Sayfa 4/6 İlkİlk ... 23456 SonSon
54 sonuçtan 31 ile 40 arası

Konu: Sls, Sles, Paraben İçeren ve İçermeye Şampuanlar

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı denixex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam sebamedin şuan everyday şampuanını kullanıyorum yaş 20 her banyoda 30tel falan dökülüyor acaba anti-hairloss a mı geçsem ? saçım ince telli ve kuru sayılır
    Evet kesinlikle önereceğim bir şampuan antihairloss,benim saçlarım da kuru özellikle kuru saçlara çok iyi geldiğini kendimden örnek vererek söyleyebilirim,ketoral kullandığım zaman saçlarım iyice kuruyor,ama sebamed ile yıkayınca saçlarım yumuşacık ve dolgun duruyor.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet kesinlikle önereceğim bir şampuan antihairloss,benim saçlarım da kuru özellikle kuru saçlara çok iyi geldiğini kendimden örnek vererek söyleyebilirim,ketoral kullandığım zaman saçlarım iyice kuruyor,ama sebamed ile yıkayınca saçlarım yumuşacık ve dolgun duruyor.
    Bende sebamed anti hairlosu dun aldim ve kullandim guzel gibi geldi bana ayrica kokusuda guzel 200 ml 19 tlye aldm ve parapen içermez yaziyo.Cemil abi msj kutun dolmuş bi el ativer sana zahmet

Moderatör NoMore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende sebamed anti hairloss aldım 1 haftadır kullanıyorum sonuç: arkadaki saçlarım dahi dökülmeye başladı aynı şeyi konazolda yapmıştı ben saçı kurutmayan şampuanların bana yaramadığını düşünüyorum
    1-Minoxil-Ru (Ru:60 mg/Günlük) - Sabah
    2-Miracle losyon (1.5 gram spiro/Ay) Günde 1
    3-Cellagance losyon günde 1
    4-Haftada 3 gün dutasteride, 4 gün 1 mg finasteride - Sabah
    5-Ara sıra emu yağı

Alıntı NoMore Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende sebamed anti hairloss aldım 1 haftadır kullanıyorum sonuç: arkadaki saçlarım dahi dökülmeye başladı aynı şeyi konazolda yapmıştı ben saçı kurutmayan şampuanların bana yaramadığını düşünüyorum
    Saç tipiniz yağlı mı durumda sizin benim saçım kuru ve çok iyi geliyor,saçı dolgun ve havalı gösteriyor,bir de deriyi karıncalandırması yok mu?
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

Moderatör NoMore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saç tipiniz yağlı mı durumda sizin benim saçım kuru ve çok iyi geliyor,saçı dolgun ve havalı gösteriyor,bir de deriyi karıncalandırması yok mu?
    hayır karıncalandırma yok tam tersi çizilmiş gibi ufak acılar oluyor birde saçım yağlıdır yıkadıktan 4 5 saat sonra yağlanır nasıl bir şey tavsiye edersiniz ? head and shoulders klasik kullanıyordum önceden gayet iyi geliyordu
    1-Minoxil-Ru (Ru:60 mg/Günlük) - Sabah
    2-Miracle losyon (1.5 gram spiro/Ay) Günde 1
    3-Cellagance losyon günde 1
    4-Haftada 3 gün dutasteride, 4 gün 1 mg finasteride - Sabah
    5-Ara sıra emu yağı

Banned
    sls parabeni bilmem ama head and shoulders intensive treatment saçları cok güzel temizliyor kepek ve yağ bırakmıyor ona göre

Alıntı NoMore Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayır karıncalandırma yok tam tersi çizilmiş gibi ufak acılar oluyor birde saçım yağlıdır yıkadıktan 4 5 saat sonra yağlanır nasıl bir şey tavsiye edersiniz ? head and shoulders klasik kullanıyordum önceden gayet iyi geliyordu
    İşin doğrusu yağlı saçlar konusunda hangi şampuan iyi gelir tam bilmiyorum saçlarım yağlı olmadığı için dikkat ettiğim bir konu değil,ama yine imzamda yer alan ısırgan ve karanfil kürü çok iyi gelir saçlarına,tavsiye ederim.

Alıntı sorunvar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sls parabeni bilmem ama head and shoulders intensive treatment saçları cok güzel temizliyor kepek ve yağ bırakmıyor ona göre

Head&Shoulders intensive treatment kepek/egzama için kullanmıştım. çok iyi geliyordu. yalnız bi ara ithal edilmemeye başlandı. başka bir selenyum sülfit içeren şampuan ararken bu kimyasalın saç döktüğünü öğrendim.

şu an Yves Rocher'in kepeğe karşı, ve dökülmelere karşı olan şampuanlarını kullanıyorum. ALS içeriyor; Paraben, Renklendirici, Silikon ve yapay Parfüm içermiyormuş. %96sı da doğal içeriklerden oluşuyormuş. bunlardan emin olamam ama iyi geliyor kepeğe ve kaşıntıya.

Bioxcin şampuan ilk çıktığında kullanmıştım ve gerçekten faydasını görmüştüm. O zaman içeriğinde mls (magnesium larulel sulphate) vardı. Şimdi ise sls var, aynı etkiyi göremedim. Sebamed önceden sodium laurly sulfoacetate ve kepek şampuanını kullanmıştım dökülmeyi azaltmıştı. Şimdi sebamed de maalesef sls kullanıyor. sls gerçekten dökülmeyi artırıyor arkadaşlar.

1. Revivogen Forte Şampuan
    2. Folixir Şampuan

Sls içermeyen şampuanlar

Sayfa 4/6 İlkİlk ... 23456 SonSon