Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon
42 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Döngü Yaşayan Kişilerde Asıl Suçlu Minoxidil midir?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı saçmasaç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Minox etkisini kaybediyor demedim hocam, androjen baskısından ötürü saçlar dökülmeye başlayınca biz minox'un etkisini kaybettiğini zannediyoruz dedim. Tabi bu noktada minox'a karşı tolerans geliştirme gibi bir ihtimalden bahsedildiğini de hatırdan çıkarmamak gerek. Bu sebepten ötürü minox kullanımı hususunda en yararlı kullanım şekli, sizin bahsettiğiniz gibi ana tedavi olarak değil de, takviye amaçlı ve ara ara kullanmak. Bu hususta size katılıyorum.
    Ben yanlış anlamışım o zaman pardon hocam
    33 mg Ru 58841 - Sabah

Minoksidil 1,6ml günde - Sabah-Akşam

5000 mcg biotin - Günde tek tablet

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bence sorun minoxun etkisi zayiflamasi falan deil minoxun kotu yani etkisi zayifladiginda kafada bidi birakmamasi soylr soliyim misal benim sac cok cok dokulur ole bole degil en az 3 senedir gunde 200 250 gider ama kafamda hala sac kaldi ole bi dokulmeye ragmen amaa o saclari minoxla kazanmis oldaydim ve sadece 3 4 ay donguye girsem keldim yani bana minoxun verdigi sac emanet geliyo he minoxu soklama olarak kullanmakta cok mantiklu onun disinda ana olarak minoxa dayanan bir tedaviyi ben begenmiom

SaçımınDoktoru Üyesi
    Kesinlikle minoxu reçetesindeki gibi kullanmamak gerekiyor.Bence hiç bulaşmamak en iyisi ama illa kullanmak istiyorsan kesinlikle reçetesinde ifade edildiği gibi günde 2 kere 5 er fıs kullanmamak gerekiyor.Bu şekilde kullanırsan kesinlikle döngüye girersin ve ne var ne yok alır götürür.Ama dediğim gibi hiç bulaşmamak en iyisidir.

SaçımınDoktoru Üyesi Yalova22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul/Yalova
    Alıntı interlove Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne yaparsak yapalım güzel saçlarımız olmayacaksa burda durmanın hiçbir kimse açısından bir anlamı olduğunu düşünmüyorum toparlıyabiliriz bundan fazlası değil diyorsunuz sitedeki onca sonucu gözden kaçırmış olmalısınız
    W.S.10 adlı kullanıcının yazdığı gibi; Güzel saçlar ile kel kalmamak arasındaki farktı demek istediğim. Saç dökülme tipi genetik olup, ilaç tedavilerle güzel saçlara sahip olan bana bir tek örnek gösterebilir misiniz?!

Ben 5 senedir bütün ilaçları denedim, uzun süre kullandım, beni ancak kellikten kurtardı, üstler dolsa bile ön çizgi ve şakaklar açılmaya devam ediyor, çünkü genetik.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Yalova22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    W.S.10 adlı kullanıcının yazdığı gibi; Güzel saçlar ile kel kalmamak arasındaki farktı demek istediğim. Saç dökülme tipi genetik olup, ilaç tedavilerle güzel saçlara sahip olan bana bir tek örnek gösterebilir misiniz?!

Ben 5 senedir bütün ilaçları denedim, uzun süre kullandım, beni ancak kellikten kurtardı, üstler dolsa bile ön çizgi ve şakaklar açılmaya devam ediyor, çünkü genetik.
    Çünkü genetik ölümcül olarak kodlanmış muhteşem bilinmeyenli sır gibi genetik dediğiniz şeyin temelinde çözülmüş onlarca basamak var. Eski doktorlar videolarda konuşurlardı uğraşmayın kök ölmüşdür sonra anladılar kök ölmüyor uğraşmayın saç çıkmaz sonra gördüler ''muzdarip'' nw 4-5 lerden saçı kurtardı çıkardı şimdide o doktorlar bu işden ekmek kazanmak için kendi losyonlarını spreylerini yapıyor büyük firmalara spreyler yaptırıp kendi kliniklerinde satıyor.(%100ü yalan dolan) Hala daha cahil olan al sana Minoksidil 6 ay kullan diyen Sözde doktor olan cahiliyet dönemi doktorlarıda yok değil. Şu anda bu sitede birçok kişide saçlarını kurtardı herkesin ortak gayesidir buradaki saçlarım çıksın ve ömür boyu koruyabileyim. Herkesde işe yarıyacak yada herkesde her tedavi etki edecek gibi bir durum yok inşAllah bu site olduğu sürece kimsenin saçı geri gitmeyecek.. Mesela bendeki saç nw1 dolaylarında benim hedefim saçlarımı ömür boyu korumak. Güzel ve olumlu konuşmanın gücü çok büyük bence..
    33 mg Ru 58841 - Sabah

Minoksidil 1,6ml günde - Sabah-Akşam

5000 mcg biotin - Günde tek tablet

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı pejocu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    minox 1 yıl sonra etkisini kaybetsin istersen proscarı kutuyla iç yeşil çay iç heryerden androjenleri bloke et minox sürdüğün zaman 2 3 gün içinde yine aşırı dökme yapıyor bu ilaç belli bir süreden sonra damarlarda hasar yapıyormuş ve belli bi süreden sonra damarları büzüştürüp kan akışını engelliyormuş ve saç kökleride kansız kalıp beslenemiyormuş 4 sene önce bir siteden okuduğum birşey tekrar bulamam kesin böyle demiyorum ama mantıklı yada buna benzer bişey bence androjenler değil
    Bütün yorumları tek tek okudum bence minoxun olayı budur hocam çok güzel aciklamissiniz. Benim ilk 3-4 ay saçlarım fırça gibi oldu ceksem bile kopmuyordu şimdi 6.aydayim ama ilginçtir aynı şeyleri kullanmama rağmen losyonlari sürerken felan elim saç doluyor. Androjen desen kralını blokladim ama belli ki birşeyler ters gidiyor ben eminim ki günde 500 mg androcur da icsem yine dökülecek minoxu birakiyim biraz desem ona da cesaret edemiyorum. Artık birşeyler öğrendik az çok ben şuan minoxu biraksam bunun bana faydası kesinlikle olumlu olur çünkü artık yarardan çok zarar verdiğini dusunuyorum.

Alıntı interlove Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben yanlış anlamışım o zaman pardon hocam
    Son kısmı not olarak yazıya ekledim hocam iyi oldu konuşmamız
    Saf Spirolacton + Dermapen

Alıntı Muzdarip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bütün yorumları tek tek okudum bence minoxun olayı budur hocam çok güzel aciklamissiniz. Benim ilk 3-4 ay saçlarım fırça gibi oldu ceksem bile kopmuyordu şimdi 6.aydayim ama ilginçtir aynı şeyleri kullanmama rağmen losyonlari sürerken felan elim saç doluyor. Androjen desen kralını blokladim ama belli ki birşeyler ters gidiyor ben eminim ki günde 500 mg androcur da icsem yine dökülecek minoxu birakiyim biraz desem ona da cesaret edemiyorum. Artık birşeyler öğrendik az çok ben şuan minoxu biraksam bunun bana faydası kesinlikle olumlu olur çünkü artık yarardan çok zarar verdiğini dusunuyorum.
    Bu nokta minox'un etki mekanizmasının tam olarak nasıl olduğu ortaya çıkmadığı sürece muğlak kalacak gibi hocam. Bazı arkadaşlarda gerçekten bu tür bir problem olabiliyor. Fakat sadece minox kullanarak saçlarını yıllarca muhafaza eden -bizzat kendi çevremden şahit olduğum- insanlar mevcut ve bu kişilerde ortak olarak gözlemlediğim bir diğer durum ise minox'u düzenli kullanmayışları. Minox'a küsmek doğru mudur bilemiyorum bu sizin kararınız fakat en azından şu not olarak eklediğim kısım denenmeli diye düşünüyorum.
    Konu saçmasaç tarafından (25.03.2016 Saat 01:53 ) değiştirilmiştir.

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı saçmasaç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu nokta minox'un etki mekanizmasının tam olarak nasıl olduğu ortaya çıkmadığı sürece muğlak kalacak gibi hocam. Bazı arkadaşlarda gerçekten bu tür bir problem olabiliyor. Fakat sadece minox kullanarak saçlarını yıllarca muhafaza eden -bizzat kendi çevremden şahit olduğum- insanlar mevcut ve bu kişilerde ortak olarak gözlemlediğim bir diğer durum ise minox'u düzenli kullanmayışları. Minox'a küsmek doğru mudur bilemiyorum bu sizin kararınız fakat en azından şu not olarak eklediğim kısım denenmeli diye düşünüyorum.
    Ya düzenli kullanmak zaten artık zulüm gibi geliyor ben 3 aydır günde bir kullanıyorum mesela o da akşamları sadece. İnşallah böyle daha faydalıdır

Alıntı Muzdarip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya düzenli kullanmak zaten artık zulüm gibi geliyor ben 3 aydır günde bir kullanıyorum mesela o da akşamları sadece. İnşallah böyle daha faydalıdır
    Haftada 3'e hatta bazen 2'ye ve 1'e düşürmenizi tavsiye ederim hocam. Dönüşümlü olarak bazen 3, bazen 2, bazen 1 kez kullanın, bu şekilde arttırıp azaltın ben çok faydasını gördüm.

Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon