Sayfa 4/5 İlkİlk ... 2345 SonSon
49 sonuçtan 31 ile 40 arası

Konu: 19 Yaşından İtibaren Fotoğraflı Tedavi Günlüğüm (temel tedavi: masaj)

Şu an saçların durumu nedir?

Alıntı Shevans Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu an saçların durumu nedir?
    Konu güncellenmiştir arkadaşlar.

Durumlar nedir hocam? Perfect Hair Health kitabından verim aldınız mı? Tavsiye eder misiniz?

Durumlar nedir hocam?

24.06.2017 Güncelleme

Arkadaşlar 10.01.2017 güncellememde bazı tedaviler kullandığımı yazmıştım, ancak sonraki süreçte saç dökülmemi daha normal gözle başlayıp çok kafaya takmadığım ve daha normal stressiz bir hayat sürmeye başladığım için tedaviye karşı bu kadar ciddi ve düzenli davranmadım. Daha çok vücudumda neyi sağlıklı olarak düzeltebilirim bunu düşündüm, sağlıklı olursam saçlarımın da güçleneceğine inanıyorum çünkü. Bu fikirler genellikle perfect hair health adlı kitabı okuduktan sonra geldi, kitapta systemic inflammation ı azaltmaktan, hormonal dengemizi sağlamaktan bahsediliyordu ben de buna çok önem vermeye başladım.
    O zamandan beri yaptıklarım:
    - Günde 1 veya 2 bazen hiç ama ortalama günde 1 diyebiliriz 20 dk boyunca scalp masajı (Perfect Hair Health)
    - Saçımı son 5 aydır şampuansız yıkıyorum ve kimyasal bir şey sürmüyorum, ancak son zamanlarda (10-15 gün) daha güzel göründüğünü düşündüğüm için alpecin şampuan ve ara sıra alpecin likit sürmeye başladım.
    - K vitamini (düzensiz)
    - Cod Liver Oil (düzensiz)
    - Ekmeği tamamen hayatımdan çıkardım, son 5 aydır yalnızca dürüm vs gibi şeylerde yiyorum. Zaten normalde de hamur işi pek sevmem, gluten in mineral emilimine zararı ve systemic inflammation ı artırdığını düşündüğümden son 10 gündür neredeyse hiç buğday ürünü tüketmedim. Bunu olabildiğince devam ettirmeyi, en kötü ihtimalle eskiden bir günde tükettiğimi şimdi bir haftada bir kez tüketerek sürdürmeyi düşünüyorum.
    - Spora ve sağlıklı olduğunu düşündüğüm hayata devam ediyorum.
    - Mümkün olduğunca kafa derimi hareket halinde tutuyorum, sürekli masaj veya yüz kaslarını kullanarak hareket ettirme gibi yöntemler uyguluyorum. Zaten bir süre yapmadığımda kafa derim gerilmiş gibi hissediyorum ve masaj vs çok güzel geliyor.
    - Genel olarak hayatımı daha mutlu hale getirdim, son 2 aydır kız arkadaşım var. Onun varlığı da kafamı dağıtmama ve daha stressiz olmama yardımcı oluyor.

Fark ettiklerim:
    - Daha önce duşta elime 50-60 tel geldiğini yazmışım, artık böyle bi durum söz konusu değil. Masaj sırasında bazen çok dökülürse 20 tel civarı gelebiliyor, duşta pek görmüyorum olsa olsa 10 teldir.
    - Saç derim eskisi kadar gergin değil, hareket edebiliyor.
    - Eskiden saçlarımdaki belki de dökülmeden daha çok rahatsız olduğum problem saç diplerimdeki yanmaydı, berber tıraş ederken vs saç diplerime dokunduğunda canım acırdı veya bir arkadaşım kafama şaka falan yapsa aşırı rahatsız olurdum. Hele güneş falan olduğunda iyice kötü olurdu, şimdi çok şükür o gitti diyebilirim.
    - Ancak saç derimde arada kaşınma oluyor, eskiden bu da çok olurdu, bunun da sorunlu bi durum olduğunu düşünüyorum. Normalde sigara içen birisi değilim, arada sırada içerim, geçen 2 sigara ve kahve yaptım bu sırada kaşıntı çok arttı.
    - Saçlarımdaki temel sorunum orta bölgedeki yoğunluk azlığı, kabarık bir saçım olduğu için düzenli bir saç modeli yaptığımda ve güzel bir şampuanla yıkadığımda sorun olmuyor ama ıslakken veya saçımı dağıttığımda orta bölgedeki azlığı ve cansızlığı görebiliyorum. Açıkçası bu da çok mantıksız geliyor bana o yüzden bu sorunun nedenini merak ediyorum.
    - Eskiden kafe tuvaletlerinde vs ışık altındaki bir aynaya gittiğimde saçlarım çok az gelirdi, şimdi de az geliyor ama eskisi kadar gözüme batmıyor sanırım, bunun nedeni kalite artışı mı yoksa benim alışmam mı emin değilim.

Sizin de konu hakkındaki yorumlarınızı merak ediyorum, fotoğrafları aşağıya ekliyorum.

24.06.2017

Kıyaslama olması için önden de bir fotoğraf atıyorum eski fotoğrafa benzer açıdan, diğeri nispeten daha az ışıklı bir ortamda çekilmiş olabilir. Onda avm'deydim bunda evde ışık altında çektim.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sağlıklı yaşam bir hayat tarzıdır sen de bu hayat tarzını tercih etmeye eğilimindesin bu güzel bir gelişme burda özellikle vurgulamak istediğim nokta süreklilik ve istikrar,olumsuz faktörleri hayatından çıkarma eğilimindesin bunun yanında olumluları da hayatına sokmaya gayret göster örn.ilk aklıma gelenler Çörek Otu ya da yağı,Ev Yapımı Yoğurt,Doğal Elma Sirkesi,Zerdaçal,Kefir vs bunlardan bir ya da birkaçını kullanmak istersen minimum 6 ay kullanmalısın ki olumlu sonuçlarını göresin ve hayat kalitenin nasıl olumlu yönde serettiğini gözlemleyebilesin.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Konu 26.06.2017 tarihinde tekrar güncellenmiştir arkadaşlar, ilk mesaja eklediğim fotoğraflara ve yorumlarıma bakabilirsiniz. Sizin de konuyla ilgili fikirlerinizi bekliyorum.

24.01.2018 Güncelleme

En son 6 ay önce yazmışım. Son 3-4 aydır tedavilerim düzenli değil. Çoğu şeyi saldım şimdi tekrardan şu tedaviye başlıyorum.

- Scalp egzersiziyle gün boyunca aralıklarla scalp oynatma
    - Gün boyu kafa derisine bastırma ve yoğurmayla masaj
    - Sabahları alpecin losyon
    - 2 günde bir alpecin şampuan
    - Her gün K vitamini + balık yağı + cod liver oil
    - Daha çok su tüketimi
    + Detox, gluten konusunu tekrar düşüneceğim.

Şimdiye kadar tedavileri aksattığım için gerileme olduğunu düşünüyorum. Fotoğrafları kıyaslama daha kolay olması açısından aynı odada çekiyorum ve alpecin kafein kullandıktan kısa bir süre sonra çekiyorum. Son 2 güncellemede böyle çektim. Alpecin kabarttığı için biraz yanıltma yapabilir, ama kıyas konusunda sorun olmayacaktır.

Yorumlarınızı bekliyorum.

Fotoğraflar:

Takibi daha kolay olduğu için artık güncellemelerimi bir blogda tutuyorum. Tekrardan sağlam doğal bir tedaviye başlıyorum. Öncesi fotoğraflarını yükledim her ay güncelleme ekleyeceğim. Ben daha önce bu tedaviyle başarılı olup bırakmıştım, tekrardan başarılı olacağına çok inanıyorum. Bu kez hem kendi disiplinimi sağlamak açısından hem de başarıya ulaşırsa diğer arkadaşlara da ilham olması açısından dökümante etme ihtiyacı hissettim.

Blog: saciminhikayesi.blogspot.com

Sayfa 4/5 İlkİlk ... 2345 SonSon