Sayfa 1/2 12 SonSon
15 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Prostoglandin f2alfa analoğu saflutan/tafluprost

Yeni Üye

Lightbulb Prostoglandin f2alfa analoğu saflutan/tafluprost

Bildiğimiz gibi lumigan/latisse yani bimatoprost alopesi için faz çalışmaları devam etmekte.Olumlu sonuçlar alan bir sürü insan var fakat cok pahalı.Tafluprost ise bimatoprost ile ayni etkiye sahip bir ilaç.Ayrica piyasada diğerlerinden farklı olarak saflutan ticari isminde 30 kullanımlık tüplerde 51 tl'ye yakin bi ücretle satiliyor.Denenebilir mi düşünceleriniz nedir ?

Yeni Üye
    http://www.ilacabak.com/ilacgoster.php?Id=15047

Bahsettiğim ilaç arkadaşlar.Bu konu ile ilgili düşüncesi olan yok mu ?

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı dr.house Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    http://www.ilacabak.com/ilacgoster.php?Id=15047

Bahsettiğim ilaç arkadaşlar.Bu konu ile ilgili düşüncesi olan yok mu ?
    Ucuz değil, etken maddesi çok daha az sadece. Lumigan 0,3mg/ml Saflutan 15mcg/ml
    Konu Invincible tarafından (21.05.2016 Saat 14:29 ) değiştirilmiştir.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

SaçımınDoktoru Üyesi yamakasii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    olumlu sonuc alan kimmis bu etken maddeyi ilk defa duydum bir kac ornek gosterebilir misiniz olumlu sonuc alanlardan merak ettik.

Yeni Üye
    Alıntı Invincible Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ucuz değil, etken maddesi çok daha az sadece. Lumigan 0,3mg/ml Saflutan 15mcg/ml
    Etken madde miktarını bu şekilde karşılaştırmak doğru değil sonuçta Lumigan'da bimatoprost,Saflutan'da tafluprost var.Tafluprost daha az dozla daha etkili olabilir.Saç dökülmesi için ikisinin karşılaştırmalı sonucu olmadığı için glokoma baktım.Şunu farkettim siz söyleyince glokom aylık kullanım/fiyat oranına bakınca lumigan bir aylık(toplamda 1 tüp=3ml) 30 tl.Bu ise 15 günlük 51 tl aylık 102 tlye denk geliyor.İki tane göz olduğunu hesaba katmamışım Sanırım Lumiganı 1/10 oranında distile su ile sulandırıp kullanma daha ucuz olacak.

Yeni Üye
    Alıntı yamakasii Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    olumlu sonuc alan kimmis bu etken maddeyi ilk defa duydum bir kac ornek gosterebilir misiniz olumlu sonuc alanlardan merak ettik.
    Hocam kullanıp sonuç alanına denk gelmedim.Bimatoprost işe yarıyorsa aynı işi gören Tafluprost da işe yarıyordur şeklinde yola çıktım.Bu ilaç 30 mikropipet şeklinde olduğu için damlaya göre kullanımı daha kolaydır diye düşündüm.

Alıntı dr.house Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam kullanıp sonuç alanına denk gelmedim.Bimatoprost işe yarıyorsa aynı işi gören Tafluprost da işe yarıyordur şeklinde yola çıktım.Bu ilaç 30 mikropipet şeklinde olduğu için damlaya göre kullanımı daha kolaydır diye düşündüm.
    olumlu sonuc alan bir cok kisi var fakat cok pahali demissin ya hocam ben o olumlu sonuc alanlari sordum. birde gecen bu pgd ile ilgili soyle bir sey buldum bu pgd muhabbeti baya etkili galiba sac dokulme surecinde.

K. Washenik and Cotsarelis Abstract:
    Prostaglandin D2 (PGD2) and its synthesizing enzyme, PGD2 synthase, are present at higher levels in balding versus non-balding scalp in men with androgenetic alopecia. Our previous observations (Garza, 2012) in a mouse model that PGD2 inhibits hair growth via CRTH2/ PTGDR2, one of two PGD2 receptors, led us to hypothesize that PTGDR2 is the key receptor mediating the hair growth inhibitory activity of PGD2 in human follicles. In this study we tested several pharmacological PTGDR2 antagonists for their anti-PGD2 activity on human hair growth in vitro. We found that PTGDR2 antagonists reversed the growth inhibition mediated by PGD2, in a dose-dependent manner (p<0.01), by reducing PGD2-triggered apoptosis and maintaining keratinocyte proliferation. Topical administration of PGD2 to mice resulted in shortening of the anagen phase and accelerated entry into catagen, while applying a PTGDR2 antagonist to mice extended anagen phase, resulting in longer hair. RNA-Seq analysis on cultured human hair follicles showed decreased expression of hair follicle progenitor cell markers, such as CD34 and K19, in the PGD2 treated group. FACS analysis of mouse skin cells showed decreased Ki67-positive cells in the secondary hair germ population prior to anagen re-entry in PGD2 treated mice (p=0.029). These results suggest that PGD2 suppresses the activation of the secondary germ/ hair progenitor cells. Our findings further underscore the key role of PGD2 in regulating hair growth and indicate that pharmacological antagonism of PTGDR2 may be an effective approach in preventing and/or treating alopecia in patients sensitive to PGD2.

Çok düşük dozlar aşırı pahalıya gelir minox ile benzer bile olsa ne ala fazla bir şey beklemeyin bimap bile tam istenileni veremedi çalışmalar devam ediyor tafluprost daha zayıf bir etken prostaglandinde çok etkili bir molekül ile yardımcı moleküllerin bir arada olması gerekiyor.
    Konu Miracle tarafından (21.05.2016 Saat 16:21 ) değiştirilmiştir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Yeni Üye
    hocam yabancı forumlarda bununla ilgili iyi sonuç aldığını söyleyen kişiler var,fakat yüzksek dozlarda kullanılarak olmuş.Linkini özelden atacağım.

Sayfa 1/2 12 SonSon