Sayfa 1/2 12 SonSon
16 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Bir yerden başlamak!

Bir yerden başlamak!

Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar malum sebebten ötürü aranıza yeni katıldım.İsim burak yaş 25 nickten de anlasılacağı üzre ankaralıyım 22 yaşından beri süre gelen bi dökülme ile müzdaribim bir kaç kez doktora gittim ama bu konuyu çok ciddiye almıyolar malesef yada ben anlatamadım genelde minox yada zenagen gibi kalıplasmış reçetelerle poh poh layıp gönderildim.Doğrusu tedavi kısmına hiç başlamadım 3 numara kirlı sakal bir şekilde götürüyodum işi ama artık durum gözle görülür şekilde kötü ve bu durumda beni buralara kadar sürükletip sayfalarca yorum okumamı sağladı şikayetçimiyim hayır en azından daha bilinçli bir şekilde bi yerden başlamaya niyetliyim.Forumda süre gelen ve belirli başarı potansiyele mevcut olan tedavi şekillerini inceledim minoxil artık taşıyıcı kolonlardan bir tanesi ama neden bilmiyorum ama haz etmiyorum kendilerinden ru yada azelik asitle keza dut ile aynı şekilde kombinasyonda ciddi kazanımlar oldugunu gözledimledim bunu göz ardı etmiyicem ve burdan kaynak bulmuş ve kökleşmiş miracle losyon olmazsa olmazlar arasında anladıgım kadarı ile topikal olarak devam ettiğimizde cellagence losyon da bu forumun nimetlerinden bir tanesi (burdan yerini yapıyım ulaşabilmek adına )devamında ketoral ve azelderm krem +konazol sampuan topikal olarak bunlar bana mantıklı yakın yada cazip gelenler oral olarak finasteride yada dutasteride kullanmaya düşünmüyorum açıkcası yan etkileri ürkütor o son kurşun olarak ama yine de kulak ardında şu an biotin 5 mg ve karanfille günlük saçımı duruluyorum tuhaf bi şekilde dökülme durmuş bi biçimde 20 30 tel arası forumu bulduktan sonra durdu zaten namussuz (dişim ağrır dişçiye giderim koltuga oturmadan geçer karnım ağrır acile giderim kapıdan girmeden zımba gibi olurum)bide kulak arkası ve şakak kısmında aşırı derecede bir beyazlama söz konusu bide fotoğraf ekliyorum hem takibini yapabileyim hemde fikir sahibi olun toparlayacak olursak nerden ve neyle başlamam gerektiği konusunda yardıma ihtiyacım var yorumlarınızı ve fikirlerinizi hatta dualarınızı esirgemeyin.Rabbim herkese acil şifalar versin
    Konu ankaralı tarafından (17.04.2016 Saat 21:13 ) değiştirilmiştir.

Geçmiş olsun kardeş hoş geldin aramıza. Saçların çok fena değil miracle ile başla, zaten yeterli derecede bir bilinç oluşturmuşsun zamanla kendine uygun tedaviyi oturtursun.
    Saf Spirolacton + Dermapen

SaçımınDoktoru Üyesi Ender60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    Disiplini elden bırakma az çok sen bir yol haritası cizmissin zaten bol saçlar diyelim bizde
    Miracle Losyon20.01.2016
    Yakı+ısırgan+Lavanta+elma sirkesi 15.01.2016
    Biotin 5mg HP 26.01.2016
    Cell Losyon 01.04.2016
    %5 Min %0.2 Fin Losyon 20.06.2016

miracle losyonu klasik bir şekildemi yapmalıyım yoksa fazladan bişey eklememe gerek var mı? cellange losyonda temin etmeyi düşünüyorum miracleyi ve cellangeyi gece gündüz kullanmanın bir mahsuru var mı? kremleri losyondan öncemi yoksa sonra mı kullanıcam, ayrı ayrı mı yoksa birleştirip mi sürücem?

Alıntı ankaralı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    miracle losyonu klasik bir şekildemi yapmalıyım yoksa fazladan bişey eklememe gerek var mı? cellange losyonda temin etmeyi düşünüyorum miracleyi ve cellangeyi gece gündüz kullanmanın bir mahsuru var mı? kremleri losyondan öncemi yoksa sonra mı kullanıcam, ayrı ayrı mı yoksa birleştirip mi sürücem?
    İlk bir-iki ay miracle losyonun tarifinde verilen dozlara bire bir uy, daha sonra durumuna göre dozajı artıra bilirsin.

Kremleri losyondan sonra sür, tabi losyonun kurumasını beklemen gerek buda takribi olarak 20 dakika ya da yarım saat sonrasına denk geliyor. Kremleri ayrı ayrı sürmen ile birleştirip sürmen arasında hiç bir fark yok nasıl kolayına geliyorsa öyle yap.
    Saf Spirolacton + Dermapen

tam 1 yıl olmuş forumla tanışalı bu geçen zaman zarfında sağolsun miracle hocamla hiç kopmadık tedaviye bazen disiplinli bazen yarı boş vermiş şekilde devam ettik, ilk etapde klasik miracle ve cell sonrasında spiro cell şeklindeydi tedavim ilk aylar 3 4 ay nerdeyse hiç çıkış olmadı hem koku hem o garip psikoloji her aynada her yansımada göze çarpan kel kafa insanların ilk saçlarına bakmalar, aynalara kameralara küsmeler falan hepimiz geçtik o yollardan yaş 27 oldu tabi bu zaman zarfında sonrasında minoxu yine miracle hocamdan tedarik edip tedavime ekledim son 3 aydır aklıma geldikçe seyrek bir şekilde onada devam ediyorum son bi kaç haftadır sakallara kullanıyorum sonucu haberdar ederim.Şu anki tedavi seti cell ve kafein şeklinde kafeini 4 5 gündür kullanıyorum aşağıya fotoğraflar olacak önce dermatit'i hallettim ketoral ve vichy yeşil özellikle vichy bayağı etkili oldu skalpta hiç sivilce kalmadı pul pul dökülen deri şimdi olması gerektiği gibi sonrasında masajla o kafamdaki sertlik ve şakaklarda hissizlik ortadan kalktı şöyle anlatayım 1 yıl önce şakaklara roller yapınca hiç hissetmezdim iğneleri şimdi kan akıyor.Tedaviye hep topikal olarak devam ettik ne dut nede fin oral olarak önermedi üstad en az yan etki en etkili tedavi en güzel sonuç bence cell 10 şişe bitti 11 e başladım çok yavaş ama geriye gidiş yok hep korudum son 3 ayda çıkışlar özellikle şakaklardaki hareket umut veriyor kafeini biraz kullanıp tecrübelerimi aktarırım sizlere.

tedavye başladığım zaman günlük dökülme 500 1000 arası hem agresif hem saçlar süpürge çalısı gibi

6.ay dermatit yok dökülme 100 200 arası agresfi değil ama devam ediyior.,Saç kalitesi arttı fakat hala var psikolojim düzeldi saç taranabilir hale geldi ama inanılmaz bir şekilde beyazlar arttı şakaklar özellikle ense falan biraz araştırdım miracle hocamla konuştum ve solgar chlorella her gece çiğ sarımsak çiğneyerek kahvaltıdan sonrada çörek otu

1.sene seti ve kafein ara ara minox hem çıkışlar yoğun hem kalite artto kafam doldu saç kalitesi normale yakın bir halde ama yinede sanırım alkol yıpratıyor saçı şimdi onun çözümünü arıyorum oda sanırım güzel bir yağ karışımı ile hallolur gibi.Beyazlar nerdeyse kalmadı berberde yarısı beyaz yarısı saçlar çekti dikkatimizi tabi 5.ayında sabahtan akşama değişen hiç bir şey olmadı hep geç tepki verdi ama sonuç aldım.Herkes der bunu sabır irade ve disiplin kellik kader değil ektirmekte çözüm olmuyor sonuçlar ortada 1 yıl önce tedavi yerine ekim yapmış olsaydım anca bu kadar sonuç alabilrdim yada alamazdım bilmiyorum.Bildiğm tek şey miracle hocamın çabası alçak gönüllülüğü yanlış anlamayın ne yardakçıyım ne şakşakçıyım ne reklam yaparım ne bir çıkar gözetirim özetle durum bu ha bu arada ne setiden ne cell den bir yan etki görmedim.Sorularınız olursa seve seve yanıtlarım

SaçımınDoktoru Üyesi
    Güzel sonuç tebrikler. Forumda çok klasikleşmiş bir söz ama sabır çok önemli arkadaşlar geriye gitseniz hatta başlangıç seviyesine dönseniz bile pes etmeyin inatla etkili tedavileri deneyin. Seti kaç aydır kullanıyorsun? Sonuçta ağırlık cell ve miracle ait sanırım. Roller kullanma sıklığın nedir? Son olarak ilk iki fotoğraf flaşlı son fotoğraf flaşsız sanırım. Fotoğraflar çok yanıltır benim 4 senelik tecrübem bu yönde. Her zaman aynı mekanda aynı açıdan aynı saaatde (gün ışığı) çekerek kıyaslama yapın fotoğrafları. Çünkü fotoğraftan fotoğrafa inanılmaz fark oluyor.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Birde rakamlarda yanlışlık var sanırım bir sıfır fazla mı Günde 1000 dökülme nedir dostum Ayda 30k yapar. Zaten normal bir insanda ortalama 100k saç var.

Yeni Üye
    Güzel geri dönüş almışsın inş devamı da gelir.Saç dökülmesi tamamen durdu mu bir de bu süre boyunca seti hakkında düşüncelerini merak ediyorum

Kardesim guzel sonuc almissin bu en son fotodaki etki hangi tedaviden sadece minox kullanarak mi bu seviyeye geldin?

•1.00 Derma Stamp 3 günde 1, arkasından sac bakim yağları
    •Nizoral ya da konazol haftada 2
    •Sebamed Hair Loss günlük şampuanım
    •Yeşilçay,kabarçekirdeği,çekirdekli kuru üzüm

Sayfa 1/2 12 SonSon