Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Mastürbasyon ve Testosteron Arasındaki İlişki

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mastürbasyon ve Testosteron Arasındaki İlişki

http://www.reuniting.info/download/p...e_Response.pdf

Bu aralar hormonlara baya kafayı takmış durumdayım, özellikle androjenlerle ilgili çok enteresan şeyler var. Derleyip güzel bir makale oluşturacağım ilerleyen zamanlarda.

Çok gördüm mastürbasyon testosteronu arttırır diyenleri, hatta kimi zaman ben bile demiş olabilirim. Ancak gerçeklerle, varsayımlarla her zaman birbirini tutmuyor. Bu da geçenlerde rastladığım bir araştırma.

Sadece testosteron değil, prolaktin, adrenalin, nöradrenalin ve kortizol gibi hormonlarla da ilişkisini açık bir şekilde ortaya koyuyor.

Etkilenen tek hormon olarak Prolaktin gözüküyor, Prolaktinin yükselmesi, libidonun azalmasına neden oluyor. Aynı zamanda prolaktin erkeklerde uykuyu da tetikliyor. Kadınlarda ise süt hormonu olarak biliniyor.

Cinsellikten sonra kadın sarılıp konuşmak erkekse uyumak ister. Bunun en büyük sebeplerinden biri de prolaktin hormonudur.

Bir miti daha ortadan kaldırmış olalım böylelikle, mastürbasyon ile testosteronun herhangi bir ilişkisi yoktur efendim. Hatta takip eden süreçte küçük bir düşme gösteriyor.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

SaçımınDoktoru Üyesi Yalova22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul/Yalova
    Bilgilendirdiğin için teşekkür ederim. Arkadaşlar, son bir aydır enteresan bir istek azalması var bende. Şaşırdım, çünkü hayatımda bu kadar isteksizlik hiç olmamıştı. Acaba psikolojik mi yoksa Miracla losyona kattığım Andrecur'un etkisi mi... A, birde çok fazla idrara çıkıyorum? Benzer sorunlarla karşılaşan var mı?

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Yalova22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilgilendirdiğin için teşekkür ederim. Arkadaşlar, son bir aydır enteresan bir istek azalması var bende. Şaşırdım, çünkü hayatımda bu kadar isteksizlik hiç olmamıştı. Acaba psikolojik mi yoksa Miracla losyona kattığım Andrecur'un etkisi mi... A, birde çok fazla idrara çıkıyorum? Benzer sorunlarla karşılaşan var mı?
    Sisteme karışmış olabilir. Ama buna paralel olarak etki görmen de muhtemeldir. Androcuru miracle losyona atan kim varsa hep fayda gördüğünü söyledi.

Alıntı Yalova22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim sık idrara cıkman ve istek azalması androcur etkisi ...

SaçımınDoktoru Üyesi Yalova22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul/Yalova
    Alıntı Selilozik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim sık idrara cıkman ve istek azalması androcur etkisi ...
    Istek azalması ve konsantrasyon olamama problemi var. Gündüzleri özelikle dalgınlık oluyor. Bu Placebo etkisi değil.

İstek azalmasını dert etmiyorum eğer yan etkileri olmayacak ise? Ama dalgınlık problem. İlk haftalarda kasıklarda ağrı oluyordu, ama daha sonra geçti. Şu anda ağrı yok ama bir tuhaflık var hala.

Bu Androcur bu kadar mı etkili? Ilk aylarda bunu katarak sanırım yanlış yaptım, daha sonra eklemem daha uygun olurdu sanırım.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bende tam.tersi bi arastirma okumustum . masturbasyon sonrasi yavas yavas bir hafta sonunda testesteron seviyleri maximum duzee ulasir diye. Simdi kendimden.yola cikiyorum bence mastur testoyu arttiriyor . mastur yaptigim gun sonrasi dokulme fazla oluyor ve saclar cansiz oluyor. Ama uc bes gun yapmayayim . saclar daha canli oluyor dokulmede azaliyor. Ruyalandigim zaman ise fazla dokulme ve cansizlasma olmuyor. Mastur sac doker . hatta bunun icin kendimi denek yapacam butun ilaclari birakip mastur yapmadan minox ilr bir iki ay tedavi uyguluycam bakalim gerileme yada ilerleme olcakmi
    Yeniden proscar07.01.2015 haftada iki 1/8 destek tedavi sacı canli gosteriyor .
    İki gunde bir aksam minox pakdouru
    12/12/2015Miracle losyon sadece aksam 3kutu diane 2 kutu aldactone 5 gr toz spiro zytrec damla bemix bepanten ampul
    Haftada iki nizoral
    Dermaroller 540 igne 1.00 mm kafam estikce
    Defne sabunu
    Pharmaton 01/02/2016 haftada iki
    Yaki otu nane dutasderide losyon gunde bir
    Hp bioatin 5 mg hergun
    Azelderm ketoral acnelyse ve toz spiro karisimi

SaçımınDoktoru Üyesi Ender60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    Alıntı Keltoşş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende tam.tersi bi arastirma okumustum . masturbasyon sonrasi yavas yavas bir hafta sonunda testesteron seviyleri maximum duzee ulasir diye. Simdi kendimden.yola cikiyorum bence mastur testoyu arttiriyor . mastur yaptigim gun sonrasi dokulme fazla oluyor ve saclar cansiz oluyor. Ama uc bes gun yapmayayim . saclar daha canli oluyor dokulmede azaliyor. Ruyalandigim zaman ise fazla dokulme ve cansizlasma olmuyor. Mastur sac doker . hatta bunun icin kendimi denek yapacam butun ilaclari birakip mastur yapmadan minox ilr bir iki ay tedavi uyguluycam bakalim gerileme yada ilerleme olcakmi
    Testo büyüme hormonu ve masturbasyonla yükselse direk spordan sonra masturbasyon yapar millet
    Konu DoktorCan tarafından (22.03.2016 Saat 21:18 ) değiştirilmiştir.
    Miracle Losyon20.01.2016
    Yakı+ısırgan+Lavanta+elma sirkesi 15.01.2016
    Biotin 5mg HP 26.01.2016
    Cell Losyon 01.04.2016
    %5 Min %0.2 Fin Losyon 20.06.2016

Şu bi gerçek meni ile baya bi mineral ve aminoasit atılımı oluyor bu da baya bi saç döker

SaçımınDoktoru Üyesi Ender60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    Alıntı saçınyokderdinçok Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu bi gerçek meni ile baya bi mineral ve aminoasit atılımı oluyor bu da baya bi saç döker
    Baya bi dediğin olayin Totali 30 kalori bir gram bile değil. Yediğin tek yumurta ile fazlasıyla attığın protein aminoasitin alirsin bu konuda savaş cebecinin videosu var izle bence.
    Miracle Losyon20.01.2016
    Yakı+ısırgan+Lavanta+elma sirkesi 15.01.2016
    Biotin 5mg HP 26.01.2016
    Cell Losyon 01.04.2016
    %5 Min %0.2 Fin Losyon 20.06.2016

SaçımınDoktoru Üyesi
    Journal of zhejiang universitesinde yapilan arastirmada masturbasyon sonrasi 7 gun sonrasinda testesteron seviyelrri en ust duzeye cikmis hatta 7. Gun %146 lara ulastigi gorulmustur 7. Gunde azami noktaya ulasip sonra. Normal seviyelerine donmusturr. Arastir kardesim . ayrica bende spot yaptigim zaman her gun .... o dinemde saclarimin icine etmistim sual an haftada iki uc ..... saclarimin durumu cok iyi . masturbasyon sac dokmez derler ama aksine eger genetik yatkinligin varsa fazla mastur sacin canına okur . bu arastirmaya gore.varsa senin elinde bilimsel veri paylas bilgilenelim
    Konu DoktorCan tarafından (22.03.2016 Saat 21:16 ) değiştirilmiştir.
    Yeniden proscar07.01.2015 haftada iki 1/8 destek tedavi sacı canli gosteriyor .
    İki gunde bir aksam minox pakdouru
    12/12/2015Miracle losyon sadece aksam 3kutu diane 2 kutu aldactone 5 gr toz spiro zytrec damla bemix bepanten ampul
    Haftada iki nizoral
    Dermaroller 540 igne 1.00 mm kafam estikce
    Defne sabunu
    Pharmaton 01/02/2016 haftada iki
    Yaki otu nane dutasderide losyon gunde bir
    Hp bioatin 5 mg hergun
    Azelderm ketoral acnelyse ve toz spiro karisimi

Sayfa 1/2 12 SonSon

Bu Konudaki Etiketler