Sayfa 1/2 12 SonSon
16 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: 16 Yaşındayım saç dökülmem var

SaçımınDoktoru Üyesi m4a1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Izmır

Post 16 Yaşındayım saç dökülmem var

Öncelikle sayın adminlerden açtığım diğer 2 konu için özür dilerim. Asıl konu burada isterseniz diğrlerini kapatabilirsiniz..

Yaşım 16 saç dökülmem var. Doktora gittim kan tahlili yapıldı herşey normal çıktı. Doktor erkek tipi dökülme diyip bioksin forte verdi postaladı.

Genetik olarak babam 42 yaşında seyreklik var. Ama fark edilir düzeyde değil ve hiçbir tedavi uygulamamış.

bendede dökülme 6-7 aydır var ve doğuştan seyrek olan saçlarım bu hali aldı.

moralim çok kötü böyle giderse 20 ye gelmeden kel olacağım. Ne tür tedaviler önerirsiniz? ve Neden çok erken dökülme başladı? yüzmeye gidiyorum sıkuntı olurmu?

Fotoğrafları aşşağıda paylaştım;

http://i.hizliresim.com/1dk5mY.jpg

http://i.hizliresim.com/L34r7a.jpg

http://i.hizliresim.com/r9VrBV.jpg

http://i.hizliresim.com/7vbzEP.jpg

Çok fazla post açma yeter artık

Yer
    Izmır
    yardımcı olan yokki be dostum

SaçımınDoktoru Üyesi Ender60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    Saç tipinden kaynaklı seyreklik sanırım.Açık bölge halen bembeyaz dökülmüş olsaydı ten rengine dönerdi.Bence senin genel olarak saçın seyrek.Beslenmene dikkat et günlük masaj yap, spor yap.Kısaca seni alternatif tedavi bölümüne alalım.

http://www.sacimindoktoru.com/25-sac...tif-tedaviler/
    Miracle Losyon20.01.2016
    Yakı+ısırgan+Lavanta+elma sirkesi 15.01.2016
    Biotin 5mg HP 26.01.2016
    Cell Losyon 01.04.2016
    %5 Min %0.2 Fin Losyon 20.06.2016

Moderatör
    Yaşın genç anti androjen vs kullanma, saçının ön çizgisi kötü durmuyor bioxine falan para verme Ender60ın attığı bölümü incele saçına bakım maskeleri falan yap, masaj yap düzenli ama kimyasal bir şeyler kullanma yaşın daha çok genç özellikle hormonlara en ihtiyaç duyulan zamanlar. Canını da çok sıkma saç kaliteni arttıracak biotin, b1-6-12 (benexol), çinko vs al sanıyorum ki saç durumun canını sıkacak bir hale gelene kadar yan etki açısından güvenli tedaviler çıkacaktır diye düşünüyorum, geçmiş olsun sıkma canını
    güncel tedavi:
    sabah akşam 15'er dakika toplam 30 dk masaj
    emu+nane+hint+jojoba yağı
    sebamed şampuan
    solgar 1000iu d3
    arada çinko+b1-6-12 hap
    haftada 1-2 ısıgan otu kürü
    haftada 1-2 green juicing
    -------------------------------------------------------
    %2spiro+ diane 35 losyon
    hint+emu+jojoba+nane yağı karışımı
    haftada 1-2 ısırgan otu kürü
    arada bir sirkeli su
    dermoday şampuan (+diane 35li bir hali ilk yıkama için)
    haftada 1 dermaroller
    kafaya masaj deneme aşamasında

Diğer konuları sileceğimde herhangi bir tedavi başlamadın mı ?
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Yer
    Izmır
    Abi bende ondan şüphelenmiyor değilim. Konunun üzerinden Uzun zaman geçti ve saçlarım şu an uzadı. Seyreklik halen aynı seviyede. Günlük Duşta 20 tel saç dökülüyor. Duş dışındada 10 tel dökülüyordur maksimum. Sağlıklı beslenmeye başladım, Nane - Isırgan - Lavantayı kaynatıp içiyorum 2-3 günde bir. Kardiyoyada başladım. Fotoğrafta saçımı yeni kestirmiştim. O yüzden beyaz olabilir mi yoksa saç dökülünce otamatikman cilt rengi değişiyor mu? Saç tipim hep incedir. 11-12 Yaşımda bile saçımın seyrek olduğunu hayal meyal hatırlıyorum. Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Saygılarımı sunarım...

Yer
    Izmır
    Evet. Başladım silebilirsiniz Teşekkürler

Senin saçında birşey yok. Saç çizgin normal gözüküyor... Benimde yaşım 17 fakat benim şakaklarım 1-1.5 cm civarı geriledi. Doktorda bana minoxidil yazıp gönderdi. Ama kullansammı kullanmasammmı kararsızım...

Yeni Üye
    Hiç bulaşma kardeşim bence ki bu sadece benim fikrim değil çoğu kişinin fikridir çükü minoxidille tek başına bi sonuç alamazsın ve bide minoxidilin döngü olayı var

Sayfa 1/2 12 SonSon