Sayfa 5/6 İlkİlk ... 3456 SonSon
52 sonuçtan 41 ile 50 arası

Konu: Finasterid Jinekomasti de Çözüm (tamoxifen, novaldex)

Alıntı Invincible Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok sadece 1 ay kullandım. Fin ve dut bırakınca geçmeye başlamıştı zaten şu an yok. Etkisi oldu mu dersen pek olmadı gibi.

Dostum ilaclari biraktiktan ne kadar bir sure sonra grcti bu durum
    Spiro (aldactone) sabah 100 mg aksam 100 mg ( 17 mart 2014)
    diane35 gunde 1 tane ( 17 mart 2014 )
    androcur 50 mg ( 25 haziran 2014 baslangic - 25 aralik 2014 bıraktım )

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı salvatore20 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum ilaclari biraktiktan ne kadar bir sure sonra grcti bu durum
    Çok yoktu zaten, hafif vardı. Spora da başlamıştım o ara kas kütlesi de artınca kayboldu.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

Yeni Üye
    Merhaba,

Jinekomasti ile bir bilgi paylaşımında bulunayım. 18-19 yaşından beridir (yaş 28) aga'ya bağlı saç dökülmesi problemi yaşıyorum. (Baba ve dayı tarafı komple keldi.) Üniversite yıllarında propecia/proscar & minoxidil (spectral dnc) kullanmaya başladım. Takriben 20-21 yaş civarları. Uzunca bir süre saçlarımı mevcut haliyle korumaya devam etti ancak yeni saç çıkışları olduysada küçük tüylenmelerden öteye gidemedi. 26-27 yaşına kadar ara ara minoxili kullanmakla birlikte proscarı ara ara bırakmalar olmakla birlikte uzunca bir süre kullandım.

Bu arada finasteridi kullanmaya başladıktan yaklaşık 2 yıl sonra jinekomastiden şüphlendim. Zaten kilo almaya yatkın bir bünyem ve kilolu olarak geçirdiğim bir 1,5 yılım oldu. (1,78 boy 88 90 kilo civarı) Daha sonra spor yaparak 78-75 kilolara düşmem rağmen göğüs bölgesindeki yağlanma azalmakla birlikte bitmedi. Nitekim doktora gidince jinekomasti teşhisi ve ardından ameliyatı ile bu sorundan kurtuldum.

Tabi birçoğunuzun yaptığı araştırmalar gibi jinekomastiyi detaylıca araştırdım. Ancak ne spor ne de başka birşey jinekomastiyi durdurmaz yada azaltmaz. Çünkü jinekomasti ile sadece göğüste yağlanma olmuyor, meme dokunuz da büyüyor. Bu nedenle spor yaparım, yağı yakarım diye düşünmeyin. %8-9 yağ oranına bile sahip olsanız jinekomastiniz kaybolmaz.

Vücut geliştirmeyle ilgilenen birçok profesyonel insanda jinekomasti var ve spor yapmakla bu kaybolmuyor.

Bu arada ameliyat sonrasında da finasterid kulllanmaya devam ettim yine ara ara periyotlarda ancak tekrar jinekomasti gibi bir durum olmadı. İlginçtir ki ereksiyon sorunu ve libido düşüklüğü olmamasına rağmen menide hacim düşüklüğü ve saydamlık hat safadaydı yanlız. Bekar olduğum için ve bıraktığım dönemlerde etkilerin azaldığını gözlemlediğim için çok önemsemedim. Ancak daha sonra evlilik vs durumları olunca neredeyse son 1 yıldır hiçbirşey kullanmıyorum.

Menide şeffaflık tamamen yokoldu ve hacim eskiye nazaran arttı. Kalıcı bir sorun olup olmadığını ise test vs yaptırmadığım için bilmiyorum tabi.
    Konu FAtE tarafından (17.04.2015 Saat 12:43 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Arkadaşlar peki nolvadexten ötürü saç dökülmesi yaşayan varmı yada tedavi sırasında kullanırken dökülmede artış daha öncede sordum ama cevap veren olmadı kullanalar yardımcı olursa çok sevnirim ?

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kullananlarda böyle bir dönüş olmadı.ama bu olmayacak anlamına gelmez
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı FAtE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Jinekomasti ile bir bilgi paylaşımında bulunayım. 18-19 yaşından beridir (yaş 28) aga'ya bağlı saç dökülmesi problemi yaşıyorum. (Baba ve dayı tarafı komple keldi.) Üniversite yıllarında propecia/proscar & minoxidil (spectral dnc) kullanmaya başladım. Takriben 20-21 yaş civarları. Uzunca bir süre saçlarımı mevcut haliyle korumaya devam etti ancak yeni saç çıkışları olduysada küçük tüylenmelerden öteye gidemedi. 26-27 yaşına kadar ara ara minoxili kullanmakla birlikte proscarı ara ara bırakmalar olmakla birlikte uzunca bir süre kullandım.

Bu arada finasteridi kullanmaya başladıktan yaklaşık 2 yıl sonra jinekomastiden şüphlendim. Zaten kilo almaya yatkın bir bünyem ve kilolu olarak geçirdiğim bir 1,5 yılım oldu. (1,78 boy 88 90 kilo civarı) Daha sonra spor yaparak 78-75 kilolara düşmem rağmen göğüs bölgesindeki yağlanma azalmakla birlikte bitmedi. Nitekim doktora gidince jinekomasti teşhisi ve ardından ameliyatı ile bu sorundan kurtuldum.

Tabi birçoğunuzun yaptığı araştırmalar gibi jinekomastiyi detaylıca araştırdım. Ancak ne spor ne de başka birşey jinekomastiyi durdurmaz yada azaltmaz. Çünkü jinekomasti ile sadece göğüste yağlanma olmuyor, meme dokunuz da büyüyor. Bu nedenle spor yaparım, yağı yakarım diye düşünmeyin. %8-9 yağ oranına bile sahip olsanız jinekomastiniz kaybolmaz.

Vücut geliştirmeyle ilgilenen birçok profesyonel insanda jinekomasti var ve spor yapmakla bu kaybolmuyor.

Bu arada ameliyat sonrasında da finasterid kulllanmaya devam ettim yine ara ara periyotlarda ancak tekrar jinekomasti gibi bir durum olmadı. İlginçtir ki ereksiyon sorunu ve libido düşüklüğü olmamasına rağmen menide hacim düşüklüğü ve saydamlık hat safadaydı yanlız. Bekar olduğum için ve bıraktığım dönemlerde etkilerin azaldığını gözlemlediğim için çok önemsemedim. Ancak daha sonra evlilik vs durumları olunca neredeyse son 1 yıldır hiçbirşey kullanmıyorum.

Menide şeffaflık tamamen yokoldu ve hacim eskiye nazaran arttı. Kalıcı bir sorun olup olmadığını ise test vs yaptırmadığım için bilmiyorum tabi.
    Nolvadex ile bu sorunu gideren kelaynak vardı forumda. Tabi bu arada ilaçları kesmişti.

SaçımınDoktoru Üyesi kelaynak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet nolvadexle jinekomastiyi baya bir gerilettim.Şuan oral hiç bir tedavi kullanmıyorum.Geçen tesadüfen saçlarımın yanlardan enseden favorilerden döküldüğünü farkettim ve doktora gittim kan testlerim yapıldı ve ciddi derecede b12 ve d3 vitamini anemisi cıktı.Doktor bu vitaminlerin eksikliğinde ciddi saç dökülmesi olabilir dedi.Ben "hocam tepelerden daha çok kaybettim" dediğimde tepedeki saçlar daha güçsüz olur bu tip durumlarda dedi.Yani şuan tedavime dodex ve devit3 ampüllerin enjeksiyonu şeklinde devam ediyorum.Biraz ağrılı oluyor iğneler ama alışıyor insan.Bu konu hakkında bir konu açtım ama daha onaylanmadı.Ayrıca bu B12 anemisi bazı ınsanların bağırsaklarındaki hassasiyetten olabiliyormuş.Bu konu bana eskiden burda da açtığım bağırsak paraziti yani CAndidayı bana tekrardan hatırtlattı.Yani diyeceğim o ki dht,androjenler vs eyvallah ama bu düşmanların saç köklerıne saldırmasını bence kesınlıkle vitamin ve mineraller engelliyor diye düşünüyorum.

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kelaynak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet nolvadexle jinekomastiyi baya bir gerilettim.Şuan oral hiç bir tedavi kullanmıyorum.Geçen tesadüfen saçlarımın yanlardan enseden favorilerden döküldüğünü farkettim ve doktora gittim kan testlerim yapıldı ve ciddi derecede b12 ve d3 vitamini anemisi cıktı.Doktor bu vitaminlerin eksikliğinde ciddi saç dökülmesi olabilir dedi.Ben "hocam tepelerden daha çok kaybettim" dediğimde tepedeki saçlar daha güçsüz olur bu tip durumlarda dedi.Yani şuan tedavime dodex ve devit3 ampüllerin enjeksiyonu şeklinde devam ediyorum.Biraz ağrılı oluyor iğneler ama alışıyor insan.Bu konu hakkında bir konu açtım ama daha onaylanmadı.Ayrıca bu B12 anemisi bazı ınsanların bağırsaklarındaki hassasiyetten olabiliyormuş.Bu konu bana eskiden burda da açtığım bağırsak paraziti yani CAndidayı bana tekrardan hatırtlattı.Yani diyeceğim o ki dht,androjenler vs eyvallah ama bu düşmanların saç köklerıne saldırmasını bence kesınlıkle vitamin ve mineraller engelliyor diye düşünüyorum.
    Novaldexi ne kadar kullandin ve ne zaman içinde etki gösterdi. Jinekomasti yaşayan arkadslar için genel bir bilgi vermiş olursun.
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

Banned
    Alıntı kelaynak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bağırsak temizliğiyle alakalı; bir eczacı abimizin tavsiye ettiği bir ilaç var ama adını hatırlayamadım. Laf arasında yılda bir kere kullanmanın öneminden bahsetmişti. Bağırsaklardaki tüm parazitleri temizlediğini söylemişti. 1 gün boyunca da bağırsakları deli gibi çalıştırdığı için evden dışarı çıkamıyosun bağırsaklarda savaş oluyormuş Görüştüğümde tekrar biraz bilgi alıp adını öğreneyim. Vitamin ve mineral eksiliği konusunda bende senin gibi düşünüyorum ki genetik dökülme denilen dökülme tipine şöyle bir bakış açım var: demir eksikliği anemisi gibi aileden gelen bir durum varsa aslında saçı döken etken o. Troid bezi bozuklukları veya çinko eksikliği de bunlara örnek olabilir.
    Forumda bu durumdan bahseden bilgili arkadaşlar var, tedaviye başlamadan önce kan testi, hormon testi yaptırmamız gerektiğini söylüyorlar ama ciddi bir çoğunluk bu uyarıları dikkate almıyor. Kazakcemil yazmıştı sanırım geçen başka bir konuda. Hep androjen hep dht var akıllarda ve tedavi temelinde, kendi doktorun ol cümlesi bu yüzden söyleniyor da kimse doğru anlamıyor bence bunu.
    Konu ako360 tarafından (30.01.2016 Saat 23:33 ) değiştirilmiştir.

Banned
    bende 4 aydır avodart kullanıyorum.yanındada nolvadex alıyorum.jinekomasti gibi bi sorun yaşamıyorum

Sayfa 5/6 İlkİlk ... 3456 SonSon