Öncelikle merhaba. 23 yaşındayım ve öğrenciyim. Son bir iki yıldır saçımda genetik kaynaklı dökülme var. Özellikle şakak bölgemde çok fazla var. Aslında açık alan çok fazla değil şu anda ama abimden gördüğüm kadarıyla bayağı açılacak. Kendisinin ön taraftan sadece orta kısımda bir perçem saçı kaldı. Babam 60 yaşlarında ve onun da şakaklar tamamen dökülmüş ve ortada bir perçem kalmış durumda ve üstelik başının üst kısmı da seyrek durumda. Abim benden iki yaş büyük ve takip ettiğim kadarıyla saç dökülme çizgimiz veya şeklimiz aynı ilerliyor. Benimki de o kadar kötüleşmeden önlemimi alayım dedim ve biraz araştırdıktan sonra xpecia tablet ve minoxidil forte %5 aldım. Bir kaç hafta oldu kullanıyordum ki birinden bunların şakak bölgesindeki dökülmelere fayda vermeyeceğini işittim. Krem falan da sürmem gerekiyormuş. Doktorlar ilgilenmiyor, herkes genetik dökülmenin kader olduğunu ve yapacak bir şey olmadığını söylüyor. Bu saatten sonra araştırarak ve deneyerek vakit kaybetmek istemiyorum. Forumlarda bakınırken size yazmak istedim bana yardımcı olabilirsiniz diye. Tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum. Bana özellikle şakak bölgesi için bir reçete hazırlayabilir misiniz? Minox ve Xpecia kullanımına devam etmeli miyim? Bunların yanında veya dışında, bunlarla beraber ya da ayrı kullanmamı önerdiğiniz bir şeyler var mı? Pek bilgi sahibi olmadığım için sizden böyle bir iyilik istiyorum. Gerçekten minnettar olurum. Losyon önerecekseniz ayrıntılı hazırlanışı ve diğer önerileriniz ile birlikte ayrıntılı kullanımını anlatır mısınız? Uzun oldu ama içimde ukte kalmasın istemedim. Cevabınızı bekleyeceğim. Teşekkürler...