Sayfa 1/2 12 SonSon
19 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Hikayemi Baştan Beraber Yazalım Ne Dersiniz ? :)

Yeni Üye

Hikayemi Baştan Beraber Yazalım Ne Dersiniz ? :)

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım yaşım 23 saç dökülmem 18 li yaşlarda başladı ve bu süreçte inanın neler neler yaşadım anlatsam konu çok uzar kendisi kel olup boşver olum karılar kel erkeklerden hoşlanıyo diye teselli etmeye çalışan doktorlarmı dersiniz saçım yağlanıyor dediğimde napabilirim kardesim ben buna yağlanır vücut bu diye tersleyen doktor mu dersiniz sanki küfür ettik adama saçımda yağlanma problemi var diyorum azarlıyor Hep içimden demişimdir birgün bu kelliğe gene bu problemi yaşayan biri çözüm bulucak ve kelin ilacı olsa başına sürer atasözünü tarihe gömücek dedim dedim dedim sonunda buldum sizi

Aşağıya fotoğraflarımı ekliyorum özellikle yanlardaki dökülmem beni çok rahatsız ediyo arkadaslar ensedede alt çizgiden kayıplar var ön taraf zaten hali ortada dupadan korkuyorum şekilsiz dökülme deniyordu sanırım bendede hiç şekli şemali yok bu dökülmenin miracle losyona başlıcam resimlerden sonra tedavi önerisinde bulunursanız çok sevinicem Ha birde gerek var mı bilmiyorum eklemeye ama ben saç ektirmeyi kesinlikle düsünmüyorum.

Resimlerimi konuda görüntü kirliliği olmasın diye link olarak ekliyorum düzenli olarak linklerin ölmemesi icin kontrol edicem ölen linkleri yenilicem tıklayarak resimlerime ulasabilirsiniz.

http://i.hizliresim.com/8ZWVNd.jpg
    http://i.hizliresim.com/kB7qOv.jpg
    http://i.hizliresim.com/LA8Bbz.jpg
    http://i.hizliresim.com/Wk8NDq.jpg

Bunlar resimlerim arkadaşlar özellikle yan tarafta saç artışı benim için çok önemli ve ense bölgesindeki saç artışı.Yanlar felaket halde.Bu nasıl bi erkek tipi dökülme anlamıyorum saçımın tepesi komple dökülücek yanlar komple dökülücek ense yukarı kayıcak bi arkada azıcık bi saç kalıcak bu nasıl bi erkek tipi dökülme ben çözemedim

Miracle losyon sanırım şu maddelerden oluşuyor
    1 adet elseve arginin losyon 100 ml
    1 adet aldoctone 100 mg
    1 adet diane 35
    1 adet dekort ampul

Birde bir arkadaşımız saolsun nasıl hazırlanacağını youtube da belirtmiş ama bende boş minoxil kutusu yok. Ben hiç minoxsil kullanmadım.

Ekstra sorularım

1-Bu tedavide minoxil şartmı arkadaşlar vücudumda inanın bir avuç içim birde ayak tabanım kılsız normalde hiç kıl çıkmayan kolların iç bölgeleri ve pazu bolgesi bile kıllı bununda acaba saç dökülmeme etkisi varmı bir sorayım size iki adet fotoğrafla dedim.Minoxilde kıllanma yapıyor diye duydum daha fazla kıllanmak istemiyorum.

2-Saçlarımın yanları ve arka tarafındaki dökülme beni acaba farklı bir hastalığın grubuna sokar mı ? altında başka neden yatıyormu acaba ? 3-4 yıl önce kan verip bir test yaptırdıgımda doktor gece karpuz yediğim için kolesterolümün oldugunu onun haricinde herseyin normal çıktıgını söylemiştide bide hareketsiz yaşamdan dolayı kilomun bir etkisi varmış kücük kolesterole sanırım.Birdaha test yaptırayımmı ?

minoxil kutusunu nerden bulabilirim onun yerine elseve losyonun kutusunu kullansam nasıl olur ? 50 ml i kullanıp diğer 50 sini diğer aya saklıcakmışız sanırım israf pek sevmem ama yapıcak bisey yok 50 ml sini döksem o boş kutuyu losyonu süzdükten sonra sadece musluk suyu kullanarak çalkalaya çalkalaya yıkasam ve onu kullansam olurmu arkadaşlar ? içini temizlerim karışımı süzüp süzdüğüm karışımı tekrar elseve kutusuna boşaltıp ondan fıs fıs kullanırım ?

simdi almaya gidiyorum zaten mesajlarınızı merakla bekliyorum bana yardımcı olun

Yeni Üye
    Arkadalar ilaçları aldım 1 kutu aldactone 1 kutu dinae 35 1 kutu dekort ampul birde elseve aldım. Simdi videoda anlatıldıgı gibi 100 ml 100 ml bölemicem bunu öksürük şurubu kabım yok göz kararı bölsem mesela 100 değilde 120 ml olsa bi kaybım olurmu yada 90 ml varsa kaybım bir ölçüm kabı bulup öyle böleyim.

Dostum sakin ol biraz telas yapma.Simdi elseve 200 ml 100 ml al baska bi kaba koy geriye kalan 100 ml ilaclari koy bu kadar.Ha birde bir cay bardagi agzina kadar doldurdun mu 100 ml denk geliyor olmasi lazim

Yeni Üye
    Alıntı _SPARTACUS_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum sakin ol biraz telas yapma.Simdi elseve 200 ml 100 ml al baska bi kaba koy geriye kalan 100 ml ilaclari koy bu kadar.Ha birde bir cay bardagi agzina kadar doldurdun mu 100 ml denk geliyor olmasi lazim
    öksürük şurubu kabı ile 100 ml sini boşalttım diane 35 ten 21 draje çıkıyor youtube daki videoda hepsini katmıştı o arkadas ben 15 tanesini koydum içine aldactone içinde 1 kutunun tamamı öneriliyormuş ben 16 tabletten 10 tanesini koydum yan etkiden korkuyorum ilk ay bunu kullanıcam bir sonraki ay durum değerlendirmesine göre doz artışı yada azaltması yapabilirim yardımlarınızla

peki yanlara sürebiliyoruz losyonu değil mi ? benim fotoğraflardanda baktıysan yanlar çok döküldü

Evt gordum resimlerini yanlar epey seyrelmis ama sacinin diger bolumleri iyi gibi bide tam tepeden bi resim cek koy daha aydinlatici olur.Losyonu tabi yanlarada uygulayabilirsin dokulen heryere uygulaniyor zaten.

merhaba;
    50 ml sini döksem o boş kutuyu losyonu süzdükten sonra sadece musluk suyu kullanarak çalkalaya çalkalaya yıkasam ve onu kullansam olurmu arkadaşlar ? içini temizlerim karışımı süzüp süzdüğüm karışımı tekrar elseve kutusuna boşaltıp ondan fıs fıs kullanırım ?

diğer yarısını cam bir kavanozda vb saklayablirsin. dokmene gerek yok.
    100 ml ilede hazırlayabilirsin.
    elseve kutusunu kullanabilirsin. ben oyle yapıyorum.

ben hiç suzme işlemi yapmadım mesela. cok tortuda yok.
    1) Miracle Losyon (Elseve Arginin 100 ml Aldactone Diane35 Dekort ampul,1 Adet Alerset damla)
    2) Min-dut (1 kutu minoxil icine 10 adet avodart) sabah aksam
    3) xpecia tablet 2x1,medobiocomplex -E günde 1 kez öğlen.
    4) bepanthen,bemix,evigen,badem yaği,saf zeytinyağı karişimi
    5) Sebamed Anti Hair Loss Şampuan,Ketarol şampuan
    6) Doğal Besin Takviyeleri(Yeşil Çay,Siyah Üzüm,Çiğ Kabak Çekirdeği)
    7) Doğal Defne Sabunu (tahir çelikkaya)
    8) Dermaroller 540 iğne 1 mm (Haftada 3 Defa)

Hocam o faulun ustunun dokulmesi normal degil isinin ehli bi doktor bulup kan, horman testi yaptir. Hic degilse icin rahat eder
    başlangıç: 11 şubat 2016
    yaş 24
    günde 2 kere miracle losyon
    günde 2 kere min+dut
    günde 2 kere ketoral krem
    haftada 2 kere nizoral şampuan
    hergün solgar 50 mg biotin
    destek; yeşil çay,kuru üzüm,çiğ kabak çekirdeği
    04.04.2018
    şimdilik sadece cell, nizoral şampuan kullanıyorum.

Yeni Üye
    Alıntı problem99 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam o faulun ustunun dokulmesi normal degil isinin ehli bi doktor bulup kan, horman testi yaptir. Hic degilse icin rahat eder
    Banada normal gelmiyo hocam ama adam gibi tipta bir karsiliginida bulamiyorumki bi insanin yan taraflari niye seyrelir bir karsiligi yok isin ehli doktoruda bulmak imkansiz ben sacim yaglaniyo dedigimde napabiloriz yani uaglaniyosa bunun icin doktorami gelinir vucut uretiyo bunu ilaci yokki diyen doktoru deneyimledim simdi nerden bulalim isin ehlini. Kan ve hormon testini yaptirmaya ddoktoru ikna ederim ama her doktor bu test raporlarindan eksik olan varsa bunlari belirleyip senin bir tutam sundan eksik sunu kullan gecer diyebilirmi acaba ? Testi alip baska doktorada gostermek gerekirmiki

SaçımınDoktoru Üyesi Ender60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    Aldactone 2 kutu koysanda olabilirdi aslında
    Miracle Losyon20.01.2016
    Yakı+ısırgan+Lavanta+elma sirkesi 15.01.2016
    Biotin 5mg HP 26.01.2016
    Cell Losyon 01.04.2016
    %5 Min %0.2 Fin Losyon 20.06.2016

Yeni Üye
    Alıntı Ender60 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aldactone 2 kutu koysanda olabilirdi aslında
    Hocam 2. Losyonuma kadar eger bir yan etki felan gormezsem dozaji artiricam. Net bir formulunu bulamadim losyonun ben herkes kendi bunyesine gore degisik kombinler yapiyordu bu yuzden hafif dozajla baslama geregi duydum. Ikinci losyonuma forumda anlamini bilmedigim terimleride ogrenerek ek birseyler katip pyle devam edicem o ara aldactone ve diannenin miktarinada tekrar goz atarim

Sayfa 1/2 12 SonSon