Sayfa 1/3 123 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: D vitamini eksikligi

SaçımınDoktoru Üyesi Adana85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul

D vitamini eksikligi

Arkadaslar gecen doktora gittim yasadigim bir rahatsizlik yuzunden ve tesadufen D vitamini eksikligim ortaya cikti. D vitamini alinmasi en zor vitaminlerden, ozellikle gunes gormedigimiz kis aylarinda vucuta uretemiyor ve eksikligi iyice artiyor. Surekli ciger kebap yiyen bir adanali olarak bile (ciger en cok D vitamini iceren yiyecek) D vitamini eksikligi cekiyorsam bircok kiside benzer sorun olabililir. D vitamini eksikligininde sac dokulmesini tetikledigi yonunde gorusler var ama ikna edici bir bilgi bulamadim. Siz ne dusunuyorsunuz sizce dokulmeyi artirabilirmi D vitamini eksikligi?
    1- Miracle losyon - ogleden sonra ve aksam
    2- Min-dut (1 kutu minoxil icine 15 tane avodart) - sabah aksam
    3- Karisik bitki suyu - sadece aksam
    4- Karisik bitkisel yaglar - haftada 2 kere
    5- Azalderm ketoral acnelse - haftada birkac kere
    6- Topikal A/C/B/E vitamin karisimi - haftada 1 kere
    7- 0.5 mm dermaroller - gun asiri
    8- 1 mm dermaroller - haftada 1 kere
    9- Xpecia/GNC HSN Formula - sadece sabah birer tane

SaçımınDoktoru Üyesi Adana85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul
    benzer bir sorun yasamis olan, konu hakkinda yorumu olan varmi?
    1- Miracle losyon - ogleden sonra ve aksam
    2- Min-dut (1 kutu minoxil icine 15 tane avodart) - sabah aksam
    3- Karisik bitki suyu - sadece aksam
    4- Karisik bitkisel yaglar - haftada 2 kere
    5- Azalderm ketoral acnelse - haftada birkac kere
    6- Topikal A/C/B/E vitamin karisimi - haftada 1 kere
    7- 0.5 mm dermaroller - gun asiri
    8- 1 mm dermaroller - haftada 1 kere
    9- Xpecia/GNC HSN Formula - sadece sabah birer tane

Şahsım adına Tecrübe ettiğim bir bilgi yok fakat nette şöyle bir Özet bilgiye rastladım.Saç Dökülmesi ve D Vitamini Eksikliği

SaçımınDoktoru Üyesi
    Kesinlikle bir vitamin eksikligi etkiler fakat bizim bu tarz sahip oldugumuz sac dökulmesinde cok buyuk bir etki yarattigina pek inanmiyorum. Fakat kismen önceden zayiflayan sacin dökulmesini bir sekil etkiliyor olabilir.

SaçımınDoktoru Üyesi
    D vitamini sac icin onemli diyr biliyorum . heleki bizde genetik dokulme var tetikleyebilir
    Yeniden proscar07.01.2015 haftada iki 1/8 destek tedavi sacı canli gosteriyor .
    İki gunde bir aksam minox pakdouru
    12/12/2015Miracle losyon sadece aksam 3kutu diane 2 kutu aldactone 5 gr toz spiro zytrec damla bemix bepanten ampul
    Haftada iki nizoral
    Dermaroller 540 igne 1.00 mm kafam estikce
    Defne sabunu
    Pharmaton 01/02/2016 haftada iki
    Yaki otu nane dutasderide losyon gunde bir
    Hp bioatin 5 mg hergun
    Azelderm ketoral acnelyse ve toz spiro karisimi

SaçımınDoktoru Üyesi Tremonti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Keltoşş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    D vitamini sac icin onemli diyr biliyorum . heleki bizde genetik dokulme var tetikleyebilir
    D vitamini konusunda yapılan açıklamalar etki olabileceği yönünde ancak tam açıklanamıyor net değil fazlasının dökeceğini yazanlar var , Prof Metin Özata da bir yazısında fareler de yapılan çalışmada d vitamini kıllanma yaptığını ancak sac ile ilgili tam olarak bağlantılı olup olmadığı yönünde bir bağlantının henüz ispatlamabadıgını belirtmiş . Kanser hastalarının bazıları D vitamini olan bir jel kullanıp sonuc alanlar olmuş . Fazlasının dökeceğini de yazan çok yer var.

D vitamini ile kemik oluşum metabolizması çok ilintili bilindiği üzere scaplta kireçlenmede dökülmes sürecinde gözlemlenen bir durum ve d vitamini bunu tetikleyebiliyor bazı durumlarda kemik oluşum alarmını azaltıp tam tersi etkide edebilir bu birazda genetik yapının neyi ne olarak algılayıp yorumladığı ilede alakalı.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi Tremonti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    D vitamini ile kemik oluşum metabolizması çok ilintili bilindiği üzere scaplta kireçlenmede dökülmes sürecinde gözlemlenen bir durum ve d vitamini bunu tetikleyebiliyor bazı durumlarda kemik oluşum alarmını azaltıp tam tersi etkide edebilir bu birazda genetik yapının neyi ne olarak algılayıp yorumladığı ilede alakalı.
    Üstad bende de D vitamin çok düşük çıktı , ekten alınan vitamin veya tüp şeklinde D vitamini cok etikili olur mu ? Bu vitamini insülin direnci azaltıyor mudur ? Simdi yine ölçtürecem. Dr şu testleri istedi :
    1- Fsh
    2- Lh
    3-prolaktin
    4- dhea ( so4)
    5- serbest testesteron
    6- shbg
    7- biotin
    8- çinko
    9- açlık kan şekeri
    10- açlık insülin
    11- tokluk 2. Saat kan şekeri
    12- tokluk 2. Saat insülin seviyesi
    13- Tüm batın ultrasonu
    14- Tsh
    15- serbest T3
    16- serbest T4
    17- Anti- tpo antikor
    18- Anti - Triglobulin antikor
    19- Trioid ultrasonu
    20- Ldl- kolestrol
    21- total kolestrol
    22- kanda kalsiyum
    23- mağnezyum
    24- fosfor
    25- D vitamini ( 25OHD3)
    26- Üre
    27- kreatinin
    28- ast
    29- alt
    30- alkalen fosfataz
    31- ürik asit
    32- ferritin
    33- vitamin b12
    34- folik asit
    35- Tam kan
    36- tam idrar
    37- Sedimatasyon
    38-trigliserid
    39- hdl kolestrol Saç dökülmesi içinde genetiktir gibi klişe bir sebep sunmasını Prof luguna yakıştıramadım . Ama test bu sefer bayağı ayrıntılı olacak içimde biraz olsun rahatlatacak . Özellikle tiroide ultrasonda bakılacak . Hipoglisemi teshisi koyma ihtimali yüksek gibi duruyor kan şekerim hızlı düşüyor insülin direncinden . Metformin ilacı verir mi bilmiyorum. Ama dr lardan bu son testten sonra elle tutulur bir veri alamazsam Türkiye'dekilerden ümidi kesecem. Bu konuda asırı bilgi eksikleri var . Üzerine düşmüyorlar . Be bu durumu kabul de etmiyorlar . Bana stres falan demesin bunun vücutta Nasıl etki ettiğini açıklasın ya da insülin Nasıl dokuyor. Sunu etkiliyor bu şekilde . Stres , D vitamini , insülin direnci sac döker cümlesi bir dr dan gelecek en yavan cevaptır. Ve bu adamlardan kök hücre tedavisi falan beklemiyorum artık . Androcuru bayanlara veriyoruz dedi . Hangi dr verdi dedi. Bende hangi dr bir erkeğe bu ilacı verir dedim . Niye aldın dedi. Ben de bazen ole bi noktaya gelirsinizki psikolojik çöküntü ile risk alırsınız dedim. Zaten bu olay beni o kadar etkilemese salak mıyım da Andocur alayım . Yeni test için 20 gün kullanmama süresi yeter dedi . Zaten kendilerinde sac yok ve her zaman genetik ve dht nin ardına sığınıyorlar . Sac dokulmesi konusunda Bilgileri de yok . Ben inanamıyorum 80 milyonluk bir ülkede bir tane dermatolog veya endkronolog neden erkek tipi dökülmenin peşine Ada'm gibi düşmez . Harbi enterasan .

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tabi etkili olacaktır ek d vit. alımı gecikmekszin başlayabilirsin d vit. insülin direncini artırıyor insülin direnci insülinin daha fazla salgılanması demektir yükselen insülin igf-1 ve diğer growth faktörlerle ters çalışır yani biri varsa diğeri azalır buda saç büyüme bozukluğuna katkı yapacaktır zaten bir kes sorunlar başladımı metabolizma gen haritasındaki navigasyon nereyi işaret ederse başlar oradan elemeye ve inflamasyona ki çoğuda gereksiz ve boş saçma sapan çığırtkanlık ve feryatlardır bu saçma sapan ortalığı velveleye veren ne yazık ki hatalı genlerimiz ama ben çözümsüzdür filan demiyorum yeterki mekanizma çıksın ortaya sonra sacayaklarını bozmak zor değil. Nitekim bu mekanizmalarında çalışması için bir şeylerin üretilmesi ve muntazam işlemesi lazım ve biz çoğu zaman bunları hedefliyoruz androjenler pgd2 crth vs vs...
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Adana85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar gecen doktora gittim yasadigim bir rahatsizlik yuzunden ve tesadufen D vitamini eksikligim ortaya cikti. D vitamini alinmasi en zor vitaminlerden, ozellikle gunes gormedigimiz kis aylarinda vucuta uretemiyor ve eksikligi iyice artiyor. Surekli ciger kebap yiyen bir adanali olarak bile (ciger en cok D vitamini iceren yiyecek) D vitamini eksikligi cekiyorsam bircok kiside benzer sorun olabililir. D vitamini eksikligininde sac dokulmesini tetikledigi yonunde gorusler var ama ikna edici bir bilgi bulamadim. Siz ne dusunuyorsunuz sizce dokulmeyi artirabilirmi D vitamini eksikligi?
    biraderde d vitamini eksikliği var hatta bayağı düşük ilaç kullanıyor,fakat saçlar fırça gibi

Sayfa 1/3 123 SonSon