Sayfa 1/4 123 ... SonSon
31 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Saçlar gitmeye başladı erken önlem almak istiyorum yardımlarınızı bekliyorum

Yeni Üye c3l1k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Saçlar gitmeye başladı erken önlem almak istiyorum yardımlarınızı bekliyorum

Arkadaşlar yaşım 21 şuan çok seyrek bi görüntü yok ama ön çizgi geriye çekildi biraz , vertex bölgesinde açıklık var yaklaşık 1 yıl önce farkettim seyrekliği döküldüğünü anlamıyordum o kadar azdı dökülme ve 1 yıldır minoxil kullanmaktayım bu bir yılın ilk 3-4 ayı sabah akşam kullandım sonraları günde 1 e ve daha sonra 2 günde 1 e düşürdüm. Son 2-3 haftadır saçlarım baya dökülmeye başladı sınav zamanımdı stressli bi dönem geçirdim onunla mı alakalı yoksa minoxil den dolayı döngüye mi girdi anlamadım.4-5 aydır da azelderm krem kullanmaya başladım şakaklara sadece ama.Doktor tarafında herhangi bi tahlil herhangi bi tetkik konulmadı gidip doktara saçım dökülüyo deyince baban kel mi amcan kel mi diye soruyo evet kel deyince minoxil verip yolluyo bende yaklaşık 2 haftadır burayı takip ediyorum az çok bişeyler kazandım sayenizde teşekkür ediyorum.Herhangi bi tedavi şart mı şart ise hangi tedavi ve herhangi tahlil yaptırmam gerekli mi?

Teşekkürler şimdiden
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi DSC_0125.jpg‎   DSC_0127.jpg‎   DSC_0126.jpg‎   DSC_0128.jpg‎   DSC_0129.jpg‎   DSC_0130.jpg‎   DSC_0131.jpg‎   DSC_0135.jpg‎   DSC_0132.jpg‎   DSC_0136.jpg‎   DSC_0137.jpg‎   DSC_0139.jpg‎   DSC_0138.jpg‎  

Yok mu bi yorum üstadlar

SaçımınDoktoru Üyesi
    ben finasterid öneriyorum oral olarak. benzer yaşta benzer dökülme yaşadım, arkası hızlı geldi. en başında finasterid kullanmadığıma pişmanım. doktora danış, zaten fda onaylı bir ilaç, finasterid kullanmaya başla derim.

Moderatör tosun.t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    izmir turkey
    fin- ru ve cell oleoperın emu
    %15 minox yüzde1Ngs %5kafein
    %1 emu mix losyon
    anti DHT cream

Hocam finasın yan etkilerinden korkuyorum kalıcı bi yanetki olur da sonra bırakınca daha kötü bi dökülme yaşar mıyım
    Minoxil (Sabah-Akşam)
    Azelderm,Ketoral,Acnelyse(Her Akşam Biri)
    Ketoral Şampuan(Haftada 2)
    Vichy Dercos Energisant Şampuan(Her gün)

SaçımınDoktoru Üyesi
    bırakınca daha kötü dökülme yaşamazsın. o minox için geçerli. finası bırakınca olması gereken çizgiye dönersin.

yan etki konusunda, finas kadar etki/yan etki oranı iyi ikinci bir ilaç yok henüz. fda onayı da bu yüzden var. yan etkileri yaşama ihtimalin düşük. istersen en son kullandığın ilacın prospektüsüne bak, hangi yan etkileri yaşama ihtimalin varmış. finas da aynı şekilde. burada önemli olan psikolojik yan etkilerden sakınman. ilaca başlayıp ilk hafta göğüslerinin büyüdüğünü iddia edenler var, hepsi asılsız ve psikolojik. finas güvenilirdir, etkilidir, onaylanmıştır. ama yine de söylediğim gibi doktora danış. bana 'kullanabilirsin ama ne gerek var takma kafana' diyen de oldu. 2-3 doktora danıştım 'zararlıdır kullanma' diyen olmadı.

Eyvallah Hocam, bide topikal uygulayabileceğim bi tedavi Miracle Losyon falan etkili olmaz mı düzenli bi şekilde kullanabiliyorum çünkü
    Konu c3l1k tarafından (18.04.2016 Saat 10:24 ) değiştirilmiştir.
    Minoxil (Sabah-Akşam)

proscar'ı al 5'e böl. öyle devam et. ben de senin gibiyken kullanmadığıma bin pişmanım. şimdi yok minoxidil yok kremler bilmem ne.
    sakın topikal bir şey kullanma.
    Oral
    1mg Finasterid (proscar) // 4 günde 3
    0.5mg Dutasterid (avodart) // 4 günde 1
    Topikal
    ------------
    Ek olarak
    ------------

Alıntı Sahinz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    proscar'ı al 5'e böl. öyle devam et. ben de senin gibiyken kullanmadığıma bin pişmanım. şimdi yok minoxidil yok kremler bilmem ne.
    sakın topikal bir şey kullanma.
    Hocam peki herhangi bi yan etki var mı sizde? Yan etki yapmaması için yapılacak bişey var mı?
    Ve sonuçlardan memnun musun? Teşekkürler şimdiden
    Konu c3l1k tarafından (19.04.2016 Saat 14:57 ) değiştirilmiştir.
    Minoxil (Sabah-Akşam)

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bu baslikta herkes finasi ovmuste su noktada finas kullaniminda reflex olayi olmucani nasil garanti ediosunuz belki finas kullaninca onleri daha kotu dokulcek

Sayfa 1/4 123 ... SonSon