Sayfa 1/3 123 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Gözenekleri temizleyen şampuan veya sabun...

SaçımınDoktoru Üyesi teto1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Gözenekleri temizleyen şampuan veya sabun...

Arkadaşlar bugün bir eczanede saç analizi yaptırdım saç köklerimde tıkıyan yağ gibi birşey vadı ve bazı saçlarım ince cansız hatta beyaz renteydi saçı ve gözenekleri derinlemesine temizleyen bir şampuan öneriniz varmı eczane zigavus önerdi tabi ticari amaçlı olduğunu düşündüğüm için almadım çünkü dermaroller sormaya gitmiştim saç için dediğimde hemen analiz yapalım dediler ama saç köklerinin dibinde özellikle tepe kısımda tıkanıklık sarımsı yapa benzer bişeyler vardı bunları nasıl arındılarabilirim?

O biraz pazarlama taktiği büyütülen herşey daha kusurlu ve partiküllü görünür. Şampuan ya da sabun olarakta doğal köpürtücü kullanılan kimyasal olmayan her sabun ve şampuan olur mesela gerçek defne sabunu.

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O biraz pazarlama taktiği büyütülen herşey daha kusurlu ve partiküllü görünür. Şampuan ya da sabun olarakta doğal köpürtücü kullanılan kimyasal olmayan her sabun ve şampuan olur mesela gerçek defne sabunu.
    tamamen bitkisel diye aldığım ne kadarı bitkisel bilmiyorum ama harem's diye bi firmanın sarımsak özlü şampuanı ve hakiki bıttım sabunu kullanıyorum ben.

Hemşire defne sabunundan acayip şekilde memnun ve benide ikna etti almaya fiyatı ucuz ve satılan yeri duysanız gülersiniz

Geçen arkadaştan bi kuaför ismi duydum saç gözeneklerini açarak bi losyonla saç çıkartıyormuş bugün gittim görüşmeye adam bildiğimiz ince şırınga iğnesiyle kafada delikler açıp masaj yapıp kendi özel losyonunu sürüp saç çıkartıyormuş adamla konuştuk adam baya bilgilide konuşuyordu ama dermollerden haberi yoktu söyledim adam 20 senedir saç bakımı yaptığını söyledi ve özel yağlardan bi karışımı var bende adamda 5 tl ye defne sabunu aldım adamdan ama losyonun ismine bakmayı unuttum akşam yine gidip görüşecem adamla arkadaşın babasının orta kısmı tamamen kelmiş adam saç çıkartmış ama tabi bildiğimizi gür saç değil ama bizim daha erken olduğu için daha olumlu sonuçlar alabilirz gibi geliyor..

SaçımınDoktoru Üyesi
    arkadaslar herkese tedavisinde basarilar.benim kafada da tortulanma var minox un yaptigini dusunuyorum miracle losyona yeni basladim iki losyon birden iyice tortu yapicak gibi klasik sampuan kullaniyorum tavsiyeniz varmi deriyi temizleyecek bi urun emilim olayinda supheliyim

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hemşire defne sabunundan acayip şekilde memnun ve benide ikna etti almaya fiyatı ucuz ve satılan yeri duysanız gülersiniz
    aktarlarda varmidir defne nerde satiliyomus

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Buyur üstad bunlar benim sağlık dosyası arşivimden,seç beğen kullan

Sarı Bıttım Sabunu: Saç dökülmesini ve kepeği önler, saçı besler, gözenekleri açar, varisleri rahatlatır.
    Bıttım Sabunu: Bıttım yağı, antiseptik olduğundan deri hastalıklarının birçoğunda etkili olduğu bilinir. Varisleri rahatlatır. Gözenekleri açar, vücudu rahatlatır.
    Kükürt Sabunu: Özellikle çok yağlı ciltlerde yağlanmanın giderilmesinde, akneli ciltlerde tedaviye yardımcıdır. Ciltteki ölü tabakayı soyarak zararlı organizmaların ciltten arındırılmasında ve pürüzsüz bir cildin oluşmasına yardımcı olur. Sırttaki sivilcelerde etkilidir. Cilt rengini dengeler.
    Ardıç Katranlı Sabun: Ardıç Katranlı Sabun, gliserin ve zeytinyağı ile zenginleştirilerek sivilceli ciltlerde, egzamalı bölgelerde, sedef hastalığında ve diğer deri hastalıklarının tedavisinde yardımcı olur. Cildin kurumasını önler. Selülitlerin azalmasına yardımcı olur. Devamlı kullanıldığında saçlardaki kepeklerin azalmasını sağlar.
    Yeşil Çay Özlü Doğal Sabun: İçeriğindeki özler sayesinde cildi nemlendirir ve pürüzsüz hale getirerek parlaklık ve canlılık kazandırır Cildin nem ve yağ dengesini düzenleyerek genç kalmasını sağlar. Kaşınmalara karşı iyi bir antiseptik özelliğe sahiptir.
    Sarımsak Özlü Sabun: Sarımsak bitkisi özü ve bal özü içermektedir. Antimikrobiyal yapısı nedeniyle mantar, egzama ve saç kırana iyi gelmektedir. Sarımsak Sabunu DHT(Dihidrotestosteron:saç dökülmesine neden olan enzim) baskılayıcı olarak özellikle erkek tipi saç dökülmesinin engellenmesinde fayda sağlamaktadır.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi
    teoride mi yoksa gercektemi cunku biliyosun sampuanlarin sac dokulmesini engellemede suphe yok

SaçımınDoktoru Üyesi
    ardic nasil onerirmisin topragim

Sayfa 1/3 123 SonSon