Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
33 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: yoğun saç dökülmesi lütfen yardım

SaçımınDoktoru Üyesi
    lütfen yardım edin psikoloji filan kalmadı

Alıntı Keltoşş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Minoxa ara verip basladiysanminox sok dokulme yapar ...
    Peki bu sok dokulmeyi 1 haftadir yasiyorsak devam mi etmeli yoksa birakmali mi minoxu sence? ya da minoxun icine biseyler katarak mi devam etmeli?

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Hisoka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki bu sok dokulmeyi 1 haftadir yasiyorsak devam mi etmeli yoksa birakmali mi minoxu sence? ya da minoxun icine biseyler katarak mi devam etmeli?
    Minoxa uzun süre ara verirsen şok dökülme yapması normaldir, biraz sabret geri gelecek o saçlar.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Invincible Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Minoxa uzun süre ara verirsen şok dökülme yapması normaldir, biraz sabret geri gelecek o saçlar.
    abi özeldende atmıştım bu doz olayını nasıl yapmalıyım 100 ml de tortu yapmazmı doz artışı ve bu dökülme sence miraclenin engellediği hormondanmı acaba

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı SCO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi özeldende atmıştım bu doz olayını nasıl yapmalıyım 100 ml de tortu yapmazmı doz artışı ve bu dökülme sence miraclenin engellediği hormondanmı acaba
    Kardeş eczaneden 50 ml cam damlalikli şişe al ilaçları ona at hem tortu derdi süzme derdi olmaz hem de etken kaybi yasamazsin

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Muzdarip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeş eczaneden 50 ml cam damlalikli şişe al ilaçları ona at hem tortu derdi süzme derdi olmaz hem de etken kaybi yasamazsin
    ben başka kutuda yapp minox kutusuna koyuyorum ama sacta cabuk kurur diye demiştim

SaçımınDoktoru Üyesi
    Kardesim ben yazin 1 ay minoxu biraktim 1 ay sonra marka degistirerek basladim proscar kullanmama ragmen oyle bi dokulduki anlatamam kel kaldim rssmen dort ayda cok guzel cikis oldu ama 1 dokulmemde ikinci kutunun yarisinda kesilmisti yani yaklasik 1 bucuk ay ben güngör bir uyguluyorum minoxu senelrdir
    Yeniden proscar07.01.2015 haftada iki 1/8 destek tedavi sacı canli gosteriyor .
    İki gunde bir aksam minox pakdouru
    12/12/2015Miracle losyon sadece aksam 3kutu diane 2 kutu aldactone 5 gr toz spiro zytrec damla bemix bepanten ampul
    Haftada iki nizoral
    Dermaroller 540 igne 1.00 mm kafam estikce
    Defne sabunu
    Pharmaton 01/02/2016 haftada iki
    Yaki otu nane dutasderide losyon gunde bir
    Hp bioatin 5 mg hergun
    Azelderm ketoral acnelyse ve toz spiro karisimi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Keltoşş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardesim ben yazin 1 ay minoxu biraktim 1 ay sonra marka degistirerek basladim proscar kullanmama ragmen oyle bi dokulduki anlatamam kel kaldim rssmen dort ayda cok guzel cikis oldu ama 1 dokulmemde ikinci kutunun yarisinda kesilmisti yani yaklasik 1 bucuk ay ben güngör bir uyguluyorum minoxu senelrdir
    valla abim böyle olmamıştı hiç 3 ayda süper sonuc almıstım önceden yine aynı olur diyordum 3. ay oldu hala seyrek dkülme var cok kotu durumdayım dışarı bile cıkamıyorum utanıyorum iş yerinde gelip yüzüme vurup duruyorlar intiharı bile düşünür oldum kafam allak bullak saçmalık diyebilirsiniz ama koyuyor bu yaşta böyle olması allah dermanını verir inşallah ama koyuyor cok koyuyor yaşım 23 ken dökülüpte 65 indeki adamların lüle lüle saçlı olması

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kardeşim yaşın 23 yani eğer agresif dökülmen varsa.ve döngü yaşıyorsan oral olarak dht inhibesi kullanman gerekebilir.tavsiye etmiyorum ama durum bu yani...
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı uzman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim yaşın 23 yani eğer agresif dökülmen varsa.ve döngü yaşıyorsan oral olarak dht inhibesi kullanman gerekebilir.tavsiye etmiyorum ama durum bu yani...
    finasmı öneriyorsun hocam korkuyorum ondanda ama son care gibi :S proscarmı öneriyorsun

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon