Sayfa 4/5 İlkİlk ... 2345 SonSon
43 sonuçtan 31 ile 40 arası

Konu: Şakaklarda Dökülme Mart 2015 ve Aralık 2015 Devam Ediyor

Arkadaşlar tedaviyi 2 haftadır şu şekilde uyguluyorum.Amaç şakaklarımda dökülmenin durması saçın genel olarak güçlenmesi yani dökülmemesi,şakak yeni saç çıkması.

1-Klasik miracle losyon kullanıyorum.Sabah akşam şakaklara sıkıyorum
    2-Seberoik dermatit vardı saçımda(kaşınma fazla derecede,kepeklenme büyük büyük kepekler var saçımda,burunda kızarıklı saç faalinde kepek,sakalda kepek nedeni zigavus sarmısaklı şampuan=Çözüm ise ketoral başladım kepeklenme tamamen çözülmedi ama kaşınma nerdeyse çok aza indi.
    3-Şakak için miracle kullanıyorum ama bu saç çıkması için galiba saç dökülmemesi için proscar kullanıcam miracle hocamın tavsiyesiyle bıraktım ama xpecia tablet kullanıcam saça çok vitamin veriyor.
    4-Günde 2-3 bardak yeşilçay içiyorum

Arkadaşlar sizce bu tedaviye şakaklarımdaki dökülme durur mu şakakta saçlarım çıkar mı saçım genel olarak güçlenir mi?İlk başta böle hafif tedaviye başladım.Bunun yanına cellange,yada forumun önerdiği kremler yada ısırgan otu nane karışımı eklemedim ama sizin tavsiyeleriniz önemli.

Ne yapmam lazım.Bu arada miracle hocama teşekkür ediyorum.Bu tedaviyi toparlamamda bana çok yardımcı oldu tşk ediyorum.Sizinde fikirlerini almak istiyorum.

Yeni Üye
    kardeşim geçmiş olsun seboreik dermatit bendede var benimde saçım aynı şekilde şakaklardan açılıyor gittiğim doktorlar sebore saç dökmez diyorlar ama bence kesinlikle döküyor bende miracle losyon ve şakaklar için ketoral azalderm ve acnelyse krem başlıyacaktım ama internette sebore için 15 günlük bir tedavi gördüm bir çok kişide işe yaramış önce onu kullanıp sonra miracle ve kremlere geçicem

Alıntı yorgun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim geçmiş olsun seboreik dermatit bendede var benimde saçım aynı şekilde şakaklardan açılıyor gittiğim doktorlar sebore saç dökmez diyorlar ama bence kesinlikle döküyor bende miracle losyon ve şakaklar için ketoral azalderm ve acnelyse krem başlıyacaktım ama internette sebore için 15 günlük bir tedavi gördüm bir çok kişide işe yaramış önce onu kullanıp sonra miracle ve kremlere geçicem
    seboreik dermatit hocam ben aralık ayından beri hissediyordum.İşin garibi şu saçında kepek olmayan ben saçta seboreik dermatit yakalandım.Nedeni kesinlikle bariz bir şekilde ortada saç zigavus kullanan kepekten bahsediyorlar hep uzun süre kullandım dediğim gibi şuanda ketoral kullanıyorum inan saçımdaki kaşıntıyı eskiye nazaran çok azaldı kepekte %70 azaldı diyebilirim.

Şakak dökülmesi içinde hocam dediğim gibi hafif tedaviye başladım ben asıl dökülme nedeni aslında stres dolayı biliyorum.Şuanlık öle abanacak kadar bir tedaviye uygulamıyorum cellange olsun,katoral azaldem acnelyse krem v.s yada yakı otu nane otu daha sonra kullanmayı düşünüyorum gidişata göre.Sadece sürmek yada fıs fıs yapmak yetmeyeceği için saçımı dökülmesini durdurması ve güçlenmesi için hapta kullanmak mantıklı geliyo xpecia saça yarayan çok şey var.Ama inan stres yapmamak lazım.Şakakta sorunum var ama öle çok sıkıntılı değil ama bu demek değil çok sıkıntılı olmayacak o yüzden tedavilere devam şuanlık bende hafif tedavi daha sonra bakıcaz.Zaten forumdaki abiler yardımda alıyorum.

Sizden istediğim arkadaşlar şakak için tedavime ne ekliyebilirim.Şakaktaki dökülmem dursun istiyorum.Saç çıkarmak tabiki güzel önce şakaktaki dökülmem dursun ve şakaktaki saçlarım çıksın.Şakak dökülmem yeni yeni o yüzden geç kalınmış birşey yok.
    Konu zuha61 tarafından (16.05.2016 Saat 13:01 ) değiştirilmiştir.

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zuha61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar aralık 2015 ayın 5 ile 30 arası proscar kullandım sonra bıraktım.Siteye konu açtım malumunuz.

Tedaviye 3 hafta önce başladım.Sorunum şakaklarda gerileme yavaş yavaş olsa geriliyor.Sol şakak sağ şakakta daha geri ama sağ şakakta onu dengeliyo gibi.
    Tedavim şu:Klasik miracle losyon sabah akşam sıkıyorum şakakta dökülen yerlere
    Xpecia tablet sabah akşam 1 tane
    Saçımda seberatit Dermatit vardı onun için zigavus bıraktım 3 hafta oldu.Sadece ketoral kullanıyorum şampuan olarak.
    Günde 2 bardak arasıra 3 bardak yeşilçay içiyorum.

Arkadaşlar şakaklarda azda olsa halen geriliyor.Eski fotolarım şakaklarım daha iyi durumda her zaman.Şakaklarıma extra nasıl tedavi ekliyebilirim.Saçımdaki siyahlık iyi ve tepemde açılma yok.Zaten babam 50 yaşında kel değil baba sülalesinde kel yok.Anne tarafında ise şakakları dökülenler var onlarında yaşları büyük.

Şimdi size dün banyo sonrası kafamı havluya sardım tam görünmesi için dün çektim.

Arkadaşlar bunu sabah çektim saçımı kurudu.

Sizden istediğim arkadaşlar şakak için tedavime ne ekliyebilirim.Şakaktaki dökülmem dursun istiyorum.Saç çıkarmak tabiki güzel önce şakaktaki dökülmem dursun ve şakaktaki saçlarım çıksın.Şakak dökülmem yeni yeni o yüzden geç kalınmış birşey yok.
    Ketoral azalderm ve acnelyse kremleri kullan

Arkadaşlar 1 aydır kullanıyorum ürün hiç gelişme yok.Saçım gittikçe geriliyor.Saç çıkarmayı saç gerilmesini durdurman için ne yapmam lazım

SaçımınDoktoru Üyesi
    saçında seyreklik vs yok şakaklar yaşa bağlı gerileyebilir bence bu kadar kafana takma.Yapcak birşey yok dostum şimdilik önce bunu kabullen bak forumda hiç gördünmü çok çok saç çıkartan birini ? androcur veya ciddi hormonsal ilaç vs kullananlar hariç kimse kusura bakmasın burda az biyerde saç çıkaranlardan tatmin olmuyorum.
    1 ayda da sonuç bekleme kullanmaya devam et ama dökülcek gibi hissediyorsanda kendini alıştır dostum ama bakarsak saçta sorun yok keske benim öyle diyorum.
    Ve kafana takma dostum.
    Konu Aykut tarafından (06.02.2016 Saat 23:44 ) değiştirilmiştir.
    -Dermaroller ( Haftada 2 kez 192 iğneli 1mm)
    -Ketoral-Azalderm krem günde 2 kere
    -Çörek otu yağı ( saçlarımı yıkayacağım günler )
    -Yakı otu-nane çayı günde 1 bardak içiyorum.

Şu anlık hiçbirini kullanmıyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Saclarin iyi kardesim sakaklardaki gerileme normal her insaninki geriler ha illede ben alnimdada sac cikaracam diyosan azelderm keto acnelysle kremi karistir minox ve dermaroller ile gunde bir uygula her yer tuycuk dolar sabirla kullanirsan saca donusur
    Yeniden proscar07.01.2015 haftada iki 1/8 destek tedavi sacı canli gosteriyor .
    İki gunde bir aksam minox pakdouru
    12/12/2015Miracle losyon sadece aksam 3kutu diane 2 kutu aldactone 5 gr toz spiro zytrec damla bemix bepanten ampul
    Haftada iki nizoral
    Dermaroller 540 igne 1.00 mm kafam estikce
    Defne sabunu
    Pharmaton 01/02/2016 haftada iki
    Yaki otu nane dutasderide losyon gunde bir
    Hp bioatin 5 mg hergun
    Azelderm ketoral acnelyse ve toz spiro karisimi

Alıntı Keltoşş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saclarin iyi kardesim sakaklardaki gerileme normal her insaninki geriler ha illede ben alnimdada sac cikaracam diyosan azelderm keto acnelysle kremi karistir minox ve dermaroller ile gunde bir uygula her yer tuycuk dolar sabirla kullanirsan saca donusur
    Hocam demek istediğini gayet iyi anladım.Benim saçım fotosu çekiyorum hocam.Her çektiğim fotoğraf bir öncekine göre daha kötü.Saçımda gerileme gittikçe artıyor.Benim istediğim bu gittikçe şakak gerilemesini durdurmak hocam.Saç çıkarmak sonraki tercihim.Saça full ısırgan otu ile nane karışımı uygulasam.Yada proscar önermiyorlar doğrusu şakak bozulur ve malum konu için işe yararsa kullanırım ama forumdaki abilerim önermedi o yüzden kullanmıycam.

Şakak gerilemesini durdurayım hocam.Saç çıkarmak için gerekirse kullanırım.Birde şakaklarım yıllar önce gerilmedi daha erken.Evet yaşım genç değil 25 yaşındayım 26 giricem.Saç genel olarak iyi ama hiç birşey yapmasan daha beter olcak hep öle kalsa sıkıntı yok yavaş yavaş geriliyor.

Alıntı Aykut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saçında seyreklik vs yok şakaklar yaşa bağlı gerileyebilir bence bu kadar kafana takma.Yapcak birşey yok dostum şimdilik önce bunu kabullen bak forumda hiç gördünmü çok çok saç çıkartan birini ? androcur veya ciddi hormonsal ilaç vs kullananlar hariç kimse kusura bakmasın burda az biyerde saç çıkaranlardan tatmin olmuyorum.
    1 ayda da sonuç bekleme kullanmaya devam et ama dökülcek gibi hissediyorsanda kendini alıştır dostum ama bakarsak saçta sorun yok keske benim öyle diyorum.
    Ve kafana takma dostum.
    Hocam gittikçe şakak geriliyor.Saçımı güçlendirmek için ısırgan otu ile nane kullansam olur mu?Saçımdan ben sadece zaten şakaklardan şikayetçiyim 1 ay önceki fotoya göre değişim var hocam görüyorum bunu hocam.Kendimi alıştırmak yerine saçımı güçlendirip durdurmak varken niye öle birşey yapıyım.Forumda herkes birşeyin mücadelesini veriyor.Bende vericem.

Sayfa 4/5 İlkİlk ... 2345 SonSon