Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Şakak Sorunum Halen Devam Ediyor.

Şakak Sorunum Halen Devam Ediyor.

Arkadaşlar 15 aydır şakak bölgem dökülüyor.Mart 2015 beri çeşitli ürünler kullandım.Mart 2015 1 ay boyunca vitamin hapı kullandım.Daha sonra foruma üye oldum 1 ay miracle losyon kullandım.Sonra tedaviyi bıraktım işe yaramadı çünkü.
    Ekim 2015 kadar birşey kullanmadım.Ekim 2015 zigavus şampuan aldım saç dökülmesini engelliyordu daha sonra.Aralık 2015 tekrar konu açtım.Miracle losyon başladım 1 ay yine sonuç almadım.Aradan 1 ay geçti.Miracle abi cellange losyon hazırladı onuda Ocak 15 - Mart 1 kadar kullandım ondan sonra ara ara kullandım sonra bıraktım.Kasım 2015 ile Mayıs 2016 ilk haftasına kadar sebaratit vardı onu yenmeyi başardım tek olumlu bu oldu herhalde onu paylaşırım.Bu 15 ayda zigavus şampuan,arada 1 ayda proscar kullanmışımdır,çörek otu yağı var bende,lavanta 6-7 ay kullandım saç yıkadıktan sonra.6-7 ay yeşilçay içtim.

Arkadaşlar nerede yanlış yaptım.Kullandığım ürünler bunlar ama şakaklarım dökülmesi bu 15 ayda eskisine göre çok fazla olmadı ama azcık yine dökülme oldu ve saçıma bakınca şakaklar belli ediyor.

Dht nasıl bloke edicem.Şakakları dökülmesinin durması saçının kalitesin artması saçların incelmemesi.En son şakaktan saç çıkması.Ne yapıcam arkadaşlar.

Konu zuha61 tarafından (30.05.2016 Saat 03:15 ) değiştirilmiştir.

Moderatör
    1 aylık saç tedavisi olmaz dondurma değil bu
    güncel tedavi:
    sabah akşam 15'er dakika toplam 30 dk masaj
    emu+nane+hint+jojoba yağı
    sebamed şampuan
    solgar 1000iu d3
    arada çinko+b1-6-12 hap
    haftada 1-2 ısıgan otu kürü
    haftada 1-2 green juicing
    -------------------------------------------------------
    %2spiro+ diane 35 losyon
    hint+emu+jojoba+nane yağı karışımı
    haftada 1-2 ısırgan otu kürü
    arada bir sirkeli su
    dermoday şampuan (+diane 35li bir hali ilk yıkama için)
    haftada 1 dermaroller
    kafaya masaj deneme aşamasında

SaçımınDoktoru Üyesi
    Biz burda yıllar sürecek tedavi yapıyoruz sen 1 ay kullandım işe yaramadı diyorsun. Çok kullanmışsın 1 hafta yeterdi.

SaçımınDoktoru Üyesi Ender60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    İlk başladığın da tedavi ara vermeseydin şimdiye belki bu konuyu açmamış olucaktin. Eniyi tedavi disiplin
    Miracle Losyon20.01.2016
    Yakı+ısırgan+Lavanta+elma sirkesi 15.01.2016
    Biotin 5mg HP 26.01.2016
    Cell Losyon 01.04.2016
    %5 Min %0.2 Fin Losyon 20.06.2016

Alıntı piranha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 aylık saç tedavisi olmaz dondurma değil bu
    Hocam 1.5 ay kullandığımda oldu.Ne yapmam lazım hangi ürünü kaç ay inatla kullanmam lazım.Çok kullanırsam dökülür diye korkuyorum.Elimde cellange,miracle,proscar,zigavus şampuan,lavanta,çörek otu yağı,yeşilçay hepsi elimde var.

jackal__1907
    Guest
    Çok kısa surelerde bir çok tedavi degistirmissiniz,her bir tedaviyi en az 3-6 ay kullanmaniz gerekiyor net gozlemleyebilmeniz için

Alıntı jackal__1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok kısa surelerde bir çok tedavi degistirmissiniz,her bir tedaviyi en az 3-6 ay kullanmaniz gerekiyor net gozlemleyebilmeniz için
    Hocam bu şakaklar en uygun hangisi olur tavsiyeleriniz neler.Tepe bir dökülmem yok.Ayna saçıma bakında saçın arkalarına tepelere v.s tek şakakta sıkıntı var.Saçım ayna üstüne v.s bakınca seyrekte gözükmüyor siyahlığıda iyi.Sadece şakak kötü ve ince ne yapıcam uygun tedavim hangisi proscar mı,miracle mi,cellange mi,krem mi nedir hocam

hangi tedaviyi öneriyorsunuz

Öneriniz nedir

jackal__1907
    Guest
    Kusura bakmayın yeni gördüm mesajınızı şahsen kremlerle(ketoral,azaleik asit iceren bir krem ve acnelyse) üçlü kombinasyonu daha etkili fakat ben ketoralle sakaklarda tüylenme oluştuğunu gözlemledim. Fakat sık sık bir tedaviyi degistirmeminiz lazim malesef sac kısa surede verim alınan bir bölge değil en az 3-6 ay kullanmanizi öneririm.Ama değerli hocalarimiza danisirsaniz onlar daha sağlıklı yorum yaparlar.

Sayfa 1/2 12 SonSon