7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: saçların koparak dökülmesi öneri

saçların koparak dökülmesi öneri

normal saç dökülmesinin yanında saçlar koparak da dökülüyor dökülen uzun saç telini incelediğimde dip kısmı kalın orta kısım baya ince ve açık renkli uc kısım siyah gibi tuhaf bir yapısı bulunuyor. kökten uca kalın değil yani.
    başka dökülen bir saç telini elime aldığımda bu saçların çektiğim zaman normalde çok zor kopar teller fakat bu saç telleri ufak bir kuvvetle hemen kopuyor.
    benim buna önerim e vitamini kuru siyah üzüm fakat bu da çok iyi gelmeyecektir çünkü asıl sorun saç kökünün beslenmemesi.
    sizin önerileriniz var mı bununla ilgili?

Bende birkaç konu açmıştım ama bu forumda destek bulamadım yani bununla alakalı.

Araştırmalarım Keratin diye birşey çıkardı karşıma. Bunu uygulatacağım iyi bir kuaför bulduğumda.

Benim önlerde fena kopmuş saçlarım var.Diğer konuda resimleri de var.Bu durumda ciddi seyrekleşmeye neden olmaya başladı.

aslında bu durumunda üzerinde durulması lazım.

Alıntı forneus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aslında bu durumunda üzerinde durulması lazım.
    Az önce minoxil sürerken en önden 30-40 teli kesmek durumunda kaldım yine.

Önceki sefer kesip kahkül gibi yaptıklarımı da dipten kestim.Cünku bu kopanların aynı zamanda performanslı uzamadığını düşünüyorum.

Sonuç itibari ile ön saç çizgim biraz daha arkaya kayıyor her seferinde.

Dökülme azalmıştı.Minoxilde iyi geliyordu ama kopmalar ciddi canımı sıkmaya başladı.Bu da aynı zamanda diplerde seyrekliğe neden oluyor.

kopmalar ayrıca bir telin ikiye ayrılmasına ve uçlarında kırık olmasına sebep oluyor bu da saçların mısır püskülü gibi görünmesine sebep oluyor.

Biotini deneyebilirsin günlük 5 mg iş görür ben kullandığımda vucut kili dahil saclarda baya beslenmisti

•1.00 Derma Stamp 3 günde 1, arkasından sac bakim yağları
    •Nizoral ya da konazol haftada 2
    •Sebamed Hair Loss günlük şampuanım
    •Yeşilçay,kabarçekirdeği,çekirdekli kuru üzüm

Yani biotin vücut kılıda yaptı diyorsun ayrıca
    Aman aman kalsın Yeteri kadar kılım var zaten.