10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Tavsiye + Yeni Başlangıç

Tavsiye + Yeni Başlangıç

Arkadaşlar merhaba.. Yaşım 34 ve yaklaşık 12 yıldır saç dökülmesi yaşıyorum. Ancak son 2-3 yıldır saçlarım dökülmüyor, sadece zayıflıyor. Aramızda belki cilthekimi sitesinden beni tanıyanlar vardır. Eski tedavimde;

- Günde 1 aç karnına medobiotin
    - 1/4 proscar
    - günde 2(sabah-akşam)Solgar Zinc
    - Kirkland Minoxidil
    - Sabah Tretin ,Akşam Acnelyse krem
    - haftada 2 SebaMed Anti-Hairloss ve Ketoral şampuan
    - Bepanten ampul

kullanarak sadece 4-5 ayda şu sonuçları elde ettim.

Ancak tabi yıllar geçtikçe ve yaşımız ilerledikçe ilaçlardan aldığımız verimler maalesef düşüyor. Bugünlerde tekrar kirkland minoxidil + medobiohtin + 1/3 proscar tedavisine başladım. Kısa süre de olsa saçlarımda hafif canlanmalar mevcut. Saçımın mevcut hali aşağıdadır. tabi buna ne kadar saç derseniz sizlerden biraz bilgi almak istiyorum. Ne kullanmalıyım ve nasıl elde etmeliyim. forumda biraz gezindim ve miracle losyon'u gördüm. sanırım minoxidil ile birlikte kullanabilirim. Ya da minoxidil'in içine farklı bir şeyler katarak mı kullanmalıyım? cevap veren ve zahmet verip okuyan tüm arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

SaçımınDoktoru Üyesi
    tedavinizi devam.ettirdiginz halde mi bu duruma.geldiniz ??
    Yeniden proscar07.01.2015 haftada iki 1/8 destek tedavi sacı canli gosteriyor .
    İki gunde bir aksam minox pakdouru
    12/12/2015Miracle losyon sadece aksam 3kutu diane 2 kutu aldactone 5 gr toz spiro zytrec damla bemix bepanten ampul
    Haftada iki nizoral
    Dermaroller 540 igne 1.00 mm kafam estikce
    Defne sabunu
    Pharmaton 01/02/2016 haftada iki
    Yaki otu nane dutasderide losyon gunde bir
    Hp bioatin 5 mg hergun
    Azelderm ketoral acnelyse ve toz spiro karisimi

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam popüler ve aynı zamanda sonuç alınabilen tedavilerimiz;
    1-Miracle Losyon,
    2-Min-dut ya da min-ru,
    3-Emu oil karışımı,
    4-Cellagence Losyon,
    5-Krem karışımları,
    6-Diyetle tedavi ( henüz uygulayıcıları tarafından deneme aşamasında)
    Bu tedavilerden 2 ya da 3 ünü seçip uygulayabilirsiniz.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam popüler ve aynı zamanda sonuç alınabilen tedavilerimiz;
    1-Miracle Losyon,
    2-Min-dut ya da min-ru,
    3-Emu oil karışımı,
    4-Cellagence Losyon,
    5-Krem karışımları,
    6-Diyetle tedavi ( henüz uygulayıcıları tarafından deneme aşamasında)
    Bu tedavilerden 2 ya da 3 ünü seçip uygulayabilirsiniz.
    emu oil karisimi???

SaçımınDoktoru Üyesi
    Klasik minox olayını yaşamışsın hocam.Önce iyi sonuç sonra hüsran.Yaşınız 34 ve dökülmem durdu artık saçım dökülmüyor demişssiniz.Buradaki arkadaşlar yanlış anlamasında dökülmenizde durduysa bu saça ekim yaptırın bence.Gayet iyi sonuç alırsınız.Dökülmesi durmuş birine mantıklı olanda budur bence.He derseniz ben tedaviye başlıcam diye oda olur ama sürekli istikrarlı kullanım gerekiyor.En ufak bir arada geriye gidiş başlıyor.Kimse yanlış anlamasın kesinlikle burda ekime teşvik etme gibi bir amacım yok.Saçlar bu durumda yaş 34 dökülme durmuş ise mevcut saçta varken bu saça ekimle çok iyi bir sonuç alınır.Dökülme devam etse tedavi uygula derdim ama madem durmuş ben olsam ektiririm birdahada saçım gerimi gidiyo çıkmıyomu diye sürekli strese girmezdim.Buda benim nacizane görüşüm saygılar.

SaçımınDoktoru Üyesi
    dökülmeniz durduysa buna eminseniz bu tedavilerde para kaybederseniz. tabi diyorsanız 3-5 sene biraz daha saç çıksın sonra kullanmam siz bilirsiniz. fakat ben yerinizde olsam iyi bir ekimciye ekim yaptırırım. Fakat dökülmenizin durduğunu nasıl anladınız.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bence ekim dusunmeyin mevcut tedavileele saclarinizi cikartmaniz mumkun . bence tedavinin garantisi var ama ekimkn garantisi yok . ektiren bir cok tanidigim oldu sonuc alan gormedim . sadece bi arkadasimin guzel cikmisti ama simdi yine dokulmus .
    Yeniden proscar07.01.2015 haftada iki 1/8 destek tedavi sacı canli gosteriyor .
    İki gunde bir aksam minox pakdouru
    12/12/2015Miracle losyon sadece aksam 3kutu diane 2 kutu aldactone 5 gr toz spiro zytrec damla bemix bepanten ampul
    Haftada iki nizoral
    Dermaroller 540 igne 1.00 mm kafam estikce
    Defne sabunu
    Pharmaton 01/02/2016 haftada iki
    Yaki otu nane dutasderide losyon gunde bir
    Hp bioatin 5 mg hergun
    Azelderm ketoral acnelyse ve toz spiro karisimi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Yer
    konya
    Tedavinize hiç ara verdiniz mi yoksa devam ettiğiniz halde mi bu hale geldi saçlarınız ?

geç cevap yazdığım için özür dilerim. işim gereği çok yoğunum. tedavime bir keresinden en fazla 1 yıl ara vermiştim. 3-4 ay sonra çıkan saçlar dökülmüş, diğer saçlar tedaviye başlamadan önceki halini almıştı. fazladan dökülme olmuyor yani. tedavimi malesef düzenli devam etmiyorum. Mesela arak minoxidil + proscar + medobiohtin 3'lüsünü kafama göre kullanıyorum. günde 1 minoxidil sürüp, 2-3 gün boyunca hiç proscar içmediğim oluyor. Düzen olmayınca sonuç da alamıyorsunuz. Bir de şunu ekleyeyim; fotoğraflarım bundan 6 sene öncesine ait. Yani aramızda 6 sene önce orman gibi saçı olan arkadaşlar varken biz bu tedavileri yapıyorduk. O yüzden teknik konularda oldukça bilgiliyim ama forumda biraz gezindiğimde çok yeni tedavi yöntemlerinin ve ilaçların çıktığını gördüm. Ayrıca yukarıda liste veren arkadaşlara da ayrıca teşekkür ederim. sanırım 1 ve 2 birlikte başlayacağım. 1-2'ye ek olarak proscar kullanmaya devam etmeli miyim?
    Konu JaCKiE_BrOwN tarafından (27.02.2016 Saat 01:49 ) değiştirilmiştir.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı JaCKiE_BrOwN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geç cevap yazdığım için özür dilerim. işim gereği çok yoğunum. tedavime bir keresinden en fazla 1 yıl ara vermiştim. 3-4 ay sonra çıkan saçlar dökülmüş, diğer saçlar tedaviye başlamadan önceki halini almıştı. fazladan dökülme olmuyor yani. tedavimi malesef düzenli devam etmiyorum. Mesela arak minoxidil + proscar + medobiohtin 3'lüsünü kafama göre kullanıyorum. günde 1 minoxidil sürüp, 2-3 gün boyunca hiç proscar içmediğim oluyor. Düzen olmayınca sonuç da alamıyorsunuz. Bir de şunu ekleyeyim; fotoğraflarım bundan 6 sene öncesine ait. Yani aramızda 6 sene önce orman gibi saçı olan arkadaşlar varken biz bu tedavileri yapıyorduk. O yüzden teknik konularda oldukça bilgiliyim ama forumda biraz gezindiğimde çok yeni tedavi yöntemlerinin ve ilaçların çıktığını gördüm. Ayrıca yukarıda liste veren arkadaşlara da ayrıca teşekkür ederim. sanırım 1 ve 2 birlikte başlayacağım. 1-2'ye ek olarak proscar kullanmaya devam etmeli miyim?
    Hocam hiç düzenli kullanmamışsınız ki tedavileri hiç değiştirmemişsiniz 1 yıl ara vermişsiniz yine kısa kısa ara vermişsiniz yani onlara rahmen iyi yine tamamiyle gitmemiş başladığınız noktaya gelmiş ki 12 sene gibi bi serüven açıkcası çok düzenli kullandım deseydiniz bizim için moral bozukluğu olurdu birazcık ama siz kendiniz demişsiniz çok düzensiz kullanmışsınız aralarda var o yüzden gerilemede kaçınılmaz olmuş
    33 mg Ru 58841 - Sabah

Minoksidil 1,6ml günde - Sabah-Akşam

5000 mcg biotin - Günde tek tablet