Sayfa 1/6 123 ... SonSon
54 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Sls, Sles, Paraben İçeren ve İçermeye Şampuanlar

Hybrid View

miracle
    Guest

Sls, Sles, Paraben İçeren ve İçermeye Şampuanlar

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  www.sacimindoktoru.com.jpg
Görüntüleme: 453
Büyüklüğü:  103.7 KB (Kilobyte)
ID:	405

Sls
    , sles, paraben içeren şampuanların kullanımına dair bir çok yazı ve araştırmaya rastlamışızdır. Sls, sles ve paraben kullanımının endokrin sistem ve cilt üzerinde yaptığı tahribatların olup olmadığı artık tartışılmıyor bile. Bu zararların ne düzeylerde olduğuna olduğuna dair bilimsel araştırmalar cevaplar aramaya devam edecektir ama tüketicilerin de satın almada ki tercih hakkının sunulması gerektiği oldukça önemli. Ancak bu bu tür içerik bilgileri o kadar küçük yazılıyor ki çoğu tüketici bakmaya bile üşeniyor. Bu nedenle burada bir envanter çıkarmamız gerekiyor arkadaşlar. Herkes bildiği yada kullandığı şampuanın sls, sles ve paraben açısında bilgisini verirse güzel ve yönlendirici bir konu olacak.

SaçımınDoktoru Üyesi fhm001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İpek sampuani sls iceriyor yuksek oranda .
    Dermoday anti hair loss icermiyor .

miracle
    Guest
    Dermoday kullanıyorum paraben ve sls yok.

Alıntı SaciminDoktoru Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dermoday kullanıyorum paraben ve sls yok.
    Dermoday Anti Hair Loss Serum and Shampoo. Bu ürünümü kullanıyorsunuz. 30 TL internette. Bende denemeyi düşünüyorum.

Ben Biotin şampuan kullanıyorum sls'sine akşam bakacağım.

SaçımınDoktoru Üyesi fhm001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Serumsuz olanindan kullaniyoruz sadece sampuan botanikecza da 16 tl .

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Organicum şampuanda da sls paraben vs. yok diyor ama onun da içinde ales var --ales de neyse sınav adı gibi anasinisatiim --Günahlarını almak istemem belki zararli bi madde degildir ama belli ki sls sles türevi bi madde bu da yani adamlar sanki kelime oyunu yapmışlar.Haliyle pek güvenmiyorum bu tarz tabirlere

SaçımınDoktoru Üyesi
    otacı naturway kullanıyorum. sls,sles, silicon ve paraben içermiyor.
    Hatırladığım kadarıyla organix ve doa şampuanlar da sülfat ve paraben içermiyor. Aslında daha pek çok şampuan var bu şekilde. Uzun incelemelerim sonucu bu üçünde kullanıcı yorumlarının yoğunlukla olumlu olduğunu gördüm. Bunlarla benzer içerikte olan oldukça pahalı şampuanlar da var. Ama bunlar varken gerek yok bence
    Konu teacher tarafından (03.09.2014 Saat 02:03 ) değiştirilmiştir.

Banned
    Fransa'da her şampuanın içinde sls sles var. Hatta saç dökülmesi için olanlarda bile var...

Alıntı DoktorCan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fransa'da her şampuanın içinde sls sles var. Hatta saç dökülmesi için olanlarda bile var...
    Kozmetiğin anavatanında sls içermeyen şampuan olmaması biraz garip, yada kozmetiğin anavatanı olmalarını sls gibi ucuz köpürtücülü bol karlı formüllerine borçlular.........

Sayfa 1/6 123 ... SonSon