6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: -17 yaş Doğal Tedaviler

SaçımınDoktoru Üyesi m4a1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Izmır

Lightbulb -17 yaş Doğal Tedaviler

Başlıkta gördüğünüz gibi 17 yaş altı için dökülmesi yeni başlamış kardeşlerinize yardım olarak doğal ve hormonları çok etkilemeyen tedavileri yazarsanız sevinirim. Ve karaciğer - Böbrek sorunu olanlar için de olabilir.

Ben başlayayım; Badem yağı- 16 yaşındayım ve dökülmemi azalttı. Normalde her elimi attığımda 1 tel gelirken 20-30 taramada 1-2 tel gelmeye başladı. Çok memlunum 2-3 günde bir uyguluyorum. Yüzeysel olarak 8-9 fıst fıstlatıyorum ve saç diplerine uyguluyorum. 10 dakika bekleyim ılık suyla yıkıyorum. 2. Yıkamaya kadar çok yağlı gözüküyor ama elinizi attığınızda yağdan eser olmuyor. 2. Yıkamada yağlı görüntüsü gidiyor ve hacimli olduğunu hissettiriyor. Ama dökülmemi durdurdu beraberinde saçtaki yağlanmayı arttırmamak için bioksinin sebumlu anti stress şampuanı kullanıyorum. Benimle aynı sorunu yaşayan aynı yaştaki arkadaşlarım varsa kullanabilir birşey kaybetmez badem yağını 2.5 tl ye satın aldım. Denemesi bedava...

Başka tedaviler varsa alabilirim..

Yeni Üye
    EyvAllah kardeşim

SaçımınDoktoru Üyesi
    10 dakikada işe yaramaz badem yağı tamamen psikolojik.

Benimde yaş 16 şakaklarda açılma var. Yaşım küçük oldugu için kimyasal ilaç kullanamıyorum...Doğal tedavi yöntemleri olarak neler var ? Yapımı kolay ve saçı yıpratmayan birşeyler olsun...Saçlarım doğuştan seyrek ve ince telli .1 haftadır biotin kullanıyorum ... Bakalım etkisisi olacak mı 6 ay kullanım sonrası göreceğiz ...

Moderatör
    güncel tedavi:
    sabah akşam 15'er dakika toplam 30 dk masaj
    emu+nane+hint+jojoba yağı
    sebamed şampuan
    solgar 1000iu d3
    arada çinko+b1-6-12 hap
    haftada 1-2 ısıgan otu kürü
    haftada 1-2 green juicing
    -------------------------------------------------------
    %2spiro+ diane 35 losyon
    hint+emu+jojoba+nane yağı karışımı
    haftada 1-2 ısırgan otu kürü
    arada bir sirkeli su
    dermoday şampuan (+diane 35li bir hali ilk yıkama için)
    haftada 1 dermaroller
    kafaya masaj deneme aşamasında

SaçımınDoktoru Üyesi m4a1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Izmır
    . Tedavi tarifimde değişiklikler yaptım. Bir sprey kutusuna (yarısına kadar) yakı-ısıtgan-yeşilçay kaynatıp, süzüp demleyip bıraktım. Aynı losyonu maksimum 2 gün kullandım. Yarım şişeyi bitirmedim. Sabah-akşam 7-8 fıst öne sıktım. Ama genelde haftada 1 kullandım. Saçımdaki son durum budur... Yeni telleri görebilirsiniz. Denemesi bedava Tedaviyi aksamadan her gün uygulasam çıkacak sonuç en kötü duruma sahip arkadaşı bile doğal statüsünde bir nebze rahatlatır. Bepanten evigen bemix ile de saç uzamasını destekleyebilirsinzi ama ben uğraşmadım...
    Ve sonuç:
    http://i.hizliresim.com/njAl9a.jpg
    Devamı gelecek
    •2.5mg biyotin ayın 4 günü
    •Günde 5ml allerset damlalı miracle losyon (yarım paket diane)
    •Dermaroller ayda 1 (1mm iğne)
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, sadece kendi düşüncelerimi belirtmekle birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.