Merhaba arkadaşlar,

Daha önce burada bahsetmiştim dört aydır falan sadece miracle losyon kullanıyorum. Saçlarımı korumamda büyük yardımcı oldu bu zamana kadar. Lakin iki hafta önce sakallar için minox sipariş ettim ve kullanmaya başladım.

Saçlarıma ömrümde minoxidil maddesi sürmedim, sürmeyi düşünmüyorum da. Dökülürse dökülsün ama yine de minox sürmeyeceğim. Ama içime bir şüphe düşmüştü minoxa başlarken sakallar için, bunun gerçekleşiyor olmasından korkuyorum.

Durum şöyle; Minoxu suratımda kullanmaya başladığımdan beri sakal çıkışım arttı iki haftada, istediğim sıklığı yakalayacağım sanırım.

Ama korkum şuydu, sakallara sürdüğüm için saçlara da etki etmesinden ve saçları geri dönülemez bir yola sokup, o bitmek tükenmek bilmeyen döngüye sokmasıydı.

İlk hafta hiçbir sorun yaşamadım ama sonra bir süre miracle kullanamadım, bu da hemen hemen 4-5 güne denk düşüyor. Yani saça hiçbir şey uygulayamadım o süre içerisinde. Ardından tabii ki geri döndüm. O beş günlük arada haklı bir şekilde saçlarımda hafiften dökülmeler hissedilir oldu lakin geri döndüm miracleye. Aradan bir hafta geçmesine rağmen dökülme sadece çok hafif bir şekilde azaldı.

Yanma, kaşıntı, inflamasyon, dökülme devam ediyor. Eskiden miracle losyon bu etkileri kullanır kullanmaz yok ederdi, şimdi o etkiyi göstermez oldu.

Benim sorum ise; Bu dökülmeyi neye bağlamalıyım? Sizce suratıma sürdüğüm minox saçları etkileyip, hasarlı saçları döküp yerine yeni saç mı çıkartacak? Yoksa miracle'i çok kısa bir süre bıraktım diye mi oldu bu, hormonların korumasız saça bir anda hücumu gibi düşünmek lazım.

Yoksa olağan bir fazladan dökülme dönemi mi bu? Hani olur ya bazı dönemler gereğinden fazla dökülür, sonra rayına oturur.

Saçlarımda bir cansızlaşma hissetmiyor değilim, bu durumdan şikayetçiyim.