9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Stres kaynaklı dökülmesi.

Yeni Üye

Stres kaynaklı dökülmesi.

Sadece stresin saç dökülmesindeki rolü nedir ? Yani sadece strese bağlı olarak saç dökülünce neden 6-9 ayda tekrar çıkmaya başlıyo saçlar ? Bu süre neden bu kadar uzun ? süreyi kısaltma şansımız yokmu sizce.

SaçımınDoktoru Üyesi caglar103 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    genetik dökülme varsa kardeşim stres başlangıç sebebi oluyor. onun haricinde çok bir etkisi olduğu sanmıyorum en azından bende böyle yani tedavi uyguladığım dönemlerde stres li zamanlarda da aynı durumdaydı saçlar. Ama stres saçların ilk dökülmeye başlamasını sağlıyor. atıyorum 5 sene sonra dökülecekse şimdi ciddi stres yaşayınca 5 sene seni ileriye atıyor ve dökülme başlıyor.

SaçımınDoktoru Üyesi Ender60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    Stress saç dökülmesinde etkilidir.Bu kişiden kişiye değişebilir ama bir yüzdeye koymak zor
    Miracle Losyon20.01.2016
    Yakı+ısırgan+Lavanta+elma sirkesi 15.01.2016
    Biotin 5mg HP 26.01.2016
    Cell Losyon 01.04.2016
    %5 Min %0.2 Fin Losyon 20.06.2016

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir çok kronik rahatsızlığın kaynağı strestir,stres sadece beş harften oluşan bir kelime değil arkadaşlar,ben stresin rahatsızlıklardaki rolünün tam anlaşılmadığını düşünüyorum,elbetteki saç dökülmesi şikayetleri bundan bağımsız olamaz,belki sık sık örnek verilen evsiz-yurtsuzların saçlarının dökülmemesinin kaynağı gamsızlıkları olamaz mı.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Üye
    Stres yapınca kan dolaşımı bozuluyor. Günlük spor yapmayan ve oturarak çalışan birisi değil isen çok etki edeceğini sanmıyorum.

Yeni Üye
    Alıntı hawloo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Stres yapınca kan dolaşımı bozuluyor. Günlük spor yapmayan ve oturarak çalışan birisi değil isen çok etki edeceğini sanmıyorum.
    Ailede genetik olarak döküme yaşayıp kel kalan yok bende aynı senin söylediğin gibi oturarak çalışıyorum ve spora fırsatım olmuyor ve ciddi bir stes altındayım son 3 aydır ciddi bir dökülme mevcut ve tepede seyreklikler oluştu. Bu sadece stres kaynaklıysa bu boşluklar Zaman'la dolarmı sizce

Üye
    Alıntı ironeyes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ailede genetik olarak döküme yaşayıp kel kalan yok bende aynı senin söylediğin gibi oturarak çalışıyorum ve spora fırsatım olmuyor ve ciddi bir stes altındayım son 3 aydır ciddi bir dökülme mevcut ve tepede seyreklikler oluştu. Bu sadece stres kaynaklıysa bu boşluklar Zaman'la dolarmı sizce
    Dediğim gibi oturarak çalışıyorsan ve stres yapan birisi isen ilerisi için bir çok sağlık sorunu beraberinde gelebilir. Doktora gidip kan testi yaptır. Kansızlıkta strese neden olabilir. Otururken oturma düzenine dikkat et. Sabah akşam 10 ar dakika ip atla. Haftada iki gün falan yüzmeye git. Böylece kan dolaşımın düzene girer stres azalır.

Benim içinde stresli yaşamak yaşamamın bir parçası gibi oldu ve haftada 4 gün yüzüyorum. Bir yere giderken falan hep yürüyorum. Haftada 30 - 40 km arası yürüyorum hep. 1 senedir bu şekildeyim yaş 21 ama 6 senedir devam eden dökülme bitip gitmedi bir türlü.

Kanımda ve aktivite olarak bir sıkıntım yok. Saw palmetto ya başladım 1 hafta önce. Oda durdurmaz ise bu siteden falan araştırdıklarımla yeni çözümler arayışında olacağım.

Benim stres ve kansızlıktan dolayı bir problemim yokmuş belki sizin bu şekilde geçer. Saç dökülmesi durmasa bile yaş geçmeden spora başlayıp ara vermeden devam etmek sağlıklı bir vücut için çok önemli. Umarım sizde sorun bu şekilde çözülür.

Moderatör
    Stres nedenlerini ilk olarak bulman gerek.Ben sıralıyım sana ;
    -B12-B kompleks vitamin eksikliği
    -Demir eksikliği
    -Magnezyum,potasyum,kalsiyum eksikliği
    -Bagırsak makrobiyotasın da kötülesme
    -Gecirgen bagırsak sendromu
    -İnsülin direnci
    -Yetersiz uyku
    -Aşırı dopamin salgılayan etkenler(Masturbasyon,Alkol,Sigara,Şeker)
    -Kan şekeri dalgalanması,hipoglisemi,yüksek tansiyon
    -Gluten,laktoz,kazein besin intoleransı
    -Kötü olumlamalar bilinc altı kirliliği
    -Asosyallik,Takıntılı olma,aile sıkıntıları vs.

Bu maddelerin bir kaç tanesi sizde olması sizi strese sokabilir.Stres bana göre içinizde umut varsa zararsızdır.İleri derece depresyon saç dökülmesini başlatır hızlandırır.
    ' Hiç kimse sizin izniniz olmadan, size kendinizi değersiz hissettiremez.
    Eleanor Roosevelt

Yeni Üye
    Alıntı BnymN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Stres nedenlerini ilk olarak bulman gerek.Ben sıralıyım sana ;
    -B12-B kompleks vitamin eksikliği
    -Demir eksikliği
    -Magnezyum,potasyum,kalsiyum eksikliği
    -Bagırsak makrobiyotasın da kötülesme
    -Gecirgen bagırsak sendromu
    -İnsülin direnci
    -Yetersiz uyku
    -Aşırı dopamin salgılayan etkenler(Masturbasyon,Alkol,Sigara,Şeker)
    -Kan şekeri dalgalanması,hipoglisemi,yüksek tansiyon
    -Gluten,laktoz,kazein besin intoleransı
    -Kötü olumlamalar bilinc altı kirliliği
    -Asosyallik,Takıntılı olma,aile sıkıntıları vs.

Bu maddelerin bir kaç tanesi sizde olması sizi strese sokabilir.Stres bana göre içinizde umut varsa zararsızdır.İleri derece depresyon saç dökülmesini başlatır hızlandırır.
    peki stres genetik yatkınlık olmasa bile genetik dökülmeye benzer bi seyir izleyebilirmi saçlarda. ?