Sayfa 3/3 İlkİlk 123
23 sonuçtan 21 ile 23 arası

Konu: Saç Dökülmesi Üzerine Tavsiyeler (Naçizane)

SaçımınDoktoru Üyesi polikarpos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sağlıksız beslenme kelliğe sebep olur diyemeyiz genetik yatkınlık varsa süreci öne çeker genetik olarak kişi kel kalmayacaksa sürekli fast food ile beslensede şeker tüketimi fazla olsada kellik gerçekleşmez.Dökülme öncesi kısırlaştırılmış bir erkeğin kel kalmayacağı bilinen gerçek kadınlarda kel kalabiliyor derseniz onlarda da testosteron var cinsel istek için fazla olduğu zaman kadınlarda saç dökülmesi yaşarlar bunu yaşan kadınlara spiro veya androcur yeterli gelmezse ikisinden birisi artı östrojen içeren ilaç veriliyor.

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardio yapın etkisini çok kısa sürede göreceksiniz.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

Banned
    Arkadaşlar işin genetik kısmına ben de en az sizin kadar katılıyorum. Mesela geçen bizim ev sahibi Cemal amca ile muhabbet ederken dikkatimi çekti. Her akşam adamın öksürük seslerini duyunca benim içim parçalanıyor. Kendileri 15 yaşından beri sigara içtiğini ve şu an 63 yaşında olduğunu söyleyince gözlerim direkt saçlarına gitti Sadece şakaklardan çok hafif bir açılma mevcutken saçları da olduğu gibi beyazlamışlar. Yani herhangi bir dökülme, seyrelme dahi yok. Ayrıca ne zaman görsem demir emilimi düşmanı olan çay içiyor...Bizim burada dikkat ettiğimiz nokta zaten genetik kodlamayla bahane arayan saç köklerini o bahanelerden bir nevi olsun uzak tutmaktır ve süreci bir miktar da olsa uzatmaya çalışmaktır; bina aleyh yarın yataktan kalktığımızda bir şeyler duymamızın an meselesidir. Bizim sorunumuz da inşallah son bulur. Bu forum da sağlıklı beslenme ve kaliteli yaşam forumuna dönüşür dilerim

Sayfa 3/3 İlkİlk 123