4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Distile su hakkında

Yeni Üye

Distile su hakkında

Selam beyler.. Kullandığım losyonda çözücü olarkw distile su kullandım ilacı 2 saniyede komple çzdü. Nette distile suyun bulunduğu kabı bile eritebileceği ile ilgili bilgiler okudum. Yani bu distilenin saç drrisine zarar verme ihtimali var mıdır? Güvenebilirmiyiz? Seyreltmemiz mi gerekir başka maddeler ile?

Kendisi zaten plastik kapta satılıyor, ne eritmesi.
    Disitle su normal suyun buharlaştırılıp sonra yoğunlaştırılarak tekrar su elde edilmesidir. Hastanelerde, labaratuarda kullanılır. Saf sudur kendisi. Yanı sterile edilmiş arındırılmış sudur.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Ya ne alaka kab eritmesi saf su , bildiğimiz su sadece içerisinde mineral vs kireç yok ,
    Günlük rutin

-Aszix 30 ml ( 7 ml etil 23 ml distile su , 1200 mg asprin suda çözülür , zinco 2 tane , 4 medicago p5p , bunları süzüyorum en son olarak , ) , naneyağı 1 ml
    -Keto-azelderm krem sabah akşam şakaklara losyonlamadan 15 dakika önce
    -Haftada en az 1 defa derma pen , bazen 2 1,5 mm hafif kanlanana kadar

-Bir zamanlar günlük şimdi keyfi rutin -

1 fincan yeşil çay
    1 kaşık ev sirkesi
    1 diş siyah sarımsak , 2-3 günde bir

Düzenli ev turşusu tüketimi - keyfi

Yeni Üye
    Biliyorum majistral ilaç yapımında falan kullanıyo da şunları okuyunca tereddüt ettim 😁

Saflaştırılmış (Distile) su içerisindeki tüm minerallerden %99.9 oranında temizlenmiştir. Önüne gelen her şeyi çözüp eritmeye hazırdır. Saflaştırılmış su ile karşılaşan canlı hücresi suyu tamamen içine çekerek şişer ve sonunda patlar (Hipotoni). Yani saflaştırılmış su içmek hücreleriniz için hiçte iyi değildir.

Distile (Saflaştırılmış) Su İçince ne olur?

Belki bir yudum saflaştırılmış su içmek insana zarar vermeyebilir. Ancak saflaştırılmış (Distile) su tüketmeye başlarsanız vücut dengeniz bozulmaya başlar. Canlıların içmesi gereken suda belli oranlarda mineral bulunmaması şarttır. Ayrıca saflaştırılmış suyun saldırgan çözücülüğü dişlerinize de zarar verir, diş çürümelerine neden olabilir. Özellikle küçük yaştaki çocuklarda kemik ve diş gelişimi için önemli olan kalsiyum saflaştırılmış suda bulunmamaktadır.