Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon
52 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Finasterid Jinekomasti de Çözüm (tamoxifen, novaldex)

Moderatör
    Alıntı adriano10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zaten mantik olarak Androjenler azaldikca göreceli olarak östrojen artmis oluyor. Östrojen arttiginda ise libido düsecek meni azalacak ve belki testiste agri olusacak zaten sürpriz degil.

Peki hem androjeni baskilayip daha sonra da östrojeni de baskilarsak bu kez ne olacak? Bu kez de göreceli olarak androjen artmis olmayacak mi, yani östrojene göre daha etkin hale gelecek ve yine saclar dökülecek. Üstelik hem antiandro hem de antiöstrojen kullanmis olarak karacigere amelelik yaptirmis olacagiz.

Belki suan icin bizim icin en önemli sey sac olabilir ama karaciger ve böbreklerin sagligi hepsinin önünde degil mi?
    dostum oral kullanırsak dedigin dogru fakat topikal kullanımda local etki uygulanan yerden kana karısıp sistemi de etkileyen östrojen artısını engellemek amaçlı ayrıca dut gibi yarılanma ömrü uzun ilaçları bırakıp etkisinin geçmesini beklerken sıfırlayıcı gibi etki gösterebilir
    Tabi karacigeri de gözlemek en iyisi

Alıntı piranha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Final note: Normal Estradiol range for a male is 15-30 pg/ml. High Estrogen levels in males (above 30 pg/ml) blocks the production and effect of testosterone throughout the body, dampens sexuality, and increases the risk of prostate and cardiovascular disease.

http://www.hairsite.com/hair-loss-in...necomastia.htm
    Libidoyu düşürürmüş artan östrojen o zaman dht blokerle bunu almak hormonları çocukluğa mı döndürecek
    Östrojen az miktarda var vücutta ce gerekli ama biz fazladan akdığımızı ve oluşanı elimine etmeye çalışıyoruz.

Alıntı piranha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Final note: Normal Estradiol range for a male is 15-30 pg/ml. High Estrogen levels in males (above 30 pg/ml) blocks the production and effect of testosterone throughout the body, dampens sexuality, and increases the risk of prostate and cardiovascular disease.

http://www.hairsite.com/hair-loss-in...necomastia.htm
    Libidoyu düşürürmüş artan östrojen o zaman dht blokerle bunu almak hormonları çocukluğa mı döndürecek
    Östrojen az miktarda var vücutta ce gerekli ama biz fazladan akdığımızı ve oluşanı elimine etmeye çalışıyoruz.

Alıntı Invincible Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yalnız ketakonazolu etkileyen ve yararlılığını düşüren bir ilaç
    Alıntı LahmacuN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eklenti 389

Bu da açıklaması.
    Bu sistemik kullanımda oluşuyor sevgili dostlar yani iki etken den birini yada her ikisini hedefe lokal (meme)ve topikal (scalp) kullandığımız senaryoda bu durum geçerliliğini yitirir.

Alıntı holigan5818 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hormonların dengesiz olmasıyla alakalı bir durum jinekomasti. Sen ilaçtan kaynaklı bir jinekomasti ile karşılaşmaya başladığında önlemini tamoxifen ile alman mümkündür. Fakat jinekomasti oluşumu tamamlanıp bittiğinde bunun tek çözümü dediğin gibi ameliyattır. Tamoxifen göğüs ucunda oluşan kadınlık hormonunu kaynağını baskılayarak sonuca gitmektedir.
    jinekomasti srbepleri ortadan kalktığında kendiliğinden geçebilecek bir durumdur yani ihtimal vardır şahsen ben yaşadım.

Alıntı adriano10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu sitedeki hemen herkes az ya da cok ilac kullaniyor. bu kez de jinekomasti icin ilac kullanmaya pek mantikli bakmiyorum. tabii ki engellenebilir, ya da vucüt gelistirme özellikle gögüs bölgesi calisarak jinekomasti gecmese de görünmemesi saglanabilir diye düsünüyorum. Karacigere bu kadar yüklenmemek lazim, adam hem finas kullanacak hem de östrojen baskilayici ilac. Miraclenin dedigi gibi losyon bile yapsak kalbe yakin bir yerden uygulamak ne kadar mantikli olacak ki.
    Kalp üstü deri ile kalp damarları arasında doğrudan bağlantı yoktur scalp yada göğüs üstü aynıdır. Topikal kullanım güvenlidir dostum.

Moderatör
    Tamoksifen aşağıdaki durumlar ile ilgili bir ilaçtır:

kadınlarda ve erkeklerde görülen belirli meme kanseri türleri;

meme kanseri gelişme riski yüksek olan (ailesinde meme kanseri olan vb.) kadınlarda meme kanseri gelişme riskinin azaltılması;

yumurtlamanın olmamasına bağlı olan kısırlık
    bu son madde kadınlarla ilgili erkeklerde bir yan etkisi olmaz umarım agır veya geri dönülmez? Bir de bunun yarılanma süresi ne kadar acaba

7-14 saat yarılanma ömrü güvenli sınırlarda yani.

Moderatör
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    7-14 saat yarılanma ömrü güvenli sınırlarda yani.
    Birkaç güne deneyebilirim sanırım o halde gse'nin de anti östrojen etkisi var fakat bende kafada kaşıntı yapıyor gibi

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugün itibariyle novaldex kullanımına başladım.1 ay kullanmayı düşünüyorum, jinekomasti yavaş yavaş geçiyor ama biraz hızlandırıyım dedim
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

SaçımınDoktoru Üyesi
    İlaç kullanılmasada geçiyor jinekomasti ... Hocam merak ettiğim bi konu var oluşan meme dokusunu aldırsak tekrarlama olasılığı var mı jinekonun
    ?

Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon