Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
42 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Döngü Yaşayan Kişilerde Asıl Suçlu Minoxidil midir?

SaçımınDoktoru Üyesi Yalova22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul/Yalova
    Alıntı saçmasaç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haftada 3'e hatta bazen 2'ye ve 1'e düşürmenizi tavsiye ederim hocam. Dönüşümlü olarak bazen 3, bazen 2, bazen 1 kez kullanın, bu şekilde arttırıp azaltın ben çok faydasını gördüm.
    Üst kısımlarda etkili olmasına rağmen Minoxidil, neden ön çizgide ve şakaklarda bu kadar düşük etki ediyor? Yoksa buradaki Androjenler daha mı büyük?

Burada Minoxidil'in etkisi az olmasının sebebini alın kısmında daha yoğun DHT olduğunu söyleniyor. ilk şakakların ve alındaki saçların incelip yok olmasının sebebini burada daha yoğun Dht olduğu görüşü bana mantıklı gelmiyor.

Siz ne düşünüyorsunuz? Üstler 2 ayda neredeyse kapanmasına rağmen ön tarafta sıfır performans, bunun sebebini nedir gerçekte? Acaba emilim problemimi?... Birde bu konuyu araştırma

Alıntı interlove Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çünkü genetik ölümcül olarak kodlanmış muhteşem bilinmeyenli sır gibi genetik dediğiniz şeyin temelinde çözülmüş onlarca basamak var. Eski doktorlar videolarda konuşurlardı uğraşmayın kök ölmüşdür sonra anladılar kök ölmüyor uğraşmayın saç çıkmaz sonra gördüler ''muzdarip'' nw 4-5 lerden saçı kurtardı çıkardı şimdide o doktorlar bu işden ekmek kazanmak için kendi losyonlarını spreylerini yapıyor büyük firmalara spreyler yaptırıp kendi kliniklerinde satıyor.(%100ü yalan dolan) Hala daha cahil olan al sana Minoksidil 6 ay kullan diyen Sözde doktor olan cahiliyet dönemi doktorlarıda yok değil. Şu anda bu sitede birçok kişide saçlarını kurtardı herkesin ortak gayesidir buradaki saçlarım çıksın ve ömür boyu koruyabileyim. Herkesde işe yarıyacak yada herkesde her tedavi etki edecek gibi bir durum yok inşAllah bu site olduğu sürece kimsenin saçı geri gitmeyecek.. Mesela bendeki saç nw1 dolaylarında benim hedefim saçlarımı ömür boyu korumak. Güzel ve olumlu konuşmanın gücü çok büyük bence..
    Haklısın. Geçmiş olsun.

Alıntı Yalova22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üst kısımlarda etkili olmasına rağmen Minoxidil, neden ön çizgide ve şakaklarda bu kadar düşük etki ediyor? Yoksa buradaki Androjenler daha mı büyük?

Burada Minoxidil'in etkisi az olmasının sebebini alın kısmında daha yoğun DHT olduğunu söyleniyor. ilk şakakların ve alındaki saçların incelip yok olmasının sebebini burada daha yoğun Dht olduğu görüşü bana mantıklı gelmiyor.

Siz ne düşünüyorsunuz? Üstler 2 ayda neredeyse kapanmasına rağmen ön tarafta sıfır performans, bunun sebebini nedir gerçekte? Acaba emilim problemimi?... Birde bu konuyu araştırma

Haklısın. Geçmiş olsun.
    Aslında bu mevzuda sadece minoxla alakalı değil hocam, genel olarak ön çizgi ve şakaklarda başarı elde etmek çok zor. Bunun sebebini öğrendiğimiz gün muhtemelen bu problemi de halletmiş olacağız :-)
    Saf Spirolacton + Dermapen

Döngüsünden korktuğum için minoxile başlayamıyorum. Umarım kısa zamanda döngünün sebebi ve çözümü bulunur.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Asıl suçlu minoxidil değil bence kullanıcılar. Saç döngüye girince bırakıyoruz bu çok yanlış bir uygulama. Ben 15 ay kullandım mükemmel sonuç aldım sonra döngüye girdim hüsrana uğradığımı sanıp bıraktım. Sonra pişman olup tekrar başladım bildiğiniz NW3'ten NW5 seviyesine geriledim şok dökülme yaptı. Aşağıda verdiğim link muazzam bir referans bence. Aşağıda ki arkadaş tedavisinde dönüşümlü olarak Minoxidil-Finas-RU kullanmış zaman zaman neredeyse kel diyeceğimiz aşırı seyreklikler yaşamış ama bıkmadan tedaviye devam etmiş ve mutlu son. Asla pes etmeyin arkadaşlar nasıl olsa dökülecek demeyin elimizden geldiğince korumaya devam edelim. Konya ovasına dönmüş bir kafayı belki önümüzdeki senelerde tedavisi olmayacak ama kafasındaki saçı koruyabilen kişilere çözüm bulunabilir.

https://www.hairlosshelp.com/forums/...threadid=90749

SaçımınDoktoru Üyesi
    O hatayi bende yaptim minoxu toplasan 1 ay duzenli kullanmsimdr ne zaman duzenli jullanmaya baslasam dokulme artiyo diye bitaktim sonra bida basladm sonuc berbatboldu bu sefee basladi isterse komple doksun bitakmiycam, sunu merak edyrm finan kullananlar 1 mg kullaniyor ben, bunun yerine qunde 1 25 mg aldactone oral kullanmak daha mantikli deqlmi en azndan butun ansrojenleri bloke etms olrz

SaçımınDoktoru Üyesi
    arkadaşlar bende daha önce 15 16 ay mükemmel sonuç alıp sonradan etkisini kaybettiğine canlı şahit oldum ve sonra bıraktım minoxu ama keşke hiç bırakmasaydım çünkü ne zaman başlarsam başlıyım hiç eskisi gibi sonuc alamadım hep daha da kötü oldu.şimdi tekrar başladım şok dökülme yapıyo 3 gün oldu,neredeyse cell ile çıkardığım bütün saçlar döküldü ama ona ragmen bırakmadan 2 ay kullanıcam sonrasında günde 1 devam edicem

SaçımınDoktoru Üyesi jackal__1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaslar bır şey sormak ıstıyorum.mınoxu 1 ay ara verıp kullandım 3 ayda döngü yaşadım saclarım komple döküldü.SONRA mınoxu bıraktım.Yıne döngüde dökülen saclarım çıkarmı ? Sonuçta mın doktugunu daha güçlü çıkarır dıyorduk.Normal de olsa çıkarmı ?
    TEDAVİM
    *Cellagance Losyon (Ekim 2016)
    *Saf minoksidil (Günde 1 defa) (Ağustos 2016)
    *Dermarollar 540 iğne 0.75 mm(Düzensiz)
    *Biotin 5 mg (Günde 1 ) (Agustos 2016 haftada 2)
    * Konazol şampuan (haftada 2)
    * Ketoral krem (sakaklar) (Hemen hemen her gün)

BIRAKTIKLARIM
    --Bioxinin Forte Sprey (%5 Minoksidil)(2 dk masaj) Baslangıc (Temmuz 2015)
    --(%3 Procapil) Sabah-Akşam (2 Dk masaj) Baslangic (Mayıs 2016) (Eylül 2016)

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı jackal__1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bır şey sormak ıstıyorum.mınoxu 1 ay ara verıp kullandım 3 ayda döngü yaşadım saclarım komple döküldü.SONRA mınoxu bıraktım.Yıne döngüde dökülen saclarım çıkarmı ? Sonuçta mın doktugunu daha güçlü çıkarır dıyorduk.Normal de olsa çıkarmı ?
    Hocam 4-5 ay bekle göreceğiz. Minoxu ağustosun başında bıraktım saçlarımın %60-70 civarı gitti saçlarımın önlerde ve tepede kalmadı bu 8-9 ayda. 1.5-2 haftadır tekrar başladım şuan dökülmem yok durdurdu gibi ama bakalım şok dökülme olacak mı ve saçlarım çıkacak mı. 4-5 ay beklersen hep beraber göreceğiz saçlar eskisi gibi oluyor mu olmuyor mu diye

Alıntı Zer0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam 4-5 ay bekle göreceğiz. Minoxu ağustosun başında bıraktım saçlarımın %60-70 civarı gitti saçlarımın önlerde ve tepede kalmadı bu 8-9 ayda. 1.5-2 haftadır tekrar başladım şuan dökülmem yok durdurdu gibi ama bakalım şok dökülme olacak mı ve saçlarım çıkacak mı. 4-5 ay beklersen hep beraber göreceğiz saçlar eskisi gibi oluyor mu olmuyor mu diye
    Zer0 hocam kendi saçınız mı yoksa minoxun çıkardığı saçlar mı döküldü ?

SaçımınDoktoru Üyesi jackal__1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yok hocam benım demek ıstedıgım nokta sok dökülme yasadım fakat ondan sonra mınoxu bıraktım.Mınoxa devam etmesemde sok dökülmede gıden saçlar gerı gelırmı demek ıstemıstım.
    TEDAVİM
    *Cellagance Losyon (Ekim 2016)
    *Saf minoksidil (Günde 1 defa) (Ağustos 2016)
    *Dermarollar 540 iğne 0.75 mm(Düzensiz)
    *Biotin 5 mg (Günde 1 ) (Agustos 2016 haftada 2)
    * Konazol şampuan (haftada 2)
    * Ketoral krem (sakaklar) (Hemen hemen her gün)

BIRAKTIKLARIM
    --Bioxinin Forte Sprey (%5 Minoksidil)(2 dk masaj) Baslangıc (Temmuz 2015)
    --(%3 Procapil) Sabah-Akşam (2 Dk masaj) Baslangic (Mayıs 2016) (Eylül 2016)

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon