Sayfa 1/17 12311 ... SonSon
164 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Saf Minoxidil Hazırlama Yönergesi

Saf Minoxidil Hazırlama Yönergesi

Merhaba arkadaşlar! Bildiğiniz üzere minoxidil ticari formları yüksek oranda ppg(propilen glikol ve türevleri) içerdiğinden kısa ya da uzun vade de neredeyse istisnasız şekilde yoğun kaşıntı kabuklanma yara vb komplikasyonlara sebep olmakta. Bu sorun saç köklerinin yaşam döngüsünü ve sağlığını kesinlikle kötü etkilemekte hatta minoxidilin etkinin sınırlanması ya da sona ermesine bile sebep olduğunu düşünüyorum. Son zamanlarda artık minoxidili saf olarak yapan arkadaşlarımızın teker teker sorular sorması bu konunun açılmasını gereklilik haline getirdi. Şimdi elinizde ki saf minoxidil ile nasıl ppg siz bir losyon hazırlayacağınızı tarif edelim.

1- %5 lik standart 1 aylık minoxidil solüsyonu için 3 gr saf minoxidil

2- 45 ml etil alkol

3- 10 ml (distile su)

4- 5 ml saf gliserin (ucuz ve her yerde bulunur)

Şayet bu oranlarda çanuk kuruduğunu düşünüyorsanız distile suyu 5 ml yapıp gliserini 15 ml ya da tam tersi fazla ıslak kalıyorsa gliserini çıkarbilirsiniz.
    Bu karışımı su kullanmadan da yapabilirsiniz.
    Konu Miracle tarafından (13.02.2017 Saat 09:06 ) değiştirilmiştir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi Ender60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    Hocam miracle losyonun içine saf minoxidil katılabilir mi?
    Miracle Losyon20.01.2016
    Yakı+ısırgan+Lavanta+elma sirkesi 15.01.2016
    Biotin 5mg HP 26.01.2016
    Cell Losyon 01.04.2016
    %5 Min %0.2 Fin Losyon 20.06.2016

SaçımınDoktoru Üyesi
    Cok guzel bir yaklasim olmus hocam hayirli olsun. Zaten bu minoxidilin dongu sorunu hallolsa kimsede sac sorunu kalmaz gibi. Bu cok guzel bir adim olmus minoxun kotu etkilerini azaltma adina. Eger devami gelir dongu sorunu da minimuma indirgenirse hayirli olsun valla

Alıntı Ender60 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam miracle losyonun içine saf minoxidil katılabilir mi?
    Doymamış bir alkollü eriyiğe teknik olarak alkolde çözünen her etken katılabilir .
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Özellikle saf minoxidil ve diğer malzemeleri nereden bulabiliriz hocam ?

Alıntı horizon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Özellikle saf minoxidil ve diğer malzemeleri nereden bulabiliriz hocam ?
    evet saf minoxidil tozunu nereden temin edebileceğimizi söylerseniz ve sizin önerdiğiniz güzel olur. teşekkürler bu arada bu paylaşımınız için
    Oral
    1mg Finasterid (proscar) // 4 günde 3
    0.5mg Dutasterid (avodart) // 4 günde 1
    Topikal
    ------------
    Ek olarak
    ------------

SaçımınDoktoru Üyesi
    abi çok güzel konu olmuş fiyatları bilmesemde eczanedekilerden daha uygun bile olabilir

SaçımınDoktoru Üyesi
    Teşekkürler
    Konu Barret tarafından (14.05.2016 Saat 03:06 ) değiştirilmiştir.

SaçımınDoktoru Üyesi caglar103 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aliexpress te var saf minox bende alacağım miracle hocam güzel konuya değinmiş ayrıca böyle çok daha ekonomik olacak.

Bir çok satıcı ile tecrübesi olanları tanıyorum çoğunda ya ürün geçmedi gümrükte ya da sahte bozuk ürünler geldi bu nedenle kesinlile aliexpress vb önermiyorum yurt dışına gidip gelen bir arkadaşınız ya da siz gidiyorsanız kendiniz gidip almanız gerekiyor. Ben aylık kullanımı aldığım miktara göre 13-15 tl ye malediyorum hem ekonomik hemde saf toz olduğundan en etkili taze bir durumda iken kullanma fırsatım oluyor.

Sayfa 1/17 12311 ... SonSon