Sayfa 8/8 İlkİlk ... 678
80 sonuçtan 71 ile 80 arası

Konu: Deneyimli tecrübe edinmiş arkadaşlar lütfen bana yardimci olurmusunuz

Yeni Üye
    Öncelikle merhaba. 23 yaşındayım ve öğrenciyim. Son bir iki yıldır saçımda genetik kaynaklı dökülme var. Özellikle şakak bölgemde çok fazla var. Aslında açık alan çok fazla değil şu anda ama abimden gördüğüm kadarıyla bayağı açılacak. Kendisinin ön taraftan sadece orta kısımda bir perçem saçı kaldı. Babam 60 yaşlarında ve onun da şakaklar tamamen dökülmüş ve ortada bir perçem kalmış durumda ve üstelik başının üst kısmı da seyrek durumda. Abim benden iki yaş büyük ve takip ettiğim kadarıyla saç dökülme çizgimiz veya şeklimiz aynı ilerliyor. Benimki de o kadar kötüleşmeden önlemimi alayım dedim ve biraz araştırdıktan sonra xpecia tablet ve minoxidil forte %5 aldım. Bir kaç hafta oldu kullanıyordum ki birinden bunların şakak bölgesindeki dökülmelere fayda vermeyeceğini işittim. Krem falan da sürmem gerekiyormuş. Doktorlar ilgilenmiyor, herkes genetik dökülmenin kader olduğunu ve yapacak bir şey olmadığını söylüyor. Bu saatten sonra araştırarak ve deneyerek vakit kaybetmek istemiyorum. Forumlarda bakınırken size yazmak istedim bana yardımcı olabilirsiniz diye. Tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum. Bana özellikle şakak bölgesi için bir reçete hazırlayabilir misiniz? Minox ve Xpecia kullanımına devam etmeli miyim? Bunların yanında veya dışında, bunlarla beraber ya da ayrı kullanmamı önerdiğiniz bir şeyler var mı? Pek bilgi sahibi olmadığım için sizden böyle bir iyilik istiyorum. Gerçekten minnettar olurum. Losyon önerecekseniz ayrıntılı hazırlanışı ve diğer önerileriniz ile birlikte ayrıntılı kullanımını anlatır mısınız? Uzun oldu ama içimde ukte kalmasın istemedim. Cevabınızı bekleyeceğim. Teşekkürler...

SaçımınDoktoru Üyesi
    mınoxıl fayda etmıyormu amerıka kanıtlanmış patenti olan tek urun şuanda mınoxıle kafa tutan ılac cıkmadı şayet çıkarsa ılk ben alırım 7 8 senedır belkı daha fazladır mınoxıl var buna kafa tutan ılaclar araştırma duzeyınde hala he şakaklara gelınce 1.ayda cıkarırmı bılmem ama 2.ay kullan emın ol fayda gorursun
    Tedavide Kullandığım İlâçlar

ROGAİNE SOLÜSYON %5

DOĞAL SABUN

YEŞİL ÇAY GÜNDE 1 BARDAK

Moderatör skorfit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bide bence bırak min-dutu miracle ve ru yardır.yüksek dozlarda kullan başlarda

arkadaşlar,asılarak kopartamadığım şakak bölgesinde minox ile çıkarttığım saçlarım şimdi losyonu sürerken elimde kalıyor, 6.aydayım galiba döngü ye girdi saçlarım şu an çok yok 10 yada 15 tane ama günden güne artıyor, forumu baya okudum bir çok kişi tedaviyi bozmadan devam edin diyor, yapacak başka birşeyimiz var mı bu süreçte n e yapabilirim ne kadar sürer bu döngü ?

Dostlar yasim 26 tepede ve açılmalar acilmalar basladi diye 4-5 kutu kullandm ben bu minoxil denen meredi ki uzattımıda hic sikntida olmiyodu, hic bir faydası olmadığı gibi olan saclarm seyreldi ve bildigniz sacım ''kıl'' formuna büründü uzayamadan düşüyor, eski saclarimi ozluyorum bi yolu yok mu en azindan ilaca başlamadan önceki eski saglkli haline döndurmenin inanin cok pismanim ?

Döngü daha önce hiç yasamadigim için bilmiyorum nasıl olduğunu,losyon surerken avcumda her seferinde 10-15 tane kisa ince ve zayıf sac kaliyor büyük olgun saclar değil nedir acaba bu durum ??

arkadaşlar resim ekledim şu anki durumum flaşlı ve flaşsız çekimim var, peçete üzerine losyon sürerken elimde kalan saçlarımı koydum,bu dökülme hiç yoktu daha bir hafta öncesine kadar, tedaviyimi değiştermeliyim ne yapmalıyım döngü de miyim ne olduğunu bilmiyorum bilen biri yardım etsin bana lütfen ?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Her islemde by durumu yasiomusun

Alıntı Barmen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her islemde by durumu yasiomusun
    Evet sabah min+dut akşam miracle suruyorum her surusumde bu kadar olmasada geliyor,beni tedirgin eden kısım daha önce hic gelmiyordu denemistim o kadar saglamdi ki ense saclari gibi elimle koparamiyordum saclarimi daha önce döngü yasamis biri aydinlatirsa sevinicem

yardım bekliyorum dostlar

Sayfa 8/8 İlkİlk ... 678