Sayfa 6/13 İlkİlk ... 45678 ... SonSon
124 sonuçtan 51 ile 60 arası

Konu: Vücut Geliştirme ve Saç Dökülmesi

Alıntı zavkvavk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende yapiyorum spor eger kaldirdigimiz agirlik falanda sac dokuyosa birakin dokulsun ulan ona dokuluo buna dokuluo bide sporada dokuluosa birakin dokulsun spordan vazgecmeyin
    Aynen oyle kardesim. Hayat devam ediyor
    başlangıç: 11 şubat 2016
    yaş 24
    günde 2 kere miracle losyon
    günde 2 kere min+dut
    günde 2 kere ketoral krem
    haftada 2 kere nizoral şampuan
    hergün solgar 50 mg biotin
    destek; yeşil çay,kuru üzüm,çiğ kabak çekirdeği
    04.04.2018
    şimdilik sadece cell, nizoral şampuan kullanıyorum.

Sporun kendi açımdan bakarsam saça olumsuz bir etkisi yok. Yapmadan da dökülüyordu simdi de dökülüyor. Ayrıca protein tozu olayı da çok farklı bir konu. Eğer yarışmalara katılmak gibi bir niyetiniz yoksa amacınız fit, yağ oranı düşük bir vücuda sahip olmaksa düzenli ve kaliteli beslenmeyle iyi bir vücuda sahip olabilirsiniz. Sadece bacak ve sırt çalıştığım günler miracleyi birkaç fıs çok sıkıyorum kafaya. Saçım dökülür diye büyük kas gruplarını çalışmamak gibi bir hataya düşmeyin.

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hemen konuya açıklık getirelim.

Şimdi vücut geliştirme dediğimiz olayda ağırlıklarla çalışılır ve bu ağırlıkları kaldırma sırasında da doğal olarak testosteron oranlarınız artar fakat bu artış öyle uzun süreli olmaz,

Şöyle diyelim vücut kas kütlesini arttırmak için testosteron ve gh dediğimiz büyüme hormonu salgılar. Ki bunlar kemik yoğunluğunu da arttırıyorlar.

Şimdi bakınca testosteron artışı saçları dökebilir gibi druuyor. Eğer testoya karşı daha hassassanız dökedebilir o konuda çok emin değilim. Bu vücut geliştirmenin negatif yönü.

Gelelim pozitif yönlerine,

Öncelikle gh dediğimiz büyüme hormonu salgılanıyro testo ile birlikte bu tabi ki tüm vücudu dolaştığı için saç için de faydalı.

Sonrasında kan dolaşımı hızlanıyor, minox ile yapmaya çalıştığımız şey doğal olarak gerçekleşiyor. Hatta yeni başladığınız zaman başınız felaket ağırabilir, özellikle kardio antrenmanlarında.

Şimdi ben ara ara yaptım ve şu anda devam ediyorum.

İlk yaptığım dönem min-dut losyonuna ilk başladığım döneme denk geliyor. O sonuçların alınmasında ek bir yarar getirdiğinden eminim neden? çünkü son 1,5 aydır tekrar başladım ve minoxun yaptığı egresif dökülmeden sonra inanılmaz bir saç çıkışı oldu. Merak edenler konuya bakabilirler.

Ben özellikle kardio antrenmanlarını sürekli tavsiye ederim.

Çünkü kan dolaşımı her şeydir, inflamasyondur, yetersiz beslenmedir...vs. gibi şeylerin önüne geçiyor bir kere

Onun dışında o artan testonun pozitif yönlerinden biri de inanılmaz bir özgüven gelmesi insana. Deneyin bunu spora başlamadan önce ki özgüveniniz ile çıktıktan sonra ki özgüveninizi karşılaştırın. Arada uçurum oluyıo

Ben o testo artışının saçta ki olumsuz etkisini bu şekilde kapattığını düşünüyorum.

Psikoloji önemlidir.

Hatta çok önemlidir, zaten bu yüzden placebo çalışmaları yapıyor. Bazen placebolar inanılmaz sonuçlar veriyor. Beyinde ki bölgelerimiz sadece hareketi sağlamıyor.

Hormon düzeylerimizi de düzenleyebiliyoruz. Tabi bu elini kaldırmak gibi bir şey değil fakat yapılabilir bir şey.

Örneğin adamın teki geliyor arkadan ensene bir tane patlatıyor, bu gerçekleştikten sonra vücutta hemen anında adrenalin ve testosteron artıyor. Fakat siz o enseye patlatılan tokadı mantıklı bir sebebe uyarlarsanız yani "id"nizi buna inandırabilirseniz, o çıkan hormonlar hemen gerisin geriye düşüyor.

Ne saçmalıyor lan bu manyak diyorsunuz muhtemelen.

Sadece psikoloji diyorum, hormon değerlerimiz ile psikolojimizin doğrudan ilgisi var.

Yani o vücut geliştirme yaptıktan sonra o özgüven inanın size çok yönlü faydası olacaktır.

Tek negatif yön dediğim gibi testo artışı bu da diğer pozitif yönler nedeniyle tolere edilebilir bir şey.

Özellikle kardio antrenmanlarını tavsiyte ediyorum çünkü kardio antrenmanlarında testo artışı diğer ağırlık antrenmanlarına göre daha az oluyor.

Ha bir de supplement protein hede hödö durumuna değinelim.

Şimdi protein dediğimiz şeyin size herhangi bir zararı yoktur. Zaten protein sütün belli bir aşamadan geçirilip, süzülmesi gibi bir şey. Yani marketten aldığın bisküvi ne kadar zararlıysa proteinde o kadar zararlıdır.

Ben kullanıyor muyum derseniz, kullanmaıyorum derim. Çünkü yeteri kadar protein ağırlıklı beslendiğimiz düşünüyorum. Eğer bunu yapamıyorsanız protein kullanmanızın herhangibir sakıncası yoktur.

Gelelim steroitlere işte bunlar sıkıntılı şeyler.

Kesinlikle tavsiye etmem, kısacası dışarıdan testosteron aldığınızı düşünün. Yani bizim istemediğimiz şeyler. Zaten bu tür streoitleri profesyonel adamlar kullanıyorlar. Hani her tarafı kas olan, kas yığını herifler.

Benim eyyorlamam bu kadar.

Sporun kötü bir şey olduğu nerede görülmüş yahu bol bol yapın efendim.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

Alıntı Invincible Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hemen konuya açıklık getirelim.

Şimdi vücut geliştirme dediğimiz olayda ağırlıklarla çalışılır ve bu ağırlıkları kaldırma sırasında da doğal olarak testosteron oranlarınız artar fakat bu artış öyle uzun süreli olmaz,

Şöyle diyelim vücut kas kütlesini arttırmak için testosteron ve gh dediğimiz büyüme hormonu salgılar. Ki bunlar kemik yoğunluğunu da arttırıyorlar.

Şimdi bakınca testosteron artışı saçları dökebilir gibi druuyor. Eğer testoya karşı daha hassassanız dökedebilir o konuda çok emin değilim. Bu vücut geliştirmenin negatif yönü.

Gelelim pozitif yönlerine,

Öncelikle gh dediğimiz büyüme hormonu salgılanıyro testo ile birlikte bu tabi ki tüm vücudu dolaştığı için saç için de faydalı.

Sonrasında kan dolaşımı hızlanıyor, minox ile yapmaya çalıştığımız şey doğal olarak gerçekleşiyor. Hatta yeni başladığınız zaman başınız felaket ağırabilir, özellikle kardio antrenmanlarında.

Şimdi ben ara ara yaptım ve şu anda devam ediyorum.

İlk yaptığım dönem min-dut losyonuna ilk başladığım döneme denk geliyor. O sonuçların alınmasında ek bir yarar getirdiğinden eminim neden? çünkü son 1,5 aydır tekrar başladım ve minoxun yaptığı egresif dökülmeden sonra inanılmaz bir saç çıkışı oldu. Merak edenler konuya bakabilirler.

Ben özellikle kardio antrenmanlarını sürekli tavsiye ederim.

Çünkü kan dolaşımı her şeydir, inflamasyondur, yetersiz beslenmedir...vs. gibi şeylerin önüne geçiyor bir kere

Onun dışında o artan testonun pozitif yönlerinden biri de inanılmaz bir özgüven gelmesi insana. Deneyin bunu spora başlamadan önce ki özgüveniniz ile çıktıktan sonra ki özgüveninizi karşılaştırın. Arada uçurum oluyıo

Ben o testo artışının saçta ki olumsuz etkisini bu şekilde kapattığını düşünüyorum.

Psikoloji önemlidir.

Hatta çok önemlidir, zaten bu yüzden placebo çalışmaları yapıyor. Bazen placebolar inanılmaz sonuçlar veriyor. Beyinde ki bölgelerimiz sadece hareketi sağlamıyor.

Hormon düzeylerimizi de düzenleyebiliyoruz. Tabi bu elini kaldırmak gibi bir şey değil fakat yapılabilir bir şey.

Örneğin adamın teki geliyor arkadan ensene bir tane patlatıyor, bu gerçekleştikten sonra vücutta hemen anında adrenalin ve testosteron artıyor. Fakat siz o enseye patlatılan tokadı mantıklı bir sebebe uyarlarsanız yani "id"nizi buna inandırabilirseniz, o çıkan hormonlar hemen gerisin geriye düşüyor.

Ne saçmalıyor lan bu manyak diyorsunuz muhtemelen.

Sadece psikoloji diyorum, hormon değerlerimiz ile psikolojimizin doğrudan ilgisi var.

Yani o vücut geliştirme yaptıktan sonra o özgüven inanın size çok yönlü faydası olacaktır.

Tek negatif yön dediğim gibi testo artışı bu da diğer pozitif yönler nedeniyle tolere edilebilir bir şey.

Özellikle kardio antrenmanlarını tavsiyte ediyorum çünkü kardio antrenmanlarında testo artışı diğer ağırlık antrenmanlarına göre daha az oluyor.

Ha bir de supplement protein hede hödö durumuna değinelim.

Şimdi protein dediğimiz şeyin size herhangi bir zararı yoktur. Zaten protein sütün belli bir aşamadan geçirilip, süzülmesi gibi bir şey. Yani marketten aldığın bisküvi ne kadar zararlıysa proteinde o kadar zararlıdır.

Ben kullanıyor muyum derseniz, kullanmaıyorum derim. Çünkü yeteri kadar protein ağırlıklı beslendiğimiz düşünüyorum. Eğer bunu yapamıyorsanız protein kullanmanızın herhangibir sakıncası yoktur.

Gelelim steroitlere işte bunlar sıkıntılı şeyler.

Kesinlikle tavsiye etmem, kısacası dışarıdan testosteron aldığınızı düşünün. Yani bizim istemediğimiz şeyler. Zaten bu tür streoitleri profesyonel adamlar kullanıyorlar. Hani her tarafı kas olan, kas yığını herifler.

Benim eyyorlamam bu kadar.

Sporun kötü bir şey olduğu nerede görülmüş yahu bol bol yapın efendim.

Abi valla çok güzel özetlemişsin

Arkadaşlar bir türlü kilo alamadığımdan dolayı karbonhidrat tozu kullanmaya karar verdim ancak alacağım gainer da hangi maddeler olmamalı bildiğim kadarı ile bcaa ve kretein olmamalı bunun haricinde neler olmamalı ?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı gunners37 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bir türlü kilo alamadığımdan dolayı karbonhidrat tozu kullanmaya karar verdim ancak alacağım gainer da hangi maddeler olmamalı bildiğim kadarı ile bcaa ve kretein olmamalı bunun haricinde neler olmamalı ?
    Bosuna alma gainer icincede yemek dogru duzgun yenmiyor. Alan ve memnun kalan 1 kisi dahi görmedim. Kendimde kullanmistim. Antrenman yapiyorsanda yagsiz kat kutlesi yapmak en iyisi. Almakta diretiyorsan mutant marka olanlara bak.

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kreatin olmayanından al , karbonhidrat tozunu bilmem de protein tozlarına bcaa hemen hepsine oluyor nerdeyse bcaa olmayanı zor bulunur.
    Bi markaya karar verirsen sevinirim ben de spora giderken hic kilo alamıyorum protein tozu yerine karbonhidrat tozu almam gerekiyordur belki

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kreatin olmayanından al , karbonhidrat tozunu bilmem de protein tozlarına bcaa hemen hepsine oluyor nerdeyse bcaa olmayanı zor bulunur.
    Bi markaya karar verirsen sevinirim ben de spora giderken hic kilo alamıyorum protein tozu yerine karbonhidrat tozu almam gerekiyordur belki

SaçımınDoktoru Üyesi Ender60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    Alıntı bankopm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bosuna alma gainer icincede yemek dogru duzgun yenmiyor. Alan ve memnun kalan 1 kisi dahi görmedim. Kendimde kullanmistim. Antrenman yapiyorsanda yagsiz kat kutlesi yapmak en iyisi. Almakta diretiyorsan mutant marka olanlara bak.
    Hardline pro gainer kullandım dediğin gibi yemek yenmiyordu daha sonra ölçekleri dusurdum 3 ölçek antrenman öncesi3 sonra olmak iciyodum direk etkisini gordum 3 kiloya yakın aldım 2 haftada tabi öğrencilik düzenli kullanamadim bitince alamadım.Bu arada karbonhidrat ucuz gibi dursa da daha çok ölçekli kullanıldığı için proteinden daha çabuk bitiyor. Bu yuzdrn gainer yerine protein tozu daha mantıklı gibi
    Miracle Losyon20.01.2016
    Yakı+ısırgan+Lavanta+elma sirkesi 15.01.2016
    Biotin 5mg HP 26.01.2016
    Cell Losyon 01.04.2016
    %5 Min %0.2 Fin Losyon 20.06.2016

Yeni Üye
    Ben 1,5 yıl kadar düzenli olarak fitness ve vücut geliştirme yaptım, ne yazık ki saç dökülmem aynı hızıyla devam etti. Benim görüşüm sporun saç dökülmesine herhangi bir etkisi olmadığı yönünde, keşke olsa

Sayfa 6/13 İlkİlk ... 45678 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler