Sayfa 1/3 123 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Tam Olarak Avodart Mı? Proscar Mı?

Yeni Üye

Tam Olarak Avodart Mı? Proscar Mı?

Biz şimdi ne kullanalım Avodart Mı? Proscar Mı?

Ben Proscar kullanıyorum aslında yanında saw ve Biotin alıyorum, Proscar'ı 4'e bölüyorum maşallah dökülme az günlük 5-10 tane, ama ne hikmetse günbe gün tutmuyor??? Bazen sıfır dökülme bazende çok fazla sanırım DHT hormonunu dalgalanması oluyor. Acaba diyorum Proscar yerine Avodart mı alsam Tip. 1 ve Tip. 2 baskılamak için??? Yada 6gün Proscar alsam 1 gün Avodart olur mu? İşin aslı bende çok hap kullanma taraftarı değilim yardım edersiniz lütfen

Şampuan olarak sebum kontrol için Vichy Dercos Oil Control kullanıyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi Ender60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    Dustan sonraki ilk gün az dökülür sonra ki gün artıyor biraz eğer böyle ise normal
    Miracle Losyon20.01.2016
    Yakı+ısırgan+Lavanta+elma sirkesi 15.01.2016
    Biotin 5mg HP 26.01.2016
    Cell Losyon 01.04.2016
    %5 Min %0.2 Fin Losyon 20.06.2016

Yeni Üye
    İyide Dutas kullanmadım ki??? Finas kullanıyorum ben finas yerine Dutas kullansam diyorum daha iyi mi olur hormon dalgalanması olmaması için

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yanlış anlaşılmış hocam arkadaş duştan sonraki gün demiş.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Yeni Üye
    Abi ne duşu ben anlamadım Duş yazmadım ki yazımda sadece Finasterid yerine Dutasterid mi kullansam ditorum Hormon dalhalanması olmaması için? Yada Finasterid'i kullanımı mümkün müdür daha fazla iyi sonuç ala bikmek için demekstedim

Solgar Biotin 5000Mg 1 Adet Tok Öğleden Önce
    Solgar Saw 5000Mg 1 Adet Tok öğlenden önce
    Proscar 4/1 Günde tok Öğleden sonra
    Shermin Tok Akşam üzeri 1 adet - şile bitene kadar sonra kullanmıycam

Yeni Üye
    Finasterid in yan etkisimi daha fazla Dutasterid mi?
    Ben uzın zaman kullanmayı düşünüyorum Dutasterid kullansam daha iyi mi sonuç alırım, bu arada 6 ila 8 hasta arasında Mezoterapi yaptırıyorum.

Yeni Üye
    Dutasterid'in yanetkisi daha fazladır, çünkü daha fazla DHT inhibe eder.

Finasterid daha sonuç odaklıdır, daha az yan etki ile sonuç alabilirsiniz.

Ama 0.5mg/gün standart dozdaki dutasterid, 5mg/gün finasteridden daha etkilidir saç dökülmesinde.

Avodartı düzenli kullanmazsanız sonuç alamazsınız, kanda birikmesi gerekmekte.

Yeni Üye
    Yani diyorsunuz ki hafta da bir gün yeterli olmaz? Peki 5gün finasterid 2 gün dutasterid alsam nasıl olur? Daha önce deneyip fayda gören var mıdır?

Yeni Üye
    Benim günlük ortalama 10 ila 20 saç diye biliriz az gibi görüne bilir lakin çok sık olmadığı için bence daha aza indirmek gerekyor bu yüzden 5gün finasterid 2gün dutasterid kullanmak istiyorum. Losfon yada sprey hiç kullanmadım kullanmakta istemiyor bende kötü görünüyor.

Yeni Üye
    Dutasterid fin gibi değil bildiğim kadarıyla, kanda birikmesi önemli. Yani hangi günler aldığınızın önemi yok, isterseniz bir günde haftalık dozun tamamını da alabilirsiniz.

Bu rejim ile 0.5 mg * (2/7) = 0.14 mg /gün almış oluyorsunuz ortalama. 0.10 mg / gün dut kullanımının etkinliği 5 mg fin ile yakın (http://www.bernsteinmedical.com/reso...s-finasteride/). Ama unutmayın ki etkisi haftanın tüm günleri sürecek, sadece aldığınız günler değil.

Bence fin alıyorsanız sürekli almalısınız, her gün, çünkü yarılanma ömrü kısa. 7 gün fin + istediğiniz günler üzerine dut olabilir.

Sayfa 1/3 123 SonSon