Önlere ketoral krem vs sürebilirsin. Minox'a gerek yok, Miracle'a hiiiiç gerek yok. Eğer dökülmen çok agresif devam ederse Cellagance ile başlarsın miracle ve minoxil'den daha iyi olur senin için. Miracle ve minox için çok erken saçların çok iyi.

Doğal tedavileri 3-6 ay civarı kullanıp gözlemle yoksa Miracle hocaya ulaşıp Cellagance ile devam et. Başarılar dilerim tedavinde.

Alıntı saçmasaç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben açıkcası finas kullanmayı düşünüyorum.Finasın yanında medobiocomplex kullanmayı düşünüyorum. Tıp fakültesinde okuyorum ve finasın yan etkilerini sorduğum ihtimalinin inanılmaz düşük olduğunu ve zararsız olacağını söylediler.Miracle losyona gelirsem saçımı kısa tutmak istemiyorum uzun saçım olduğunda da kullanabilir miyim? Ve hazırlayacağım losyon ne kadar süre gidiyor?

Hocam cevabınız için çok teşekkür ederim. Söylediğiniz doğal ürünleri nasıl kullanıcam? Saç derime mi uyguluycam yoksa içicek miyim? Ben finas kullanmayı da düşünüyorum. Normalde abilerimin saçı benim yaşlarımda çok daha kötü durumdaydı. Konazol ve günde 8-9 bardak kahve,8-9 bardak kola ile korudum sanırım. Kafein çok faydalıymış belki yeterli değildir ancak etki ettiğini düşünüyorum. Finas kullanma konusunda ne düşünüyorsunuz hocam?

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Yaş18SacınYarısı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam cevabınız için çok teşekkür ederim. Söylediğiniz doğal ürünleri nasıl kullanıcam? Saç derime mi uyguluycam yoksa içicek miyim? Ben finas kullanmayı da düşünüyorum. Normalde abilerimin saçı benim yaşlarımda çok daha kötü durumdaydı. Konazol ve günde 8-9 bardak kahve,8-9 bardak kola ile korudum sanırım. Kafein çok faydalıymış belki yeterli değildir ancak etki ettiğini düşünüyorum. Finas kullanma konusunda ne düşünüyorsunuz hocam?
    Finas için yaşın erken. Doğal tedaviden kastım cellegancetı ama buna ek olarak vertex bölgesine minox ve ketoral krem kullanabilirsin.

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben açıkcası finas kullanmayı düşünüyorum.Finasın yanında medobiocomplex kullanmayı düşünüyorum. Tıp fakültesinde okuyorum ve finasın yan etkilerini sorduğum ihtimalinin inanılmaz düşük olduğunu ve zararsız olacağını söylediler.Miracle losyona gelirsem saçımı kısa tutmak istemiyorum uzun saçım olduğunda da kullanabilir miyim? Ve hazırlayacağım losyon ne kadar süre gidiyor?
    18-19larımda benim de 3 aşağı 5 yukarı aynıydı saçlar şakaklarım daha açıktı gerçi seninki yine iyi bi miktar benimkinden.Saçların gidişat aynı fakülteler aynı senle ortak bi kaderimiz var heralde
    Nacizane tavsiyem şimdilik minox kullanma gerek yok defansa yönelik tedavilerle devam et.Finasterid deneyecem dersen bi deneyebilirsin ama kullandıktan sonra olumlu yönde bi ilerleme pek olmaz saçların zaten iyi,korur sadece.Yani işe yarayıp yaramadığını yıllar geçtiksen sonra anlarsın koruduğunu görünce beklentilerini ona göre ayarla.Ve şakak ve ön bölgende dökülme agresif olacaksa buna engel olmama ihtimali yüksek.Finasteride başlama fikrin kesin değilse önden bi 8-10 ay sadece miracle losyon deneyebilirsin.Önünde uzun yıllar olacak her etkeni yavaş yavaş dene etkilerini net gözlemle derim aceleyle daldan dala atlama benim tavsiyem bunlar

SaçımınDoktoru Üyesi
    minox finas falan hiç başlama doğal yollara git oke.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Finas hiiiç başlama olan saçını da kötüleştirir. Minox ve miracle dokunma bile daha çok güzel saçların var. Yakı otunu içebilirsin de ama topikal kullanıyoruz biz. Isırgan+yakıyı 4 dakika kaynatıp şişeye koyup buzdolabında saklicaksın. Hint+emu+hindistan cevizi yağını 2günde 1 süreceksin. Haftada 1 de dermaroller yapacaksın. İlerleme olmaz ise Cellagence'a başlarsın.

Biraz komik gelecek ama tıp fakültesindeki hocalarına güvenme. Kağıt üzerinde %2 yazıyor finasteridin yan etki riski ama nerdeyse her kullanan görüyor. Kalıcı kısırlık yaptığına dair çalışmalar var. Tümör riskini artırdığı çalışmalar var. Var oğlu var yani finasterid kullanacağın en son şey olsun.

Sayfa 1/4 123 ... SonSon