Sayfa 1/5 123 ... SonSon
41 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Yaş 21 saç dökülmesinden psikolojim bozuldu lütfen yardım edin

Yeni Üye

Yaş 21 saç dökülmesinden psikolojim bozuldu lütfen yardım edin

Nerededen başlıyacağımı bilmiyorum öncelikle bu forumu kuranlardan allah razı olsun.Forumun varlığından 2 gündür haberim oldu okuduğum bazı hikayler beni o kadar rahatlattı ve umut ışığı olduki anlatamam gelelim asıl hikayeye yaklaşık 2 sene once özellikle dışarı çıktığım zamanlarda kafamda tuhaf bir kaşıntı oluyordu ilk zamanlar bunu önemsemedim sonradan can sıkıcı hal almaya başladığında doktora gitmeye karar verdim gittiğim bayan doktor bana seboreik dermatit teşhisi koydu ve ketoral şampuan ve ismini hatırlamadığım bir losyon verdi bunları kullanmama rağmen ne kaşıntıda nede kepekte bir azalma olmadı özellikle 20 yaşına girmemle kepek ve kaşıntının yanında saçlarımda dökülme başladı özellikle duşta yoğun bir dökülme yaşıyordum normaldede elimi saçıma her attığımda parmaklarımın arasında 3-4 tane saç teli kalıyodu bu durum psikolojimi bozmaya başladı çünkü hem baba hem anne tarafında genetik saç dökülmesi var özellikle baba tarafında neredeyse saçlı adam yok en çok canımı sıkan nokta saçlarımdaki dökülme genetik dökülmeden mi kaynaklanıyor yoksa seboreik dermatitden mi diye düşünmekten hepden stres oldum sonra başka bir doktora gitmeye karar verdim gittiğim hekim saç dökülmemin geneteik olduğunu bunun için 1 yıl minoxil kullanmamı önerdi yalnız minoxilin seboreyi arttıracağından bahsetti sebore içinde bir kaç medikal şampuan önerdi eve gelip önerdiği şampuanları ve minoxili almadan biraz araştırmak istedim benim gibi sebore hastalarının bu hastalıkla ilgili bloglar açıp bilgi verdiklerini gördüm doktorun bana yazdığı şampuanları ve nicesini kulalanan hastalar yorumlarında şampuanların hiç bir işe yaramadığını bu hastalığa sadece vichy dercos kepek karşıtı şampuanın iyi geldiğinden bahsetmişler bunları okuduktan sonra doktorun yazdığı şampuandan vazgectim ayrıyetten minoxilinde sürekli kullanım gerektirdiğini ve kafada allerji yaptığı için onuda almaktan vazgeçtim internetten hastalığı araştırmaya başladım atilla kayaya denk geldim onun tavsiyesiyle seboderm şampuan dermotto losyon ve hp 10 mg biotin alıp kullanmaya başlaım şampuan ve losyonu daha rahat kullanmam için saçları2 numara kestirdim kestirdiğimdede acı gerçekle karşılaştım saçlarım sağ ve sol şakaktan 2 santim açılmıştı yinede bir umutla şampuanla losyonu kullanmaya devam ettim ama ne şampuan nede losyon hastalığa iyi geldi dökülmemde aynı şekilde devam etti ayrıyetten biotin hapı baş ağrısı ve baş dönmesi yaptı ygs ye hazırlandığım için bu yan etkilerinden dolayı onuda içemedim başka bir hekime gitmeye karar verdim internetden hakkında pozitif yorumlar olan bir doktordan randevu alıp gittim benden saç dökülmem için kan tahlili istedi kan sonuçlarında sadece b 12 vitaminin eksik olduğunu söyleyip iğne yazdı dökülmeyi sorduğum zaman sebodan değil genetik olduğunu söyleyip minoxil kulanamamı önerdi sebo içinde üç aşşağı 5 yukarı daha önceki hekimlerle aynı şampuanları yazıp gönderdi yani burasıda hüsran oldu eve döndüğümde tekrardan internetten yorumları okuyup son çare olarak vichy dercosu almaya karar verdim şampuan 10 gün önce elime ulaştı kullanmaya başladım şimdilik çok belirgin bir fark yok ayrıyetten şampuanın içinde selenyum sülfür oludğunu bu maddeninde saç döktütğünü internetten okudum ama kullanmaya devam edeceğim şimdi abilerim kardeşlerim benim size sorum ben ne yapmalıyım foruma 10 tane fotoğraf yükleyeceğim saçımın durumuyla ilgili 8 resim bana ayit 2 resim abilerime biri 34 biri 32 yaşlarında saç dökülmesi için hiç bir şey kullanmadılar kafalrının son durumları resimde görüldüğü gibi benim sizden ricam allah rızası için bana bir tavsiyede bulunun nasıl bir tedaviye başlamalıyım bu durum psikolojimi alt üst etti sınava hazırlanıyorum ama aklım hep saçlarımda ne yapmam lazım tavsiyelerinizi bekliyorum yazının uzunluğu ve imla hatalarından dolayı hepinizden özür dilerim biraz içimi dökmek istedim
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi IMG_20151201_204352.jpg‎   IMG_20151202_204748.jpg‎   IMG_20160103_231156.jpg‎   IMG_20160104_194550.jpg‎   IMG_20160104_194610.jpg‎   IMG_20160105_235740.jpg‎   IMG_20160107_174346.jpg‎   IMG_20160107_174353.jpg‎   IMG_20160107_174401.jpg‎   IMG_20160107_174456.jpg‎  

Yeni Üye
    Konu biraz uzun oldu ama lütfen cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Panik yapma kardesim. Şimdi senin saç çıkarmaya gerek Yok saçı koru yeter. Onun için miracleye baslamalisin. Sakaklarin gerilemiş evet ama şakak konusunda pek bilgim yok nasıl saç çıkarılır felan çünkü benim sokaklarda problem yok . ama tepe ve vertex icin madem.minox alerji yapıyor . miracle ve dermaroller kullanacaksin. Dermaroller bi nevi minox gibi. Ayrıca yaşın genç bu yaşlarda androjenler tavan.yapar . ben en agresif dokulmemi 21 yasında yasamistim.onun için doğal yollardan hafiften baskılama yap bence. Nane çayıdır yeşil çaydır yakı otu çayıdır.
    Yeniden proscar07.01.2015 haftada iki 1/8 destek tedavi sacı canli gosteriyor .
    İki gunde bir aksam minox pakdouru
    12/12/2015Miracle losyon sadece aksam 3kutu diane 2 kutu aldactone 5 gr toz spiro zytrec damla bemix bepanten ampul
    Haftada iki nizoral
    Dermaroller 540 igne 1.00 mm kafam estikce
    Defne sabunu
    Pharmaton 01/02/2016 haftada iki
    Yaki otu nane dutasderide losyon gunde bir
    Hp bioatin 5 mg hergun
    Azelderm ketoral acnelyse ve toz spiro karisimi

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tipik genetik dökülme. Bizim aile de aynı şekil. Biz de 4 erkek kardeşiz. En küçüğü ben olmama rağmen kellikte 2.sıradaydım tabi 3 ay öncesine kadar. Şimdi herkesten gür saclarim. Tabi tedaviyle çıktığı için ilerde durum ne olur bilmiyorum ama eski halime dönmemek için imkânları zorlarim baya baya. Bende ilk başlarda ağlıyordum resmen anlarim o psikolojiyi. Gelelim sana evet şakaklar gerilemiş biraz dert değil genelini korumaya bak şakakları da bi şekilde hallederiz.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Muzdarip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tipik genetik dökülme. Bizim aile de aynı şekil. Biz de 4 erkek kardeşiz. En küçüğü ben olmama rağmen kellikte 2.sıradaydım tabi 3 ay öncesine kadar. Şimdi herkesten gür saclarim. Tabi tedaviyle çıktığı için ilerde durum ne olur bilmiyorum ama eski halime dönmemek için imkânları zorlarim baya baya. Bende ilk başlarda ağlıyordum resmen anlarim o psikolojiyi. Gelelim sana evet şakaklar gerilemiş biraz dert değil genelini korumaya bak şakakları da bi şekilde hallederiz.
    Hocam proscsri bırakınca dökülme felan olduğu
    Yeniden proscar07.01.2015 haftada iki 1/8 destek tedavi sacı canli gosteriyor .
    İki gunde bir aksam minox pakdouru
    12/12/2015Miracle losyon sadece aksam 3kutu diane 2 kutu aldactone 5 gr toz spiro zytrec damla bemix bepanten ampul
    Haftada iki nizoral
    Dermaroller 540 igne 1.00 mm kafam estikce
    Defne sabunu
    Pharmaton 01/02/2016 haftada iki
    Yaki otu nane dutasderide losyon gunde bir
    Hp bioatin 5 mg hergun
    Azelderm ketoral acnelyse ve toz spiro karisimi

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Keltoşş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam proscsri bırakınca dökülme felan olduğu
    Yok hocam hatta saclarim son zamanlarda dökülüyordu bi 10 gundur felan 0 dökülme. Tabi bu 10 günlük zamanda değişik şeyler yaptım mesela tekrardan Yeşilçay kuru üzüm kullanıyorum her gün. Miracle losyona dmso atiyorum ilk başlarda felaket dökülme yaptı ama sonra alıştı bunye. Proscari da icmiyorum yine 10 gundur felan. Nolvadexi bırakmıştım misal ona başladım. Dediğim gibi bilmiyorum ama saç dokulmesi yaşamıyorum bu aralar. Eğer böyle giderse bi kaç ay, saç çıkışlarını da hesap edersek lise yillarimdan selam söylerim sizlere ^_^

SaçımınDoktoru Üyesi
    Kardesim benimde yasim 22 seni cok iyi anliyorum kesinlikle ama bence durumun suan gaayet iyi acik soyleyeyim abilerine falanda bakip icini karartma bence en uygun
    Tedavi miracle olur minoxa bulasma proscarida bence gizli silahin olarak sakla suan kullanma bir miracle birde bitkisel destek yeter yediginide ictiginede dikkat et tabi birde biz hepimiz bu saclari estetik kaygidan dolayi istiyoruz begenilmeme korkusu ozguvensizlik vs yani demek istedigim estetik kaygilarimiz var e sadece sactanda olusmuyoruz bu yuzden once ustundeki o dedemden kalma kazagi atip tarz yakalamaya bak ondan sonra spor yapmani oneririm boylece kafan sadece sacina odaklanip kalmaz psikolojini baska seylere yonlendir hemde estetik olarak one gec

SaçımınDoktoru Üyesi
    Kardesim benimde yasim 22 seni cok iyi anliyorum kesinlikle ama bence durumun suan gaayet iyi acik soyleyeyim abilerine falanda bakip icini karartma bence en uygun
    Tedavi miracle olur minoxa bulasma proscarida bence gizli silahin olarak sakla suan kullanma bir miracle birde bitkisel destek yeter yediginide ictiginede dikkat et tabi birde biz hepimiz bu saclari estetik kaygidan dolayi istiyoruz begenilmeme korkusu ozguvensizlik vs yani demek istedigim estetik kaygilarimiz var e sadece sactanda olusmuyoruz bu yuzden once ustundeki o dedemden kalma kazagi atip tarz yakalamaya bak ondan sonra spor yapmani oneririm boylece kafan sadece sacina odaklanip kalmaz psikolojini baska seylere yonlendir hemde estetik olarak one gec

SaçımınDoktoru Üyesi Eleanor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Minox alerji yapmaz kardesim solusyon formunu bırak köpük formunu kullan
    Avodart 1tablet ( 4günde 1)
    Kırkland foam (düzensiz )

Yeni Üye
    Hepinize çok teşekkür ederim yorumlarınızdan dolayı allah hepinizden razı olsun anladığım kadarıyla miracleye başlayıp bitkisel olrakta dht yi baskılamamı önermişsiniz şimdilik bunlar yeterlimi şakaklar için de şimdi bir şey kullanmama gerek varmı varsada ne kullanabilirim

Sayfa 1/5 123 ... SonSon