Sayfa 7/9 İlkİlk ... 56789 SonSon
86 sonuçtan 61 ile 70 arası

Konu: Minox kullanımına ara vermeyle alakalı bir tecrübe

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı SCO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen dökülmeyle alakalı dökülme agresifse sanırım uzun dönem ara vermekten ziyade kısa dönem ara vermek lazım ayda 5 10 gün gibi tabi tecrübeli abiler kardeşler daha iyi bilir onların tecrüberi önemli
    Alıntı saçmasaç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar forumda minoxil kullanımına bazen ara vermek gerektiği üzerinde duruluyor. Ben de bu konuyla alakalı çevremde tanık olduğum bir tecrübeyi sizlere aktarmak istedim.

Çalıştığım kurumda bir arkadaş yaklaşık olarak 3 yıldır sadece minox ile saç dökülmesiyle mücadele etmekte. Bu arkadaş minox'u son bahar ve kış aylarında yani 6 ay kullanıyor.Geriye kalan altı ayda ise kullanmayı bırakıyor. 5. ayın sonlarına doğru şakaklar ve tepe belgesindeki açılma belirginleşmeye başlıyor fakat tekrar minox kullanmaya başlayınca açılan şakaklar ve tepe bölge kapanıyor. Bu şekildeki kullanımı sayesinde üç yıldır dökülmeye yüz tutmuş ön çizgiyi, şakakları ve tepe bölgesini korumayı başarmış. Sadece minox kullanılarak elde edilen bu başarı, doğru kullanıldığı taktirde minox'un ne kadar büyük bir silah olduğunu gösteriyor.

Gerçi bu durum bütün etkenler için geçerli. Yani kendimizi iyi gözlemlemeli, neye, ne zaman, ne miktarda ihtiyacımız olduğuna karar vermeli ve doğru bir tedavi metodu belirlemeliyiz. Bunu başardığımız taktirde sorunun büyük kısmını halletmiş olacağız.
    Kullandığınız ek bir tedavi var mı ?
    Hocam Minoksidili 4 ay kullanıp Sonra Haftada 1-2 Kullanıma geçmek istiyorum. Ve minokdilin yerine Cell ile devam ettirmek istiyorum bu sizce doğru bir uygulama olur mu Birde günde bir Miracle losyon kullanıyorum.
    33 mg Ru 58841 - Sabah

Minoksidil 1,6ml günde - Sabah-Akşam

5000 mcg biotin - Günde tek tablet

Alıntı interlove Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam Minoksidili 4 ay kullanıp Sonra Haftada 1-2 Kullanıma geçmek istiyorum. Ve minokdilin yerine Cell ile devam ettirmek istiyorum bu sizce doğru bir uygulama olur mu Birde günde bir Miracle losyon kullanıyorum.
    Ben şuan bahsettiğiniz şekilde uyguluyorum hocam, gayet memnunum. Minox'u düzenli uyguladığım dönemlere oranla daha fazla verim aldığımı düşünüyorum. Cellagance minox'a alternatif olabilecek güçte bir losyon, yerine iyi bir takviye olacaktır.
    Saf Spirolacton + Dermapen

Mayıs ayından itibaren miracle losyon ve ek olarak 1 aydır da avodart+ketoral+azalderm krem formunu kullanıyorum.
    Tedaviye minox eklemeyi düşünüyorum. Bunu 2 günde bir 5 fıs kullansam etkisi ne derece olur? ( tedavim şakaklar).

jackal__1907
    Guest
    Peki cell kullandiktan 4 ay sonrada celli bırakıp tekrar minoxa mi geçiyorsunuz ?

Alıntı jackal__1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki cell kullandiktan 4 ay sonrada celli bırakıp tekrar minoxa mi geçiyorsunuz ?
    Hayır cell'i bırakmadım henüz, bıraktıktan sonra farklı bir tedavi düşünüyorum. Minox'u ara ara takviye amaçlı kullanmaktan tarafım hocam.

Alıntı Ah o saçlarım Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mayıs ayından itibaren miracle losyon ve ek olarak 1 aydır da avodart+ketoral+azalderm krem formunu kullanıyorum.
    Tedaviye minox eklemeyi düşünüyorum. Bunu 2 günde bir 5 fıs kullansam etkisi ne derece olur? ( tedavim şakaklar).
    Uygun bir kullanma şekli hocam. Tabi netice aldıktan sonra uyulamayı azaltmanızı tavsiye ederim.

Uygun bir kullanma şekli hocam. Tabi netice aldıktan sonra uyulamayı azaltmanızı tavsiye ederim.
    Tüm bu tedavime göre nasıl bir yol tavsiye edersiniz hocam?
    20.05.2016 miracle losyon standart versiyona ek allerset (günde iki kez)
    07.10.2016 avodart + ketoral + azalderm (15 avodart, 30gr ketoral, 3gr azalderm) ((günde 1 kez))
    04.11.2016 minox %5 (2 günde bir kez 5 fıs)

Alıntı suvarin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şu an 27 yaşındayım, 19 yaşından beri dökülüyor saçlarım.22 yaşındayken o kadar döküldü ki artık dedim kel kalacağım bunun çaresi yok bir de o dönem çok hızlı zayıflamıştım bunun etkisi de vardı tabi ki.Saçları üç numaraya vurdurdum ve 4 ay kadar minoksil kullandım ve o kadar muazzam etki gördüm ki çevremdekiler bile oldukça şaşırmıştı.E tabi rehavete kapılıp bıraktım ta ki 1 ay öncesine kadar.Şimdi yeniden başladım ve dökülme çok azaldı yavaş yavaş eski haline dönüyor.5 ay daha kullanıp bırakacağım dökülmeye başladığında tekrar başlayacağım.Kişi kendi vücudunu tanıyıp ona göre bir tedavi düzenlemeli bence.o dönem pes etseydim şu an keldim sanırım.Bu arada ek hiçbir tedavi uygulamadım.Minoksili de günde bir kere 5 fıs uyguladım.Hala da aynı şekilde.
    20 yaşında saçınızın durumu nasıldı,bir açılma,seyrekleşme var mıydı?22 yaşında 4 ay minoxil kullanıp ,1 ay önce 27 yaşınızda mı tekrar başladınız?Eğer yanlış anlamadıysam bu 5 yıllık süreçte noldu?5 fısı sabah/öğre/akşam ne zaman bir kere 5 fıs kullanıyorsunuz?Birde sadece boş bölgeye mi,tüm kafaya mı yediriyorsunuz?Şimdiden yanıtınız için teşekkürler

jackal__1907
    Guest
    Hayır cell'i bırakmadım henüz, bıraktıktan sonra farklı bir tedavi düşünüyorum. Minox'u ara ara takviye amaçlı kullanmaktan tarafım hocam.
    Anladim hocam cell durumunuz nasıl peki ? Ortalama 1 senedir kullanıyorsunuz cell sizce ne şekilde kullanilmali ara verme durumu sizce olmalı mi.teşekkür ederim

Alıntı jackal__1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anladim hocam cell durumunuz nasıl peki ? Ortalama 1 senedir kullanıyorsunuz cell sizce ne şekilde kullanilmali ara verme durumu sizce olmalı mi.teşekkür ederim
    Cell özellikle şakaklarda, yeni saç çıkarma konusunda bende gayet iyi etki gösterdi hocam. Fakat bu süreç üç, beş ayda tamamlanacak bir süreç değil, en az bir yıl kullanmak gerek. Ben 4-5 ay daha kullanmayı düşünüyorum. Cell'de diğer losyonlardaki gibi duraklama olmadı bende, bu sebepten ötürü ara verme ihtiyacı hissetmedim, -yeni saç çıkışı için- ara vermeden kullanmayı tavsiye ediyorum. Fakat dökülme için kullanacak olanlar duruma göre değişiklik yapabilirler.
    Konu saçmasaç tarafından (28.10.2016 Saat 14:49 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 7/9 İlkİlk ... 56789 SonSon