Sayfa 7/13 İlkİlk ... 56789 ... SonSon
124 sonuçtan 61 ile 70 arası

Konu: Vücut Geliştirme ve Saç Dökülmesi

Alıntı Kolekalsiferol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 aydır ara verdiğim fitnessa yeniden başladım. 2 hafta oldu. Saç dökülmem aşırı derecede arttı. Herhangi bir besin takviyesi kullanmıyorum. Alışma Süreci mi bilmiyorum agresif bir dökülme var.
    Bunu Nisan ayında yazmışım. Aynı şeyi tekrar yaşadım. Ramazan ayı boyunca ara verdiğim spora Ağustos ayında tekrar başladım. 1.5 aydır saç dökülme hızımda artış var. Sporla artan DHT miktarının saç dökecek kadar yükselmediğini okumuştum ama gözlemlediğim tam tersi

ben bu sporu yaklaşık 4 senedir yapıyorum... genel olarak sadece protein tozu kullanırım.. vücut geliştirmenin saç ile doğrudan bağlantılı olduğuna inanmıyorum.. çünkü bu spora başlamadan öncede saçlarım dökülüyordu.. hatta bazı dönemler saç dökülmemin azaldığını dönemler bile oldu..

Bu aylarda mevsim değişikliğinden de dökülmüş olabilir saçlar.

Banned
    Spor testesteron seviyesini arttırır fazla testesteron da alfa 5 reduktaz ile dht ye çevrileceği için hem saçların kalitesini azaltır hem de dökülmeye katkıda bulunur.

SaçımınDoktoru Üyesi raprap1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sacma buluyorum bu teoriyi o kadar spor yapan arkadaslarım var babaları kel ama kendinin sacı fıcı gibi ve masturbasyonda aynı şekilde sen spor yapma vs vs yine dökülür sacını ben bunu gördüm 1 ay test ettim hatta
    TEDAVİM

Üzüm Çekirdeği Ekstresi (Procyanidin)
    Darı Tohumu,
    L,Arjinin
    Gingseng

Dermaroller (1mm) haftada 2
    Minoxil Gün aşırı (Aksamları) sadece şakaklar

Biotin hergun 2.500mg

Ekstra steroid ve spesifik supplement almıyorsanız spor saçınızı dökmez uzun vade de ilk başladığınızda dökülme hızı vb artabilir ama düzene oturur spor tüm onarım ve yeniden yapım mekanizmanızıda güçlendirir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

jackal__1907
    Guest
    Bende ortalama 6 yildir vücut geliştirme ile ugrasiyorum testesteron seviyeniz artabilir.Özellikle sırt ve bacak göğüs gibi büyük kas gruplarinda daha fazla artar.Arnold,Ronnie,Ct olma hedefimiz yoksa büyük kas gruplarına çok fazla yuklenmeyiz.Küçük kas gruplarinda zerre etki yapar.Fakat genel bazda sporun çok etkileyecegini düşünmüyorum şahsen.Ve spor büyüme hormonu da salgilamaya yardımcı olduğu için çok daha faydalı kanaatindeyim...Herkese sağlıklı,mutlu,hayırlı günler dilerim

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dökülecek saç spor yapmayınca da döküleceği için çok da bi anlam ifade etmiyor,en fazla dökülmeyi biraz hızlandırabilir o da kesin değil.
    Bacak kası çalışmamayı belki anlarım ama göğüs ve sırt çalışmak durumundasınız öteki türlü spor yapmanızın bi anlamı yok.Ben bu yüzden bacak çalışmazdım ama artık çalışmaya başladım popo biraz çıksın diye
    Steroid zaten döker söylemeye gerek yok,profesyonel sporcu olup da yarışmalara katılmayacaksanız kullanmanız için bi sebep de yok.
    3 yıldır dönem dönem aralar vererek de olsa vücut geliştirmeyle ilgilenen biri olarak şunu da ekleyim,protein tozu da kullanmayacağım doğal besleneceğim düşüncesi bana göre biraz hayal.Toz kullanmadan günlük almanız gereken protein miktarını almanız için 5-6 öğün abartılı bi şekilde beslenmeniz lazım tozsuz bu şekilde bi beslenme programı iş,okul vb. günlük yaşantıda çok zor sağlarsınız.Kreatin veya steroid katkısı olmayan saf whey , casein vb. toz kullanmakta bi sakınca görmüyorum.
    Yapacaksanız da adam gibi yapın yani toz kullanmıycam bacak calışmıycam göğüs çalışmıycam falan diyosanız boşu boşuna spora gidip de vaktinizi öldürmeyin,gelişim sandığınızdan çok daha zor oluyor ilk bikaç aydan sonra

Forumda bir arkadaş bahsediyordu,proscar kullanıyor ve vücut geliştirme sporuyla uğraşıyor bu sayede proscarın yanetkilerinden etkilenmiyordu.

jackal__1907
    Guest
    Alıntı PARKKAL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Forumda bir arkadaş bahsediyordu,proscar kullanıyor ve vücut geliştirme sporuyla uğraşıyor bu sayede proscarın yanetkilerinden etkilenmiyordu.
    Bence yaptıgı sey cok anlamsız.Proscar testestoronu dusuruyor.VG de hadı dıyelımkı 2 saatlıgıne testestoronu max yapıyor.Fakat VG için zaten testestoronun olması sart.Yoksa kas gelısımı olmaz yahut cok cok yavas olur.

Sayfa 7/13 İlkİlk ... 56789 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler