Sayfa 5/6 İlkİlk ... 3456 SonSon
54 sonuçtan 41 ile 50 arası

Konu: Sls, Sles, Paraben İçeren ve İçermeye Şampuanlar

organıcum sampuan kullanan var mı ıcerısınde herhangı bır katkı maddesı yok dıye yazıyor

sırgan (Urtica Dioica) : Saç dökülmesini ve kepeklenmeyi azaltır, saça canlılık ve parlaklık kazandırır. Egzama,sedef gibi deri hastalıklarınıda kullanılır.

Biberiye (Rosmarinus Officinalis) : Kan dolaşımını hızlandırır kıl köklerini besler, dökülme ve yağlanmayı azaltır.

Lavanta (Lavandula Angustofolia) : Saçlı deriyi iyileştirici ve dezenfekte edicidir, yağlanmayı dengeler. Sedef,egzama gibi deri hastalıklarında etkilidir.

Portakal Yağı (Citrus Sinensis) : C vitamini açısından zengindir. Kan dolaşımını hızlandırır. Antiseptik etkilidir. Derideki yaraların hızla iyileşmesine yardımcı olur.

Defne (Laurus Nobilis) : Antiseptiktir. Özellikle saçlı derideki dökülme, kepeklenme, mantar gibi sorunlarda etkilidir.

Kekik (Thymus Vulgaris) : Antiseptik etkilidir. Yaraların hızlı iyileşmesine yardımcı olur. Saçın yağ dengesini ayarlar. Dökülme ve kepeği azaltır.

Şerbetçiotu (Humulus Lupulus) : Saçlı deri ve ciltteki sivilce, kaşıntı, kızarıklık gibi sorunlarda etkilidir.

Kullanan varsa yorumlarını alabılır mıyım aklmda bu sampuana gecmek var

Yeni Üye

Cool doa kozmetik sülfatsız şampuan

merhaba sülfat gibi kimyasal olarak saça ve deriye zarar veren maddelerden uzak durmaya karar verdikten sonra çok araştırdım. SLS içermeyen şampaunlar oldukça pahalı. Doa kozmetik içlerinde en uygun sls ve paraben içermeyen şampuanı satıyor. Ben memnun kadım öneririm

Yeni Üye
    Merhabalar dermoday antihair loss şampuan kullanıp gerçekten yararını gören var mı kullandılarsa serumuyla birlikte mi kullandılar yoksa sadece şampuan mı miracle losyon kullanıyorum çünkü serumla ters etki göstermesin?

SaçımınDoktoru Üyesi dht58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaslar dermoday sampuan almaya karar verdim önerebileceginiz guvenilir bir site var mı ???

SaçımınDoktoru Üyesi
    Davines'in ürünleri içermiyor.

Logona. Organik şampuan

Yeni Üye
    Sawpoo sampuan sac dökülmesine iyi gibi çoğu şampuanı deneme fırsatım oldu içinde damar genişletici apigenin ve dht engelleyici LSSRE ve sac dokulmesini engelleyici profilim var yalniz içindeki apigenin ilk başlarda kepek yapıyor sonra deri alışıyor

SaçımınDoktoru Üyesi kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    600 gr 6'lı anatoliadaphne defne sabunu öneririm 10 tl %30 defne yağlı
    Eat your food as medicine otherwise you will have to eat medicine as your food.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Trland Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sawpoo sampuan sac dökülmesine iyi gibi çoğu şampuanı deneme fırsatım oldu içinde damar genişletici apigenin ve dht engelleyici LSSRE ve sac dokulmesini engelleyici profilim var yalniz içindeki apigenin ilk başlarda kepek yapıyor sonra deri alışıyor
    Kullandınız mı hocam?

Arkadaşlar elinizden geldiğince saç masraflarınızı etken ve takviyeler üzerine yoğunlaştırmanız size daha olumlu geri dönüşler sağlayacaktır. Bu kafeinli, bitkisel özütlü şampuanlar ne yazık ki epidermisi geçip dermis tabakasına etki edemiyor. Özellikle de saçınızda en fazla 10 dakika kalabiecek ürünler. Lütfen şu şampuan ve sabunlardan ümidinizi kesin artık, bunun yerine kendinize uygun yan etkisiz bir sürü etken mevcut. Hatta CPR-DT bile kendi başına çok fayda edecektir preventetif aşamalarda. Şampuandan tek beklentiniz saç derisinin esnekliğini koruyabilecek yapıda olması yani saç derisini kurutmaması ve germemesi. Bu yüzden ben katiyen sabun önermem, pH oranı çok yüksek olduğundan deriyi yaşlandırır kollajene hasar verebilir uzun kullanımda. İlk 3-4 bileşimi SLS/SLES olmayan (daha alt sıralarda ise kabul edilebilir.) veya SLS içermeyen duru şampuanları tercih edebilirsiniz. Şu an piyasada fiyat/performans açısından en uygun ürün Unibaby Bebe Şampuanıdır.

Sayfa 5/6 İlkİlk ... 3456 SonSon