10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Yardımınıza ihtiyacım var

Yeni Üye HALO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Post Yardımınıza ihtiyacım var

Selamun aleyküm .Benim bi sorunum var ne oldugunu az cok anlamıssınızdır herkesinkisi gibi benimkiside saç.

Benim küçüklükten beri saçlarım seyrek o kadar fena değildi fakat Lise 1-2 gibi saçlarım acayip seyrelmeye basladı ilk olarak saçın tepe bölgesinden itibaren açılmaya başladı arkadan ön tarafa doğru hangi kuaföre gitsem sen 20 yaşına kadar kel olursun gibi şeyler diyip moralimi alt üst ediyorlardı sonra ben gene boşverdim.

Şu anda Universite 2. Sınıftayım ve saçlarım önceden belirttiğim gibi arkadan öne doğru gelirken 1 sene önce ön taraftan saç çizgim geriye doğru gitmeye başladı şimdi göz görmeyince gönül katlanır derler ya arkadan seyrelirken pek önemsemiyordum şimdi cok fazla canımı sıkmaya başladı bu forumda cogu konunuzu hep okudum bilgi edindim saç dökülmesi konusunda cok tesekkür ederim ama kendime hangi tedaviyi uygulayacagıma şaşırıyorum Ablam ve annemdede saç dökülmesi var annem 55 yasında sacı acayip seyrek ablamın ise baya kötü onunda yok denecek kadar azalıyor doktora gitti demir eksikligine bağlı saç dökülmesi demişler vitamin ve minoksil vermişler demir eksikligi gitti fakat saçları gene çıkmıyor minoksili ise bıraktı.

Bana bi çözüm önerebilirmisiniz ? Annem ve Ablamda olması ve kücüklükten beri saçlarımın zaten seyrek olması sizce neyi gösteriyor.Sizin Cellegance Losyona daha sıcak bakıyorum Fitness ile ilgileniyorum ayrıyetten vitamin eksikligim oldugunu zannetmiyorum vitamin kullanıyorum spora giderken kimyasal takviye falan kullanmıyorum sadece dogal. Yanlış Tedaviler ile kendimi daha beter yapmak istemiyorum Ne önerirsiniz bilgili beyler arkadaşlar bana yardımcı olursanız çok memnun olurum , sizin önereceginiz losyona göre saçlarımı kazıtıp uzun süre tedaviyi kullanmayı düşünüyorum

Saçlarımın 48 Hafta Öncesi :
    Saçlarımın 48 Hafta Sonrası:

Saçlarımın Şu Anki Hali :

öncelikle geçmiş olsun kardeşim şimdi ilk soru şu dayın baban kelmi ? görünüşe bakılırsa sende genel bir seyreklik yok sanki saç derinde bir kızarıklık var gibi geldi bana ? üstelik annemde ve ablamda var demişsin belki genetik dökülme değilde genetik bir saç derisi hastalığı olabilir bu durum.. öncelikle neden döküldüğünü tespit etmek lazım kan tahlilleri saç analizi vesayre yaptırabilirsin ondan sonra dökülmeye uygun bir tedaviye başlamanı tavsiye ederim.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Yer
    konya
    Geçmiş olsun çok güzel saçların varmış. Benimde önce önlerden dökülmeye başlamıştı şakaklardan gerilemişti hafif sonra bi baktım ki ön arka vertex komple döküldü bir sene içinde kısa sürede sonuç almak istiyorsan min-dut kullanabilirsin onun harici miracle cell kremler vs işine yarar tedaviler.

Alıntı frenzy59 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle geçmiş olsun kardeşim şimdi ilk soru şu dayın baban kelmi ? görünüşe bakılırsa sende genel bir seyreklik yok sanki saç derinde bir kızarıklık var gibi geldi bana ? üstelik annemde ve ablamda var demişsin belki genetik dökülme değilde genetik bir saç derisi hastalığı olabilir bu durum.. öncelikle neden döküldüğünü tespit etmek lazım kan tahlilleri saç analizi vesayre yaptırabilirsin ondan sonra dökülmeye uygun bir tedaviye başlamanı tavsiye ederim.
    Şimdi Ben anne tarafından geldiğini düşünüyorum neden derseniz biz 5 kardeşiz 3 üvey 2 öz(Babamız Aynı Anne Farklı) , diğer abimlerimin saçları benden sık ve kendileri 30-40 yaşında su anda saçlarında hiçbir problem yok fakat ablam ile benim saçlar dediğim gibi dayımında saçı yok.Saç derimde bir sorun oldugunu sanmıyorum hiç kaşınmıyor kepek yok fotoğraf yüzünden ışıktan falanda olabilir.
    Konu HALO tarafından (28.05.2016 Saat 01:07 ) değiştirilmiştir.

Alıntı Look_up Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun çok güzel saçların varmış. Benimde önce önlerden dökülmeye başlamıştı şakaklardan gerilemişti hafif sonra bi baktım ki ön arka vertex komple döküldü bir sene içinde kısa sürede sonuç almak istiyorsan min-dut kullanabilirsin onun harici miracle cell kremler vs işine yarar tedaviler.
    Teşekkür ederim Min-Dut Fayda Eder mi sence ? Uzun süreli kullanımda Dutasteridenin üzerimdeki etkisi ne olur , bırakınca saçlarımı daha kısa bir sürede kaybedermiyim bunları düşünmek beni üzüyor

SaçımınDoktoru Üyesi
    Yer
    konya
    Bırakınca ne kullanırsan kullan geriye gidersin bir süre sonra ama şu an yaşın genç en azından ertelersin saç dökülmesini

Alıntı Look_up Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bırakınca ne kullanırsan kullan geriye gidersin bir süre sonra ama şu an yaşın genç en azından ertelersin saç dökülmesini
    20 Yaşındayım Min-Dut Bana Uygunmu Sizce

SaçımınDoktoru Üyesi
    Yer
    konya
    Önce bitkisellerle başla yakı otu nane yeşil çay vs çayını iç ve losyon yapıp saçli derine yedir bi hormon testi falan yaptır. Saçını kazıtacağını söylemiştin dermaroller al kullanılan kremler var ketoral acnelyse vs onları uygula, nizoral şampuanı al haftada ikiden fazlayı geçmesin.
    Baktın bunlar sonuç vermiyor o zaman başlarsın miracle veya min-dut kendi tedavini kendin belirlemen lazım deneme yanılma ile fast food dan uzak durmaya çalış zerdeçal ve karabiber tüket birlikte yoğurda karıştırıp yiyebilirsin bol bol kırmızı üzüm tüket çekirdekli mevsimi geliyor zaten kurusunu da tüketebilirsin

sen suan sadece min-dut kullansan bile iyi sonuçlar alırsın tedaviye fazla yüklenme nekadar fazla etken kullanırsan okdar yan etki artıyor 60ml minox içine 6 adet dut at sabah aksam uygula 1 2 ay sonra saçlar uçar ve etkisi aldıktan sonra günde 1 e düşür dozu.

Teşekkür ederim reisler sağolun kendime bi liste yapıp tedaviye başlayacagım 10 gün sonra yediğime içtiğimede dikkat edecegim @Look_up un dediği gibi onlarıda deneyeceğim şeker , tuz , ekmek , ambalajlı gıdalar çikolata cart curt zaten tüketmiyorum inşallah Allah şifa verir.