Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
42 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Topikal Finasterid Losyon ve Krem

Evet bendeniz dostum % 0.025 lik solüsyonluk dozun 2 ml sinde 5 mg finasteerid var bu 1 günlük minoxil dozu. Çalışmadan solüsyonu kaç ml uygulamışlar yazmamışlar şayet sabah 1 akşam 1 ml uygulamışlarsa minox gibi düşünürsek ki hiç sanmıyorum çünkü 1 ml finasterid losyonun uygulama hacmi uysuzdur. O durumda bile 5 mg finasteridi scalpa sürmüşler en az ve bunun emilim için % 5 ini aldığımızda 0.25 mg emilim demektir ki sistemik olarak 0.25 i bile sisteme artsa buda %50 ye yakın dht plasmada bloklar. Şayet günde 5 ml uygulamışlarsa buda 15 mg a yakın yapar ki buda scalptan 0.75-1 mg emilim yapabilir zaten farklı ve etkili olması umulan bir taşıyıcı kullanmışlar. Buda benim bakış açımı doğruluyor.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi bendeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şunu suraya koyalımda bilgi olsun eczacı yazmıs MİNOKSİDİL % 2 VE FINASTERIDE % 0.1 SCALP LOSYON
    Rx
    Minoxidil ……………….2 g
    Finasterid………….100 mg
    Propilen glikol……… 20 mL
    Etanol % 95…… qs 100 Ml
    Formülün hazırlanışı;
    Eczanemizde mevcut finasterid içeren müstahzardan 100 mg’ı sağlayacak hesaplanan miktarda tableti havan içerisinde ezerek kapalı bir kapta formülde yer alan % 95 lik etanol’ün 75 ml’si ile zaman zaman çalkalayarak karıştırılır. Bir iki saat bekledikten sonra çözelti kağıt bir filtreden süzülerek tablet içerisinde yer alan katkı maddelerinden arındırılır.
    Sıcak su banyosunda propilen glikol içerisinde eritilen Minoksidil ile karıştırılan çözelti yeterli miktara ulaşacak şekilde Etanol ilavesiyle preparat sonlandırılır.

Alıntı bendeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şunu suraya koyalımda bilgi olsun eczacı yazmıs MİNOKSİDİL % 2 VE FINASTERIDE % 0.1 SCALP LOSYON
    Rx
    Minoxidil ……………….2 g
    Finasterid………….100 mg
    Propilen glikol……… 20 mL
    Etanol % 95…… qs 100 Ml
    Formülün hazırlanışı;
    Eczanemizde mevcut finasterid içeren müstahzardan 100 mg’ı sağlayacak hesaplanan miktarda tableti havan içerisinde ezerek kapalı bir kapta formülde yer alan % 95 lik etanol’ün 75 ml’si ile zaman zaman çalkalayarak karıştırılır. Bir iki saat bekledikten sonra çözelti kağıt bir filtreden süzülerek tablet içerisinde yer alan katkı maddelerinden arındırılır.
    Sıcak su banyosunda propilen glikol içerisinde eritilen Minoksidil ile karıştırılan çözelti yeterli miktara ulaşacak şekilde Etanol ilavesiyle preparat sonlandırılır.
    Yapmayı düşünüyormusun bendeniz ?
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam bu formülü ismini vermek istemiyorum sizlerde denk gelmiş olabilirsiniz belki bir eczacı yapıyor..hatta bende kendisine dutas losyon yapımı hakkında yardımcı olabilir misiniz demiştim. Kendisi internet tıppına cok önem vermeyin diye cevap yazmıştı.
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

SaçımınDoktoru Üyesi bendeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    elseve icine attım 20 proscar ikinci losyonum oldu miracle losyon artı proscar losyon 2 3 gune baslayacam ikisine birden bakalım proscarın yan etkisi olacakmı miracle

Alıntı uzman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam bu formülü ismini vermek istemiyorum sizlerde denk gelmiş olabilirsiniz belki bir eczacı yapıyor..hatta bende kendisine dutas losyon yapımı hakkında yardımcı olabilir misiniz demiştim. Kendisi internet tıppına cok önem vermeyin diye cevap yazmıştı.
    İnternet tıbbı mı ? Bilimsel gerçekler ve mekanizmalar internette konuşuldumu geçersiz internet tıbbı mı oluyormuş ? Eczane tıbbıne gel diyo sanırım da çok tuzlu be minox 52 1 şişe bilmem ne yağı 20 bilmem ne çayı 30 tl....

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı napolyon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnternet tıbbı mı ? Bilimsel gerçekler ve mekanizmalar internette konuşuldumu geçersiz internet tıbbı mı oluyormuş ? Eczane tıbbıne gel diyo sanırım da çok tuzlu be minox 52 1 şişe bilmem ne yağı 20 bilmem ne çayı 30 tl....
    Yani haklısınız. Ya zaten ben adama bana dutasterid losyon hazirlayabilir misiniz dedim.ya evet dersin ya hayır.bana donupte internet tibbina itibar etmeyin demene gerek yok.birakta onada ben karar vereyim.
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

Alıntı napolyon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnternet tıbbından komisyon alsaydı eczacılar acaba yinede böyle derlermiydi ?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı bendeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rx
    Minoxidil ……………….2 g
    Finasterid………….100 mg
    Propilen glikol……… 20 mL
    Etanol % 95…… qs 100 Ml
    Formülün hazırlanışı;
    miracle benim sana bahsettigimde ayni adamdi. amerikada dutasla degil finasla yapiliyor dedi. dutas bende yan etki yapti finasta da olur mu ogrenmek istiyorum. etkisi ahim sahim farkli degilse onaylarsaniz buraya degerlendirmede yazarim sonra ama tam guvenemiyorum.

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon