Sayfa 4/9 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
86 sonuçtan 31 ile 40 arası

Konu: Minox kullanımına ara vermeyle alakalı bir tecrübe

SaçımınDoktoru Üyesi Yalova22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul/Yalova
    Minoxidile 3 ay ara verdiğin an ilk başladığın noktaya dönersin.

Ben bunu fark ettim. Ilk ay hissetmesin, ikinci ay dökülmeler başlar, üçüncü ay şok dökülme ve döngü sıfırda.

Alıntı Yalova22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Minoxidile 3 ay ara verdiğin an ilk başladığın noktaya dönersin.

Ben bunu fark ettim. Ilk ay hissetmesin, ikinci ay dökülmeler başlar, üçüncü ay şok dökülme ve döngü sıfırda.
    Haklısın hocam, bu tehlikeli bir kullanım metodu fakat -nedense?- minoxun etki mekanizması kişiden kişiye, ciddi derecede değişiklik gösterebiliyor. Bence minox için net olarak şöyle kullan demek yerine kişi kendi durumunu gözlemlemeli ve buna göre bir kullanım süreci belirlemeli.
    Konu saçmasaç tarafından (02.04.2016 Saat 17:55 ) değiştirilmiştir.
    Saf Spirolacton + Dermapen

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu konuda çok net konuşucam.

Bu kadar ara verdikten sonra ilk 15 gün herhangi bir sıkıntı olmuyor. Dökülme normal seyrinde hatta ilk günlerde "0" dökülme. Ancak bu 15 günden itibaren inanılmaz agresif bir dökülme baş gösteriyor.

Günde 700-800 saç kaybettiğimi bilirim. Yaklaşık 15-20 gün kadar bu agresif dökülme devam ediyor. Pik noktası ise agresif dökülmenin 7-10. günleri oluyor, ardından her geçen gün azalıyor dökülen sayı.

1 ayın ardından dökülme normal seyrine dönüyor, tabi bu süreçte çok ciddi saç kayıpları yaşıyorsun. Benim konuda fotoğraf var son iki fotoğraf arasında ki fark sadece 15-20 günde oldu.

Minox kullanımına başladıktan 45. günden sonra yeni saçları gözlemlemeye başlıyorsun ve her geçen gün saç oluşumları gerçekleşiyor. Bu dönemde dökülme 0'a yaklaşıyor.

1 hafta sonra yeni foto atıcam kendi konuma daha net bir şekilde görürsünüz zaten. Açılan kısım tamamen kapandı, sadece saçların sağlıklı bir şekilde uzamalarını bekliyorum.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

SaçımınDoktoru Üyesi kelaynak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @invincible hocam siz minox ile ilgili tecrubelerinize dayanarak tam olarak nasil kullanmamizi onerirsiniz ?

Alıntı Invincible Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konuda çok net konuşucam.

Bu kadar ara verdikten sonra ilk 15 gün herhangi bir sıkıntı olmuyor. Dökülme normal seyrinde hatta ilk günlerde "0" dökülme. Ancak bu 15 günden itibaren inanılmaz agresif bir dökülme baş gösteriyor.

Günde 700-800 saç kaybettiğimi bilirim. Yaklaşık 15-20 gün kadar bu agresif dökülme devam ediyor. Pik noktası ise agresif dökülmenin 7-10. günleri oluyor, ardından her geçen gün azalıyor dökülen sayı.

1 ayın ardından dökülme normal seyrine dönüyor, tabi bu süreçte çok ciddi saç kayıpları yaşıyorsun. Benim konuda fotoğraf var son iki fotoğraf arasında ki fark sadece 15-20 günde oldu.

Minox kullanımına başladıktan 45. günden sonra yeni saçları gözlemlemeye başlıyorsun ve her geçen gün saç oluşumları gerçekleşiyor. Bu dönemde dökülme 0'a yaklaşıyor.

1 hafta sonra yeni foto atıcam kendi konuma daha net bir şekilde görürsünüz zaten. Açılan kısım tamamen kapandı, sadece saçların sağlıklı bir şekilde uzamalarını bekliyorum.
    Üstad şakaklarin durumu nedir ? Birde şu aşamada minox'u dutasteridli olarak mı kullanıyorsunuz yoksa oral dut'a devam edip sade minox mu kullanıyorsunuz ?

Alıntı kelaynak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @invincible hocam siz minox ile ilgili tecrubelerinize dayanarak tam olarak nasil kullanmamizi onerirsiniz ?
    Durumuna bakacaksın öncelikle. Ne istiyorsun?

Eğer seyrekliklerin varsa ve anti-androjenlerle kapanabilecekse yani büyük açıklıkların yoksa minoxu sadece destek tedavisi olarak kullanın. Haftada birkaç sefer yeterli gelir, saça bir ivme kazandırmak, dolaşımı biraz hızlandırmak yeterli olur.

Eğer büyük açıklıklar varsa minox kullanmak şart gibi, çünkü bu kadar hızlı sonuç veren başka bir yöntem henüz yok. 2 ayda sana çok iyi kazanımlar sağlamaya başlar. Hele ilk kez kullanılcaksa etkisi çok dhaa uzun olur, en az 12 ay kafanız rahat olur.

Bir ek daha yapıyım,

Tek tedaviye bağımlı kalmayın, tedavileri sürekli değiştirin. Sürekliden kasıt ne?

6-8 ay kadar kullan sonra o etkeni bırak başka bir etken maddeyle devam et. Misal minox ile başla miracle ile devam et gibi.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

Alıntı saçmasaç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üstad şakaklarin durumu nedir ? Birde şu aşamada minox'u dutasteridli olarak mı kullanıyorsunuz yoksa oral dut'a devam edip sade minox mu kullanıyorsunuz ?
    Elimde taaaa bika losyon yaptığım zamanlardan kalan 5 tane androcur vardı, 2 tanesini geçen ay 2 tanesini de bu ay minox içinde attım öyle kullanıyorum.

Bu şişe bitince önümüzde ki ayda kalan andorcuru atıcam ve minox kullanımını zamanla azaltıp tamamen bırakıcam.

Öncelikle;

Sonrasında;

SaçımınDoktoru Üyesi
    8 gün Ara verdim başladım dökülme yaptı. Allahtan andro kullanmıyom. Yoksa baya dökerdi. Bu minoxa hiç Ara vermycn. Ara verdğm ilk gün bile saçlarım cansızlaşmışdı
    Yeniden proscar07.01.2015 haftada iki 1/8 destek tedavi sacı canli gosteriyor .
    İki gunde bir aksam minox pakdouru
    12/12/2015Miracle losyon sadece aksam 3kutu diane 2 kutu aldactone 5 gr toz spiro zytrec damla bemix bepanten ampul
    Haftada iki nizoral
    Dermaroller 540 igne 1.00 mm kafam estikce
    Defne sabunu
    Pharmaton 01/02/2016 haftada iki
    Yaki otu nane dutasderide losyon gunde bir
    Hp bioatin 5 mg hergun
    Azelderm ketoral acnelyse ve toz spiro karisimi

Alıntı Keltoşş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    8 gün Ara verdim başladım dökülme yaptı. Allahtan andro kullanmıyom. Yoksa baya dökerdi. Bu minoxa hiç Ara vermycn. Ara verdğm ilk gün bile saçlarım cansızlaşmışdı
    Hocam 8 gün karar vermek için biraz erken değil mi? Bende son zamanlarda ara vererek kullanıyorum, negatif yönde bir etki görmedim hatta saçlar daha da şahlandı desem yeridir.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Invincible Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elimde taaaa bika losyon yaptığım zamanlardan kalan 5 tane androcur vardı, 2 tanesini geçen ay 2 tanesini de bu ay minox içinde attım öyle kullanıyorum.

Bu şişe bitince önümüzde ki ayda kalan andorcuru atıcam ve minox kullanımını zamanla azaltıp tamamen bırakıcam.
    Süper karar
    33 mg Ru 58841 - Sabah

Minoksidil 1,6ml günde - Sabah-Akşam

5000 mcg biotin - Günde tek tablet

Sayfa 4/9 İlkİlk ... 23456 ... SonSon