Sayfa 1/4 123 ... SonSon
32 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Durduramadiğim saç dökülmesi

Yeni Üye

Durduramadiğim saç dökülmesi

Arkadaşlar merhabalar,

Forumu birkaç aydır takip ediyorum. Öncelikle böyle bir platform oluşturulduğu için emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. 26 yaşındayım. Saç dökülmem 18 yaşında başladı. İlk birkaç yıl çok umursamadım çünkü çok fazla saçım vardı, sonrasında ciddi azalmalara farkettim ve doktora gittim. Testlerin sonucunda genetik diyerek minoxil ve şampuan verip gönderdi. 3 yıl zaman zaman düzenli zaman zaman düzensiz şekilde minoxil kullandım, ama bir faydasını göremedim. Artık saçlarım tamamen yumuşak ve neredeyse ölü bir hal aldı. Özellikle sakaklar ve tepe bölgede ciddi kayıplarım mevcut. Oral yolla hiçbir ilaç kullanmadım yan etkilerinden dolayı kullanmayı da şu an düşünmüyorum. Ayrıca saçlarım zayıflıktan uzamıyor, bu noktada sizlerden destek bekliyorum. Nasıl bir tedavi yolu izlemeliyim ? Şu an sabah akşam miracle losyon, sadece akşamları minoxil (sadece minoxil), günde 5 mg biotin ve tresan şampuan kullanıyorum. Miracle losyona başlayalı 1 ay oldu yarın 2. losyonumu hazırlayacağım. Şu an için dökülmemde az oranda azalma var ama hala devam ediyor.Sizce başka ne yapabilirim.Bu arada herhangi bir yan etki görmedim. 1 ay boyunca sadece 2 gün baş ağrısı yaptı. Ayrıca koku olayını çözebilen var mı ? Fotoları da yüklemeye çalıştım. En son foto 4 yıl öncesine ait diğer fotolar günceldir.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. Bol saçlı günlere
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi IMG-20160203-00684.jpg‎   IMG-20160107-00641.jpg‎   IMG-20160107-00634.jpg‎  

Yeni Üye
    Yardımcı olabilecek kimse yok mu? Gerçekten önerilerinize ihtiyacım var.

Merhaba minoxil sabah akşam mümkünse aynı saatlerde 5 fıs olarak kullanman önemli yoksa fayda görmen zor olabilir.
    FDA onaylı iki tedavi var zaten biri minoxil diğeri Finastreid içerikli ilaçlar kullanman.Bana kalırsa yaşın 26 günde 1 mg finas. kullanabilirsin. Bunun dışında PRP mezoterapi gibi seçeneklerde var. Geçmiş olsun.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Finanala daha olumlu sonuc alirsin . ha dogal olsun diyosan nane cayi ve yaki otu cayi icin bilirsin ama yan etki leri ayni sadece dogal yolda sanki bırakinca yan etkiler hemen geciyor . ayrica minoxu 4 senedir gunde bir uygularim gunde iki gereksiz . aksam sur diger gun aksama kadar kalsin kafanda zaten kolay kolay kurumuyor. Ve uc sene sadece minoxla korudum saclari . simdi mirqclede ekledim memnunum
    Yeniden proscar07.01.2015 haftada iki 1/8 destek tedavi sacı canli gosteriyor .
    İki gunde bir aksam minox pakdouru
    12/12/2015Miracle losyon sadece aksam 3kutu diane 2 kutu aldactone 5 gr toz spiro zytrec damla bemix bepanten ampul
    Haftada iki nizoral
    Dermaroller 540 igne 1.00 mm kafam estikce
    Defne sabunu
    Pharmaton 01/02/2016 haftada iki
    Yaki otu nane dutasderide losyon gunde bir
    Hp bioatin 5 mg hergun
    Azelderm ketoral acnelyse ve toz spiro karisimi

DHT baskılamak için -miracle losyon kullanımına ek olarak- minox'a 10 adet avadort kapsül (Dutasterid etken maddesi içerir) ekle kardeş. Tabi burda en önemli unsur tedavinde istikrar sahibi olman çabuk pes etmemen. Bir ay gelişmeleri görmek için çok erken. Saçların fazla gerilemiş görünmüyor inşaAllah toparlarsın.
    Saf Spirolacton + Dermapen

Yeni Üye
    Alıntı rock102 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba minoxil sabah akşam mümkünse aynı saatlerde 5 fıs olarak kullanman önemli yoksa fayda görmen zor olabilir.
    FDA onaylı iki tedavi var zaten biri minoxil diğeri Finastreid içerikli ilaçlar kullanman.Bana kalırsa yaşın 26 günde 1 mg finas. kullanabilirsin. Bunun dışında PRP mezoterapi gibi seçeneklerde var. Geçmiş olsun.
    Sabahları kullanamıyorum çünkü saçı yağlı ve ıslak gösteriyor. Aslında daha önce günde 2 kez (sabah-akşam 5 fıs) kullanıyordum. Uzun süre kullandığım için doktor önerisi ile sadece akşamları 6-7 fıs kullanıyorum. Dermatolog yeterli olacağını belirtmişti ama doğruluğu tartışılır tabiki. Oral yolla ilacın yan etkilerinden çekiniyorum.

Yeni Üye
    Alıntı Keltoşş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Finanala daha olumlu sonuc alirsin . ha dogal olsun diyosan nane cayi ve yaki otu cayi icin bilirsin ama yan etki leri ayni sadece dogal yolda sanki bırakinca yan etkiler hemen geciyor . ayrica minoxu 4 senedir gunde bir uygularim gunde iki gereksiz . aksam sur diger gun aksama kadar kalsin kafanda zaten kolay kolay kurumuyor. Ve uc sene sadece minoxla korudum saclari . simdi mirqclede ekledim memnunum
    Oral yolla birşey kullanmaya cesaret edemiyorum. Açıkçası yan etkileri beni ciddi anlamda geriyor, bazı kişilerde kalıcı olduğu yönünde birşeyler okumuştum ama ihtimal belki milyonda birdir ona birşey diyemem.

Yeni Üye
    Alıntı saçmasaç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    DHT baskılamak için -miracle losyon kullanımına ek olarak- minox'a 10 adet avadort kapsül (Dutasterid etken maddesi içerir) ekle kardeş. Tabi burda en önemli unsur tedavinde istikrar sahibi olman çabuk pes etmemen. Bir ay gelişmeleri görmek için çok erken. Saçların fazla gerilemiş görünmüyor inşaAllah toparlarsın.
    Kulllanım açısından bir problem yaşamam. Sürekliliği yakalayabilirim. Sadece miracle losyonla insanlar saç dökülmesini ciddi anlamada kısa sürelerde kesmiş. Bende tam olarak bu kadar etki etmedi. Acaba zamanla mı bu etkiyi kazanacak. Elimi her saçıma atışımda 3-4 tel geliyor elime.

SaçımınDoktoru Üyesi Ender60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    Hem dökülme tipin hemde tedavin bana çok benziyor .
    Bende günde 1 kere miracle losyon
    5mg biotin kullanıyorum ve ek olarak yakı+ ısırgan otu topikal olarak uyguluyorum çok şükür dökülmem durdu 20 gündür kullanmama rağmen hatta saç çizgimin 1 cm altından alnımdan saçma şekilde saçlar çıktı

Alıntı abk1903 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kulllanım açısından bir problem yaşamam. Sürekliliği yakalayabilirim. Sadece miracle losyonla insanlar saç dökülmesini ciddi anlamada kısa sürelerde kesmiş. Bende tam olarak bu kadar etki etmedi. Acaba zamanla mı bu etkiyi kazanacak. Elimi her saçıma atışımda 3-4 tel geliyor elime.
    Dediğim gibi henüz bir ay kullanmışsın yorum yapmak için çok erken dökülmen androjen kaynaklıysa mutlaka etki edecektir.
    Konu saçmasaç tarafından (05.02.2016 Saat 19:40 ) değiştirilmiştir.
    Saf Spirolacton + Dermapen

Sayfa 1/4 123 ... SonSon