Sayfa 1/3 123 SonSon
29 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: episode3'ün ilk tedavi süreci.

Yeni Üye

ŞOK DÖKÜLME YARDİM! - episode3'ün ilk tedavi süreci.

Gunceeeeellll!!! acilll
    Abilerim arkadaşlarım. Yaklaşık 1.5 ayda elde etmiş olduğum mucizevi gelişim bazı nedenlerden dolayı bırakmamla birlikte cok daha fazla geriye gitti. Geçen gün fark etmemle birlikte dünyam basıma yıkıldı. 20li yaslarda bu kadar sacımın dökülmesini kaldıramıyorum artık. Küçüklüğümden beri uzun sacliyimdir. Hayatımda 1 veya bilemedin 2 & kere Amerikan trasi kadar kesmisimdir. Doğduğumda bile daha uzun sacım varmis siz düşünün

1.5 aylık tedavi sürecimde 12 saatte bir minoxil+miracle losyon kullanarak sonuca ulaştım. Dediğim gibi de bazı nedenlerden dolayı bıraktım. Kafamda bir kac soru var yardımcı olabileceğinizi düşündüğüm.

1) hormonlarımı vs ya da Baska bir tedavi ile düzelmek icin nereye gitmem gerekir (doktor, sağlık merkezi vs)
    2) ayni tedaviyi uygulamaya devam edeyim mi?
    3) ek tedaviler gerekir mi?
    4) Bu ilaçları bir gün yine bıraktığımda tekrardan kel mi olacağım ?

İyi günler herkese. 92 doğumluyum. bir kaç senedir kaşlarım da dahil olmak üzere dönem dönem saçımda kaşımda kabuklanmalar oluyordu. Galiba seboratit dermatit tarzı bir şey. Fakat öyle büyük bir bölüm değil. Saçımın tepesi ve kaşlarım. bazen de ense tarafındaki saçlar. Herşeyi kafaya takan bi insanım. İlk önce bundan kurtuldum fazlasıyla pozitif oldum ve yemek alışkanlıklarımı düzelttim (ne kadarda besyo okusamda fast food aşırı yiyordum)

Şimdilik sadece soğuktan aşırı sıcaklık değişiminde 1-2 günlük kabuklanma oluyor sonrasında geçiyor.

Bu hastalık direkt olarak saç kaybına neden olmuyor belki ama ilk senelerde hiç ilgilenmiyordum ve saç tepemi gerçekten kazıma/kanatma derecesinde kaşıyarak saç kaybını etkilediğini söyleyebilirim.

Anne tarafımda hiç saçı dökülen erkek görmedim fakat baba tarafım özellikle erkek tipi saç dökülmeye maruz kalan insanlar. Bütün amcalarım hepsi tepesi kele bir şekilde dolaşıyor. Babamın saçları sık ama dalgalı olmasına nazaran annemin ve tarafının saçları hep koyun gibi. Benimde saçlarım anne tarafına çekti fakat büyük ihtimalle gen baskınlıgından dökülme yaşadım belki de sadece hastalıktan.

Saçlarım genel olarak 20cm civarında olduğu için tepede toplayarak bu eksikliğimi gizliyorum. "insan kendini kandıramazmış" değil mi?

Bu yüzden forumdan öğrendiğim miracle losyonla birlikte minoxil kullanacağım.

Kullanma şeklim ise : Sabah 13:00'da gece 1:00'da 12saatlik döngüde yani 1 günde 2 defaya tekabul edecek.

Her hafta 3 fotoğraf atacağım (sağ sol ve tepe olarak)

Saçlarımı topladığım an:
    http://i.hizliresim.com/A7N7Ar.jpg

NOT :FOTOĞRAFLARI KÜÇÜK KOYAMADIĞIM İÇİN LİNK ŞEKLİNDE VERDİM. ÖN İZLEMELİ KÜCÜK FOTOĞRAF NASIL KOYACAĞIMI SÖYLERSENİZ ÖYLE DİREKT KOYABİLİRİM.

16.05.2016

10 ar gün arayla çekilen fotoğraflar. Bazıları bulanık kusurabakmayın.
    12saatte 1 minoxil ve miracle losyon kullanıldı.

http://i.hizliresim.com/dbj0RL.jpg
    Konu episode3 tarafından (04.10.2016 Saat 02:37 ) değiştirilmiştir.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Hocam uzun saç iyi saçdır der miracle üstad Saçınızı kestirmeyin sakın tedavilere bu saçlar devam edin çıkanlar diğerlerini yakalar bir yerden sonra
    33 mg Ru 58841 - Sabah

Minoksidil 1,6ml günde - Sabah-Akşam

5000 mcg biotin - Günde tek tablet

Yeni Üye
    Alıntı interlove Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam uzun saç iyi saçdır der miracle üstad Saçınızı kestirmeyin sakın tedavilere bu saçlar devam edin çıkanlar diğerlerini yakalar bir yerden sonra

Eyvallah zaten pek kestirmeye niyetim yok. Hayatımda bebeklik hariç 2-4 döneminde saclarım 6 cm kısalığı görmüştür

Hocam dökülme sd'ense bence geri çıkar ama kaşımanız çok kötü olmuş en büyük hata yapılacak kaşımak hele kanatacak kadarsa... Şanslısın sadece tepede dökülme var gerisi sağlam saçlarının bence toparlarsın rahat. Şuan sd için şampuan kullanıyor musun ?

SaçımınDoktoru Üyesi
    vay be iyi taktik saçin bagliyken kimse tepenin acik oldugunu anlayamaz bile.
    benim kuzen bundan daha iyisini yapyio o yanlardaki saçlari türban gibi toplayip sakaklari kapatiyo

Yeni Üye
    Alıntı omerfc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam dökülme sd'ense bence geri çıkar ama kaşımanız çok kötü olmuş en büyük hata yapılacak kaşımak hele kanatacak kadarsa... Şanslısın sadece tepede dökülme var gerisi sağlam saçlarının bence toparlarsın rahat. Şuan sd için şampuan kullanıyor musun ?
    Saçımı çok uzun zamandır sabunla yıkıyorum. İsmini hatırlamıyorum şimdi babam eczaneden getiriyor. Şampuan kullansam bile paraben ve sülfat içermeyen şampuanları tercih ediyorum.

İnternette buldum fotoğrafı ama aynısı. Kabuk soyunca bu şekilde saçlarda geliyordu. Sakın ama sakın yapmayın
    http://i61.tinypic.com/2e0ssvq.jpg

Alıntı atilla123 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vay be iyi taktik saçin bagliyken kimse tepenin acik oldugunu anlayamaz bile.
    benim kuzen bundan daha iyisini yapyio o yanlardaki saçlari türban gibi toplayip sakaklari kapatiyo
    Aynen öyle güzel oluyor

Alıntı episode3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saçımı çok uzun zamandır sabunla yıkıyorum. İsmini hatırlamıyorum şimdi babam eczaneden getiriyor. Şampuan kullansam bile paraben ve sülfat içermeyen şampuanları tercih ediyorum.

İnternette buldum fotoğrafı ama aynısı. Kabuk soyunca bu şekilde saçlarda geliyordu. Sakın ama sakın yapmayın
    http://i61.tinypic.com/2e0ssvq.jpg

Aynen öyle güzel oluyor
    Bende de sd var ama böyle tortu hiç görmedim iyiki bu kadar ağır değil zaten takıntılıyım bütün gün koparırım bunları valla

Yeni Üye
    Alıntı omerfc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende de sd var ama böyle tortu hiç görmedim iyiki bu kadar ağır değil zaten takıntılıyım bütün gün koparırım bunları valla
    Ya bir de o kadar güzel ki koparması

SaçımınDoktoru Üyesi
    umarım sb'dendir ve hem sb hem saç dökülmesi probleminiz kalıcı olarak çözülür. ama açıkçası bana aga gibi geldi.

Yeni Üye
    İnşallah arkadaşlar. Umarım sonuç alırım. Saçlarım uzun olduğu için dermaroller yerine dermastamp mı alsam diye düşünüyorum? Ya da bilgili arkadaşlar veya abilerim ne gibi eklemeler yapabilirim?

Sayfa 1/3 123 SonSon