Sayfa 1/2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Bebek şampuanı saça zarar verirmi? Ve ya yağlı saçlar için şampuan?

SaçımınDoktoru Üyesi

Bebek şampuanı saça zarar verirmi? Ve ya yağlı saçlar için şampuan?

Saçlarım yaz aylarında günde 1 kış aylarında 2 günde bir yağdan geçilmiyor. Şampuanda olabilir bilmiyorum aşırı yağlı saçım var. Dalin kullanınca Köpürmüyor ve çok kurutuyor saçı(ciddi şekilde kurutuyor) yağlanması biraz gecikiyor ama fazla kurutuyor. Market şampuanı kullandım bugüne kadar. İngilizce ve türkçe araştırdım biraz. sülfat paraben alkol içermiyorlar(en azından benimki). Ama bazı yerlerde asidik olabileceği ve içindeki bazı şeylerin saça zarar verebileceği yazıyordu. Şimdi aşırı şampuan değişiminin saça kötü etki ettiğini biliyorum. O yüzden yağlı saç için şampuan önerebilirmisiniz.

saçlarım aşırı yağlıdır. bu şampuan hem gür gösterip, hem yağlanmayı geciktiriyor. tavsiye ederim
    Oral
    1mg Finasterid (proscar) // 4 günde 3
    0.5mg Dutasterid (avodart) // 4 günde 1
    Topikal
    ------------
    Ek olarak
    ------------

SaçımınDoktoru Üyesi Ender60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    Miracle losyon yağlanmayı kesiyor.Snaırım diane yapıyor bu işlemi yarım kutu dianeyi elseve at kullan
    Miracle Losyon20.01.2016
    Yakı+ısırgan+Lavanta+elma sirkesi 15.01.2016
    Biotin 5mg HP 26.01.2016
    Cell Losyon 01.04.2016
    %5 Min %0.2 Fin Losyon 20.06.2016

Alıntı Ender60 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Miracle losyon yağlanmayı kesiyor.Snaırım diane yapıyor bu işlemi yarım kutu dianeyi elseve at kullan
    Hocam peki herhangi bir şampuana diane 35 atsak- mesela bebek şampuanı- 5-6 dk bekletsek yağlanmayı kesebilir mi?

SaçımınDoktoru Üyesi Ender60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    Alıntı Yaş18SacınYarısı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam peki herhangi bir şampuana diane 35 atsak- mesela bebek şampuanı- 5-6 dk bekletsek yağlanmayı kesebilir mi?
    diane şampuanlarda çözünmüyor sanırım toz haline getirip atanlar falan oldu.Nasıl olur bilemiyorum deneyip görebilirsiniz.Alkolde çözüp şampuana atanlarda vardı.Sonuç ne bilgim yok
    Miracle Losyon20.01.2016
    Yakı+ısırgan+Lavanta+elma sirkesi 15.01.2016
    Biotin 5mg HP 26.01.2016
    Cell Losyon 01.04.2016
    %5 Min %0.2 Fin Losyon 20.06.2016

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şampuana karıştırıp olumlu sonuç alan bir arkadaş vardı sitede,ama öncesinde çözdürmek lazım.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şampuana karıştırıp olumlu sonuç alan bir arkadaş vardı sitede,ama öncesinde çözdürmek lazım.
    Suda çözünür mü diane35 yoksa alkol mu gerek? Pek bilgim yok nasıl çözümdüğüyle ilgili deneyip kullanıcam bir süre.
    Konu Yaş18SacınYarısı tarafından (27.06.2016 Saat 23:06 ) değiştirilmiştir.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Yaş18SacınYarısı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Suda çözünür mü diane35 yoksa alkol mu gerek? Pek bilgim yok nasıl çözümdüğüyle ilgili deneyip kullanıcam bir süre.
    Alkol bazlı herhangi bir losyonda çözünür.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi cgr159 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şuana kadar bebek şampuanı + konazol şampuan da dahil olmak üzere bir çok şampuan denedim... Kafamda andracur kullandığım için kabuklanma falan da vardı arada kaşınıyorduda inan sadece 2 şampuan denedim 1 tanesi kabuklanmayı engelledi diğeri de saçıma yoğun hacimlik sağladı bunlardan hangisi sana uyarsa onu kullan pişman olmazsın ben olmadım..

Kafanda kabuklanma - kepek gibi birşey varsa Kaşınıyorsa : VİCHY DERCOS YEŞİL KUTUSU OLAN ŞAMPUAN Kullan. Bende 5. Yıkamadan sonra ne kaşıntı ne kepek ne kabuk hiçbiri kalmadı

Eğer ben saçımda hacim yoğunluk istiyorum günlük kullanmaya da uygun olsun istiyorsan : Vicy Dercos MOR Renkli Yoğunlaştırıcı yazan şampuan kullan.. Ben kullandım inan haftalardan sonra çok şükür ettim yani..

SaçımınDoktoru Üyesi Tremonti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cgr159 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şuana kadar bebek şampuanı + konazol şampuan da dahil olmak üzere bir çok şampuan denedim... Kafamda andracur kullandığım için kabuklanma falan da vardı arada kaşınıyorduda inan sadece 2 şampuan denedim 1 tanesi kabuklanmayı engelledi diğeri de saçıma yoğun hacimlik sağladı bunlardan hangisi sana uyarsa onu kullan pişman olmazsın ben olmadım..

Kafanda kabuklanma - kepek gibi birşey varsa Kaşınıyorsa : VİCHY DERCOS YEŞİL KUTUSU OLAN ŞAMPUAN Kullan. Bende 5. Yıkamadan sonra ne kaşıntı ne kepek ne kabuk hiçbiri kalmadı

Eğer ben saçımda hacim yoğunluk istiyorum günlük kullanmaya da uygun olsun istiyorsan : Vicy Dercos MOR Renkli Yoğunlaştırıcı yazan şampuan kullan.. Ben kullandım inan haftalardan sonra çok şükür ettim yani..
    Andocur bende de kabuklanma yaptı bırakmama rağmen geçmiyor , vich , t gel , clear dermatit şampuanı hepsini kullandım geçmedi. Sansızlığın bu kadarı.

Sayfa 1/2 12 SonSon