Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
32 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Durduramadiğim saç dökülmesi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı abk1903 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ozan kardeşim öncelikle geçmiş olsun inşallah çözümünü bulup kurtulursun. Senin benden daha az saçın olabilir ama bu benim saçımın dökülmediği anlamına gelmiyor. Hatta başkalarının durumu benden daha kötü diye ben hiç sorunum yokmuş gibi davranamam. Herkes iş son noktasına geldiğinde önlem almaya çalışıyor ben ise daha öncesinde farkettiğim için şimdi önlem almaya çalışıyorum. Şimdi buna trip de fırça de ne dersen de ama senin de her duş aldığında 200-300 tel dökülmesine rağmen duştan sonra kafanı havlu ile kurularken 30-40 tane daha saçın geliyorsa ve kuruttuktan sonra hala elini saçına attığında yine geliyorsa sende ortalığı yık ve çözüm bulmak için uğraş. Umarım anlatabilmişimdir
    Dostum ben senin için dedim yani durumun kötü değil. Emin ol 200-300 tel saçın sağlıksız bir biçimde dökülüyor olsa şimdi kafa derini görüyor olurdun. Onu telafi edicek saç çıkışı yaşıyorsundur. Eğer illa ben saçımı korumak istiyorum diyorsan Proscar'dan o kadar korkmayın arkadaşlar. Ben uzun süre kullandım hem dutas hem proscar öyle abartılacak kalıcı yan etkisi falan yok. İnternette ağzı olan sallıyor sonra insanlar korkuyla yaklaşıyor, bana bir tane bilimsel araştırma gösterin finasın kalıcı etki yaptığına dair yok. Adam başı ağrısa, afedersin kabız olsa finasa bağlıyor ..

SaçımınDoktoru Üyesi
    Hocam kan testi yaptirdinizmi

Yeni Üye
    Alıntı ozan35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum ben senin için dedim yani durumun kötü değil. Emin ol 200-300 tel saçın sağlıksız bir biçimde dökülüyor olsa şimdi kafa derini görüyor olurdun. Onu telafi edicek saç çıkışı yaşıyorsundur. Eğer illa ben saçımı korumak istiyorum diyorsan Proscar'dan o kadar korkmayın arkadaşlar. Ben uzun süre kullandım hem dutas hem proscar öyle abartılacak kalıcı yan etkisi falan yok. İnternette ağzı olan sallıyor sonra insanlar korkuyla yaklaşıyor, bana bir tane bilimsel araştırma gösterin finasın kalıcı etki yaptığına dair yok. Adam başı ağrısa, afedersin kabız olsa finasa bağlıyor ..
    Yabancı bir forumda böyle bir haber okumuştum eleman finas kullanıyor ve sonra cinsel anlamda geçmeyen sorunlar yaşıyor, tabi ki ihtimali çok çok düşük olabilir. Amacıma gelince evet dökülmenin durması ve saçımı koruyup sağlıklı halde tutabilmek. Aslında sonunda gidecekler ama süreyi daha da uzatmaya çalışıyorum.

Yeni Üye
    Alıntı zavkvavk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam kan testi yaptirdinizmi
    4 tane farklı doktora giderek testleri yaptırdım. Herhangi birşey çıkmadı. Hepsi de genetik dedi.

Yeni Üye
    Arkadaşlar tekrardan canlandırayım biraz durumu. Tedavilere başlayalı 6 ay oldu ve çok düzenli bir şekilde kullanıyorum. Öncelikle sabah akşam yazmama rağmen kahrımı çekip sabırla cevap veren Miracle Hocam' a teşekkürler Tedavimi anlatacak olursam sabahları miracle losyon (2 kutu aldac +1 kutu Diane) akşamları cell losyon (1,5 aydır) ve ek olarak akşamları düzensiz minoxil kullanıyorum. Bir yandan günde 5mg biotin ve hafta 2 kere ketoral şampuan kullanıyorum. 6 ay önce koymuş olduğum fotolardan daha geriye gittim ,yani hala durduramadım dökülmeyi bir miktar azaldı sadece. Ayrıca şöyle bir durum var saçlarım kesinlikle hiçbir şekilde uzamıyor. 6 aydır kestirmedim saçımı sanki bir şekilde kısaldı gibi geliyor bana hatta. En kısa sürede fotoları güncelleyeceğim. Sizden bu tedavilerin yerine öneri bekliyorum sizce başka neler yapabilirim?

Minoxil e neden dut atmıyosun veya proscar eklemiyosun

Yeni Üye
    Alıntı Seyreksac Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Minoxil e neden dut atmıyosun veya proscar eklemiyosun
    Şu an düşündüğüm tedavi o. En kısa zamanda o tedaviye başlayacağım. Biraz yan etkisinden çekiniyordum ama kararttım gözümü artık.

SaçımınDoktoru Üyesi Yalova22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul/Yalova
    Dökülme tipi benimkine de çok benziyor. Şakaklar full açık aynı benim gibi. Ne yapsam dolmuyorlar. Umarım sizin tedavi sonuç verir. Geçmiş olsun.

Alıntı abk1903 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar tekrardan canlandırayım biraz durumu. Tedavilere başlayalı 6 ay oldu ve çok düzenli bir şekilde kullanıyorum. Öncelikle sabah akşam yazmama rağmen kahrımı çekip sabırla cevap veren Miracle Hocam' a teşekkürler Tedavimi anlatacak olursam sabahları miracle losyon (2 kutu aldac +1 kutu Diane) akşamları cell losyon (1,5 aydır) ve ek olarak akşamları düzensiz minoxil kullanıyorum. Bir yandan günde 5mg biotin ve hafta 2 kere ketoral şampuan kullanıyorum. 6 ay önce koymuş olduğum fotolardan daha geriye gittim ,yani hala durduramadım dökülmeyi bir miktar azaldı sadece. Ayrıca şöyle bir durum var saçlarım kesinlikle hiçbir şekilde uzamıyor. 6 aydır kestirmedim saçımı sanki bir şekilde kısaldı gibi geliyor bana hatta. En kısa sürede fotoları güncelleyeceğim. Sizden bu tedavilerin yerine öneri bekliyorum sizce başka neler yapabilirim?
    Bana attığın resimlerde ileri gittiğini sana göstermiştim sende kabul etmiştin ama yine de seni genel durum tatmin etmemiş olacak ki haklısındır beklentilere bir şey denilemez ama yine de kısa bir süre sonra onuda altedecek bir tedavi önereceğim sana bu defa tatmin edici olacak inşallah.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bana attığın resimlerde ileri gittiğini sana göstermiştim sende kabul etmiştin ama yine de seni genel durum tatmin etmemiş olacak ki haklısındır beklentilere bir şey denilemez ama yine de kısa bir süre sonra onuda altedecek bir tedavi önereceğim sana bu defa tatmin edici olacak inşallah.
    üstat özelinden ulaşamadım , burdan yazmak zorunda kaldım. saf minoxil lazım bana , konuyu ivedilikle görüşebilir miyiz müsait oldugunda
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon