Sayfa 1/3 123 SonSon
28 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Seboreik Dermatit ve Sac dokulmesi

Yeni Üye

Unhappy Seboreik Dermatit ve Sac dokulmesi

Merhabalar arkadaslar.Yasim 20..12 yasimdan beri sebore hastasiyim.En son gittigim doktor roaccutane kullanmami onerdi.Kullandim 3 ay fakat ilk aydan sonra asiri bi sac dokulmesi basladi.Ilaci birakali 4-5 ay oldu hala devam etmekte.Seboremde roac kullanirken hafifledi.Su anda cok kotu bir vaziyette.Dermovateler,betnovateler,konazol,prozin c,head n shoulders vs hicbir ise yaramiyor.Ne yapmami onerirsiniz? Sacimin tepesi acildikca sinirin bozulmaya basladi.Cok takiyorum kafaya.Kel kalirsam sacimdaki yaralar ortaya cikacak..Kesip atsam herhalde son care kurtulabilirim bu hastaliktan.😆

Konuyu lütfen illi bölüme açınız bundan sonra.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Yaralar zaten tüylü bölgede oluyor kel kalırsan yara kalmaz foto atabilirmisin bakalım ne kadar acılmıs

Yeni Üye
    http://hizliresim.com/8Z5lga

http://hizliresim.com/bDplMZ

Yanlar ve on sac cizgisi de ortadaki saclar haric cok seyrek ve zayif.
    Konu bedlaq tarafından (05.04.2016 Saat 22:04 ) değiştirilmiştir.

Alıntı bedlaq Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    http://hizliresim.com/8Z5lga

http://hizliresim.com/bDplMZ

Yanlar ve on sac cizgisi de ortadaki saclar haric cok seyrek ve zayif.
    Çok bir açıklık yok ki ? Eğere nedeni sd ise dediğin gibi 7 yılda bu kadar azalma olduysa bir şey olacağını zannetmiyorum. Bütün şampuanları denedinmi selenyum sülfit içerenleri , tea tree ol içerenleri , sebamed i vb...

Ayrıca tam sorunların ne yazarmısın sadece saçtamı var sd ? kaşıntı kabuklanma vb ne derecede ? hangi şampuanı kullanıyorsun ?

Yeni Üye
    Sacta.ve yuzumde var.Yuzumdekileri elidel krem ile hallettim.Sacimdakiler icin roaccutane oncesi head n shoulders iyi gelmisti.Roaccutane sonrasi gecti iki ay kadar.Daha sonra ise basladi tekrar etmeye.Oral ve konazol gibi mantar ilaclarini kullandim.ducray,kadolin,selyum,head n shoulders kullandim.Hicbir etkisi olmadi.sac derim kirmizi oldu ve kepek tabaka olusturdu.doktora sordum sedef mi egzama diye.Egzama dedl.Su an kadolin ve sirke uyguluyorum.Ama hicbir ise yaramiyor dedigim gibi.Ustine her dus esnasinda 100lerce sac,bi disarda da o kadad sac kaybediyorum.Ayrica kaslarim da dokuluyor ve kepekleniyor.Hicbir doktorun verdigi ilacta iyi gelmiyor.
    Ucunda kepek olan saclari cektikcede sac kopuyor surekli.Yani kopmus sac orada duruyor.hafifce Cekince geliyo direkt.
    Konu bedlaq tarafından (05.04.2016 Saat 22:45 ) değiştirilmiştir.

Sacta.ve yuzumde var.Yuzumdekileri elidel krem ile hallettim.Sacimdakiler icin roaccutane oncesi head n shoulders iyi gelmisti.Roaccutane sonrasi gecti iki ay kadar.Daha sonra ise basladi tekrar etmeye.Oral ve konazol gibi mantar ilaclarini kullandim.ducray,kadolin,selyum,head n shoulders kullandim.Hicbir etkisi olmadi.sac derim kirmizi oldu ve kepek tabaka olusturdu.doktora sordum sedef mi egzama diye.Egzama dedl.Su an kadolin ve sirke uyguluyorum.Ama hicbir ise yaramiyor dedigim gibi.Ustine her dus esnasinda 100lerce sac,bi disarda da o kadad sac kaybediyorum.Ayrica kaslarim da dokuluyor ve kepekleniyor.Hicbir doktorun verdigi ilacta iyi gelmiyor.
    Ucunda kepek olan saclari cektikcede sac kopuyor surekli.Yani kopmus sac orada duruyor.hafifce Cekince geliyo direkt.
    7 yıldır dökülme yoktu son zamanlarda hastalığın artmasıyla mı başladı ? Yoksa varmıydı hep ayrıca dediklerinizin hiç birinin iyi gelmemesi çok ilginç en azından selenyum gibi ağır ve etkili bir kimyasalın iyi gelmesini beklerdim.

Yeni Üye
    Evet daha oncede roaccutane kullandim sivilcelerim icin o donemde 7 ay kadar dokulme olmustu.ama sonra durmustu.Ikinci roaccutane deneyiminde ise durmadi.4 aydir hala devam ediyor.Tam anlamiyla roaccutane kullanimindan sonra basladi.

Evet daha oncede roaccutane kullandim sivilcelerim icin o donemde 7 ay kadar dokulme olmustu.ama sonra durmustu.Ikinci roaccutane deneyiminde ise durmadi.4 aydir hala devam ediyor.Tam anlamiyla roaccutane kullanimindan sonra basladi.
    Yani sorun ilaçta hmm bence git bi doktora sor , ilaç alerjik bir şey falan yapıyor olmasın ?

Sayfa 1/3 123 SonSon