Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
39 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: oral dutasteride dozaj ayarlama

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı kordinaryus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yav yapmayın etmeyin androcur kullanmayın allah aşkına. ben dut için bile 2 aydır düşünüp duruyorum sizin içtiğiniz ilaç zehir resmen sabredince az yan etkili tedavilerle de sonuç alınıyor, aldım biliyorum. androcur'un yan etkisi saç çıkarmak, etkisi bambaşka.
    Dostum bende senin denediklerini denedim ama proscar-avodarta geç kaldım 21 yaşında kel kaldım 18de başlasaydım proscar-avodart dönüşümlü korurdum. Saçımı eylüle kadar toparlayıp androcuru bırakacağım. cell-proscar-min-azelaik ile korumaya çalışacağım. Emin ol kimse meraklı değil androcur kullanmaya ama mecburuz konuma girip saçımın durumuna bakabilirsin. 21 yaşındayım 40 yaşında adam kafasına sahibim.

SaçımınDoktoru Üyesi
    pazartesi alıp haftada 2 olarak başlıyorum. kafama estikçe de boş günlerde finas alırım. aynı zamanda lokal losyonlara da dut ekleyeceğim. min+dut ve kremlere. böylece kandaki dht'yi yüksek oranda baskıladıktan sonra lokal olarak da destekleyip kafamdaki dht'yi sıfıra yakınsamaya çalışacağım. minox'a da 3 ay daha devam etmeyi düşünüyorum. sonraki 3 ay da minoxu seyrekleştirip miracle losyonla androjenlere saldıracağım. ondan sonraki amacım da mevcut saçı korumak için minimum etmenle tedaviyi rölantiye almak olacak.

dut ben de cilt kuruluğu ve dudak çatlaması yaptı. daha ilk 4 günden. bir ara ergenken roaccutane diye ilaç kullanmıştım aynı onun gibi bir şey bu sanki. ama umarım daha da fazla kurutmaz.
    bir de testis de hafif ağrılar başladı. geçen sene finasteride ilk başladığım zamanlarla hemen hemen aynı his.
    umarım anormal bir şey yoktur.
    Oral
    1mg Finasterid (proscar) // 4 günde 3
    0.5mg Dutasterid (avodart) // 4 günde 1
    Topikal
    ------------
    Ek olarak
    ------------

SaçımınDoktoru Üyesi Yalova22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul/Yalova
    Bir gün önce akşam banyo sonrası 1mm demoroller uyguladıktan sonra hemen üstüne Min-Dut losyonu uyguladım, sonra sabah yine Min-Dut uyguladım yoğun olarak 7, 8 fıs. Akşama doğru testislerimde (sağ tarafta) fena ağrı oluştu. Daha öncede yazmıştım forumda, Androcur yapmıştır diye düşünüyordum sonra Min-Dut uygulama sonrası olduğunu anladım bu ağrıların?.. Yürümekte bile zorlandım bu sefer

Bu ağrı beni korkuttu, dün akşam bırakmayı bile düşündüm. Dün gece Avodarttan çıkan kullanım talimatına baktım, şok oldum resmen olası yan etkileri okuyunca... Bunu içenler var. Ama şimdi bırakırsam 3 aylık emeğim boşa gidecek, bu yüzden biraz daha sabredeceğım. Şu anda bile ağrı var orada ve bu ağrı saat 9 da Min-Dut uyguladıktan sonra başladı.

Böyle yan etkileri gören var mı acaba aranızda oral olarak kullananlar?

Yan etkileri bölümünde kasıklarda ağrı yapabileceğini yazıyor Avodart'ın.

Alıntı Yalova22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir gün önce akşam banyo sonrası 1mm demoroller uyguladıktan sonra hemen üstüne Min-Dut losyonu uyguladım, sonra sabah yine Min-Dut uyguladım yoğun olarak 7, 8 fıs. Akşama doğru testislerimde (sağ tarafta) fena ağrı oluştu. Daha öncede yazmıştım forumda, Androcur yapmıştır diye düşünüyordum sonra Min-Dut uygulama sonrası olduğunu anladım bu ağrıların?.. Yürümekte bile zorlandım bu sefer

Bu ağrı beni korkuttu, dün akşam bırakmayı bile düşündüm. Dün gece Avodarttan çıkan kullanım talimatına baktım, şok oldum resmen olası yan etkileri okuyunca... Bunu içenler var. Ama şimdi bırakırsam 3 aylık emeğim boşa gidecek, bu yüzden biraz daha sabredeceğım. Şu anda bile ağrı var orada ve bu ağrı saat 9 da Min-Dut uyguladıktan sonra başladı.

evet daha ilk kullanım da ağrı yaptı. ama çok normal, finasteridde de aynısı olmuştu ilk haftalarda. sonra normale dönüyor. ki zaten bunu 4 günde 1 alacağım. 3-4 haftada ağrı geçmezse bırakıp topikale dönebilirim.

dermarollerden hemen sonra sıkma bence, eğer çok kanlanıyorsa serum etkisi yapar ve vücuda daha çok yayılır. tavsiyem 15-20 dk kadar beklemen en azından.
    Oral
    1mg Finasterid (proscar) // 4 günde 3
    0.5mg Dutasterid (avodart) // 4 günde 1
    Topikal
    ------------
    Ek olarak
    ------------

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Yalova22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

1 ayı doldurdum dün. sıfır yan etki. finasteride'de de yan etki görmedim. aynı zamanda dut ile paralel dökülme artışı gözlemliyorum. dutla mı alakalı tam çözemedim.

SaçımınDoktoru Üyesi kelaynak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kordinaryus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 ayı doldurdum dün. sıfır yan etki. finasteride'de de yan etki görmedim. aynı zamanda dut ile paralel dökülme artışı gözlemliyorum. dutla mı alakalı tam çözemedim.
    Aslında ne kadar yan etki o kadar etki diyebiliriz finas ve dutas için.

SaçımınDoktoru Üyesi Yalova22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul/Yalova
    Ben artık eminim bu ağrıların Dutasterid'in yaptığını, çünkü Min-dut sürdükten sonra başlıyor ağrılar. Bazen çok fena bazen'de hafif.

@kelaynak

Demek bu ağrılar iyiye işaret? Umarım öyledir. En az 7, 8 ayı doldurmalıyım. Henüz 4. ayındayım. Bu arada azalan istek.., tekrar tavan yaptı bu aralar? Buda neye işaret acaba

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı kelaynak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında ne kadar yan etki o kadar etki diyebiliriz finas ve dutas için.
    finasteride 6. aydan sonra etki etti ama. 8. ay civarı ne gözle fark edilir seviyeye gelmişti artış. şu an da o durumdayım. dutla bi tık üste çekebilir miyim diye düşünüyorum kısa süreli kullanarak. 2-4 ay arası kullanıp durumu değerlendirip maksimum 6 ay kullanmayı planlıyorum.

ben de 20 gündür 2 güne 1 avodart kullanıyorum.yani 10 tane falan kullandım toplamda.
    şu anlık herhangi bir yanetkisi yok ama sanki testislerimi rahatsız ediyor gibi bir his var içimde. bakın ağrı falan değil ama ne bileyim anlatamıyorum tam olarak testisler de değil üst tarafta karnımın olduğu bölgede bir rahatsızlık hissediyorum.sizce 2 günde 1 kullanmak çok mu etkiler beni ya da geri dönüşü olmayan yanetkilere sebep olur mu acaba?
    ya bırakmak da istemiyorum tropikali bıraktım çünkü sadecce günde 10 mg biotinle 2 günde 1 avodart alıyorum. yoksa ön bölge yolcu gibi duruyor

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon