Sayfa 1/4 123 ... SonSon
39 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: oral dutasteride dozaj ayarlama

Hybrid View

SaçımınDoktoru Üyesi

oral dutasteride dozaj ayarlama

herkese selam. bir süredir düşünüp sonuçları/araştırmaları inceliyorum. sonunda maksimum 6 ay olmak üzere oral dutasteride kullanmaya karar verdim (yan tedavilerle birlikte). oral olarak sadece finasteride kullanıyorum 8 aydır. bilindiği gibi dutasteride yarılanma ömrü 3-5 hafta arasında. kandaki dht'yi baskılamak için finasteride yerine kullanmak istesek dozajı nasıl ayarlamalıyız? avodart kapsül kullanıcam bu arada. haftada 1 az mı olur? yabancı forumda 2 günde 1 kullanmış birisi. o da fazla gibi geliyor bana. sizce nasıl olmalı?

SaçımınDoktoru Üyesi
    takipteyim.
    Finas bile ara ara brain fog yapiyor, sinirimi bozmuyor degil.
    Dutas neler yapar kim bilir de, ah bu sac yok mu

SaçımınDoktoru Üyesi
    kendimi şanslı saymalı mıyım bilmiyorum ama finastan hiç yan etki görmedim. sıfır. hatta ilk 6 ay boyunca buraya da yazdım, ne etki ne yan etki görmedim. adeta leblebi yutuyor gibiydim. ilaçların son kullanma tarihine falan baktım bozuldu da işe yaramıyor mu diye. sonra minoxla birlikte biraz daha devam edince 8. ayda etki görmeye başladım. yan etki hala yok. biraz da o cesaretle dutasa geçiyorum, biraz da gaza geldim tedaviyi agresifleştirmek için. ama dozaj konusunda tavsiyelere ihtiyacım var.

4 günde 1 içmeniz gayet iyi sonuçlar getireceğine inanıyorum. Ben o şekilde kullanıyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı hakandogan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4 günde 1 içmeniz gayet iyi sonuçlar getireceğine inanıyorum. Ben o şekilde kullanıyorum.
    ben de haftada 2 olarak planladım ama hala kararsızım. çok mu gelir, az mı gelir. diğer günler finas almaya gerek yok sanırım. sizin diğer etmenler nasıl tedavideki? oral-topikal?

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Haftada 1 gün dut kalan gunler finas ic simdilik finasterid iyiyse bosuna degistirme

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Tıbbiyeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haftada 1 gün dut kalan gunler finas ic simdilik finasterid iyiyse bosuna degistirme
    finas iyi ama gelişim çok yavaş. hem tek tip dht baskıladığı için, hem baskılama oranı daha düşük olduğu için. dut ve topikal etmenlerle atağa kalkmak istiyorum durumumu biraz ileri götürmek istiyorum. söylediğiniz yöntem benim de aklıma geldi ama dutasteride uzun süre boyunca 2 tip dht baskılarken finasa gerek var mı?

Hocam ben ek olarak Androcur içiyorum. 3 ayı doldurdum lise çağına nerdeyse dönüş yapacağım : ) Hormon, böbrek, karaciğer, bağırsak ve tümör testleri gerçekleştirdim 2 hafta önce hepsi gayet iyi.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı hakandogan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam ben ek olarak Androcur içiyorum. 3 ayı doldurdum lise çağına nerdeyse dönüş yapacağım : ) Hormon, böbrek, karaciğer, bağırsak ve tümör testleri gerçekleştirdim 2 hafta önce hepsi gayet iyi.
    Ek olarak minox,cell yada başka bir şey kullanıyor musun ?

Her gün 1x 50 mg androcur + 4 günde 1 oral dutas mı ? Saç dökülmen devam ediyor mu ? Fotoğraf ekleme şansın var mı birde ? Bende androcur kullanıyorumda.

SaçımınDoktoru Üyesi
    yav yapmayın etmeyin androcur kullanmayın allah aşkına. ben dut için bile 2 aydır düşünüp duruyorum sizin içtiğiniz ilaç zehir resmen sabredince az yan etkili tedavilerle de sonuç alınıyor, aldım biliyorum. androcur'un yan etkisi saç çıkarmak, etkisi bambaşka.

Sayfa 1/4 123 ... SonSon