Sayfa 1/5 123 ... SonSon
42 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Topikal Finasterid Losyon ve Krem

miracle
    Guest

Topikal Finasterid Losyon ve Krem

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  xt3hU.jpg
Görüntüleme: 393
Büyüklüğü:  225.7 KB (Kilobyte)
ID:	355
    Merhaba arkadaşlar, Topikal dutasterid oldukça başarılı bir şekilde uygulanıyor fakat uzun yarılanma ömrü ve yüksek dht baskılama gücü ilede bazı çekinceli yaklaşımlara sebep olabiliyor. Aşağıda belirttiğim linkte topikal finasteride ile hırsutizm üstüne bir çalışma yapılmış ve dikkate değer bir başarı elde edilmiş. Hırsutizmde işe yarayan bir etkenin aga da işe yaramaması teknik açıdan imkansıza yakın olduğunu belirtebiliriz.

Bildiğiniz üzere finasterid tip 2 ar enzimini inhibe etmekte ve bu enzim en çok saç folikülünde yer almakta. Finasteridin kısa yarılanma ömrü onu topikal kullanım açısından biraz daha güvenli kılıyor. Şayet %0,1 lik bir finasterid losyon hazırlamak isterseniz 100ml lik losyona (%50 etil alkol %25 ppg ve %25 distile su) 20 proscar hapı ekleyerek günde 2 kez kullanmanız yeterli olacaktır. Şayet kremini hazırlamak isterseniz tercihen yağsız 50 ml bir kremde 10 adet proscar hapı eritebilirsiniz.

http://aace.metapress.com/content/up...ext.pdf?page=1

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yarılanma ömrü çok kısa be finasteride'ın sırf bu yüzden dut. ile kullanıyorum.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

Moderatör
    Folikülde kalıyor mu bu meret bari bi işe yarasın

Alıntı piranha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Folikülde kalıyor mu bu meret bari bi işe yarasın
    Saclpta dolaşım yavaş zaten artı folikülde inhibe edip bağlanır bağlanamayanda bir süre daha folikül düzeyinde dolaşır ve inhibe edici özelliğini korur sonuçta bir tane değil belki milyonlarca molekül giriyor scalpa.

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    okul açılınca sabahları miracle losyon + minox arasında kuruma süresi bekleme şansım olmayacaktı ve mecburen minoxu günde 1 e indirmeyi düşünüyordum içine dutasterid ekleyecektim bu yüzden...Dutasteridin yarılanma ömrünün uzun olması sayesinde günde 1 sefer kullanacak olmam bi nevi hem olumlu etkisinde çok kayıp yaşatmıycak hem de yan etki hususunda isabetli olacak anlaşılan.Ayrıca topikal finasterid konusundaki sıkıntımız yarılanma süresinin çok kısa olması ise şöyle bi alternatif düşündüm, bunu haftada 1-2 kere dermarollerın hemen arkasından yapsak bi nevi saça bi doping düşüncesiyle etkili olabilir malum dermaroller baya emilimi arttırıyor.Emilim o kadar artmışken invincible dutasterid losyonu veya miracle losyonu uygulama konusunda bu kadar cesur olamayız belki ama bu biraz daha masum olabilir tabi bu sadece benim varsayımım yanılıyor da olabilirim sadece beyin cimnastiği .
    Konu Tıbbiyeli tarafından (27.08.2014 Saat 05:00 ) değiştirilmiştir.

Moderatör
    Ben hatırlarsanız yaptım bu arada finas topikal vay ne olmuştu anlatsana moduna girmeyin yan etki gördüm klasik ama karaciğerden hatta sağlık ocagına gidip doktordan tavsiye istemiştim o da oral 3ay kullanmak yorar dedi ama allerset de eklediğim karısım deli gibi saç dökünce bıraktım

Alıntı Tıbbiyeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    okul açılınca sabahları miracle losyon + minox arasında kuruma süresi bekleme şansım olmayacaktı ve mecburen minoxu günde 1 e indirmeyi düşünüyordum içine dutasterid ekleyecektim bu yüzden...Dutasteridin yarılanma ömrünün uzun olması sayesinde günde 1 sefer kullanacak olmam bi nevi hem olumlu etkisinde çok kayıp yaşatmıycak hem de yan etki hususunda isabetli olacak anlaşılan.Ayrıca topikal finasterid konusundaki sıkıntımız yarılanma süresinin çok kısa olması ise şöyle bi alternatif düşündüm, bunu haftada 1-2 kere dermarollerın hemen arkasından yapsak bi nevi saça bi doping düşüncesiyle etkili olabilir malum dermaroller baya emilimi arttırıyor.Emilim o kadar artmışken invincible dutasterid losyonu veya miracle losyonu uygulama konusunda bu kadar cesur olamayız belki ama bu biraz daha masum olabilir tabi bu sadece benim varsayımım yanılıyor da olabilirim sadece beyin cimnastiği .
    finasteridin yarılanma ömrü 8 saat tam olarak eliminasyonu 16 saat sürüyor yani günde 2 uygulama dutastan farklı bir etkinlik azalması olasılığını ortadan kaldırır üstelik sistemdede aylarca kalmaz.

Hocam tam anlamadim günde 2 kez finasterid losyon mu oneriyorsunuz 1 kez dut. yerine? miracle losyonu günde 2 kez kullanabileceğim ama bunun dışında minox u 1 kere kullanabilecegim o yüzden de minox günde tek fıs çok etkili olmayabilir diye düşünüp o yüzden dutasterid ekleme karari aldim ve bu 2+1 seanslari 8er saat arayla yapiyor olcam umarim etkili olur.Bu arada azelaik asit toz halinde satılıyor mu? Azelaik asit tozu+minox karisimi fena olmaz gibi

Alıntı Tıbbiyeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam tam anlamadim günde 2 kez finasterid losyon mu oneriyorsunuz 1 kez dut. yerine? miracle losyonu günde 2 kez kullanabileceğim ama bunun dışında minox u 1 kere kullanabilecegim o yüzden de minox günde tek fıs çok etkili olmayabilir diye düşünüp o yüzden dutasterid ekleme karari aldim ve bu 2+1 seanslari 8er saat arayla yapiyor olcam umarim etkili olur.Bu arada azelaik asit toz halinde satılıyor mu? Azelaik asit tozu+minox karisimi fena olmaz gibi
    Ben o şekil önermiyorum ama bir daha ki sefere öyle yapacağım. Uzun yarılanma ömrü aylar sonra sistemde yüksek dht baskılanmasına sebep olabilir. Bunu göze almak istemiyorum sonuçlarınıda yazarım ha belki sonuç alamam o zaman dönüş yaparım dutas/minoxa. Azaleik asit toz formu satılıyor gittigidiyorda ve minox içine katılması iyi sonuçlar verir.

dutasın yarılanma ömrü ne kadar ki ?

Sayfa 1/5 123 ... SonSon