Alıntı pipsqueak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Herkese merhabalar,

Sitede uzun zamandır yazamıyordum, elimden geldiğince zaman zaman takip etmeye çalışacağım yeniden. Uzun zaman proscarı 5'e bazen de 6'ya bölüp tedavime devam ettim. Gördüğüm yan etkilerden sonra ara vermek zorunda kaldım. İlk olarak da sarımsak+soğan+elma sirkesini denemek istedim.

Elma sirkesini evde kendim yapıyorum, kışın zaten elma çok olduğu için yediğim elmaların çöplerinden bile yapabiliyorum. İnternete bakarsınız, yapması çok kolay ve market sirkelerinden kesinlikle uzak durmalı. Sirkeyi zaman zaman suya karıştırıp içmenizi de öneririm.

Finasteridin jinekomastiden sonra en büyük tahribatı aşırı yağlı bir cildi miras bırakması oldu. Yağın yanı sıra zaman zaman iltihaplı sivilceler geçirdim. Fakat sonra ne olduysa düzenli olarak saç derimde sivilce çıkmaya başladı, kıl kökü iltihabı gibi bir şeydi bu. Doktorlara gittim, antibiyotik kullanıyordum geçiyordu ancak ardından yeniden aynı sorun ortaya çıkıyordu. 6-7 ay Roaccutane kullanmamı salık veren oldu. Kabul etmedim.

Tahlillerde karaciğer fonksiyonlarım (ALT, AST, bir de sanırım LDH idi) iyi çıksa da uzun zamandır sürekli ilaç kullandığım için önce karaciğeri temizlemeli dedim. Maydonoz+limon kürünü kullandım, harikadır tavsiye ederim. Tabi bir de olmazsa olmaz enginar tüketmek.

Ayrıca elma sirkesi ve limon suyunu arada birlikte tüketiyordum. Yarım limon, aynı ölçüde elma sirkesi kalanı da suyla doldurup günde bir ya da iki kez içiyordum. Bir gün bunu kafama sürmeyi düşündüm. Elma sirkesinin daha önce saç için olumlu etkilerini okumuştum. Ne olacak ki dedim? Bir de baktım ki o yağlı cilt gitti. Pırıl pırıl, dinç ve güzel bir hal alıyordu.

Bugün forumu bir hayli kurcaladım, öncelikle doğal tedavileri denemek istiyordum. Finasteridden kazandıklarımı muhafaza etmeyi deneyeceğim. Bu başlığı görünce de hemen denedim. Bugün blender ile tüm malzemeleri karıştırdım sonra suyunu sıkıp uygulamayı 5 dakikalık bir masajla gerçekleştirdim. Tepe bölgemdeki uyuşukluk ve hissizlikten olsa gerek hiç yanma hissetmesem de şakaklarım ve biraz alnıma doğru bölgelere de geldiği için yanmayı hissettim. Tek başına elma sirkesi uyguladığımda bu olmuyordu demek ki soğan ve sarımsağın özü karışabilmiş diye düşünüyorum.

Kokusuna gelecek olursak, hiçbir zaman hiçbir losyonda bunu dert etmedim. Saçımı sürekli olarak yan etkisiz geri verecekse bu kokuyu kabul edebilirim. Sabah duş alıp ardından karanfil kürü uygulayarak çıkmayı planlıyorum. Koku sorunu yaşarsam bunu da bildiririm daha sonra.

Denemeye değer bir tedavi yöntemi olduğunu düşünüyorum, teşekkürler konu için.
Hocam hoşgeldin,demek ki forumdan uzun süreli ayrı kalan tek ben değilmişim diyorum şimdi sizin de katılmanız iyi oldu bu başlığa özellikle tecrübe bazlı bilgi paylaşımıyla birbirimize destek oluruz biraz bakıyorum netden de türkçe kaynaklar tırt zaten hiçbirşey yok yabancı kaynaklara bakmamız lazım.