Sayfa 1/6 123 ... SonSon
59 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Cinsiyet geçişi , saç kaybı

Cinsiyet geçişi , saç kaybı

Öncelikle herkese merhaba.Siteyi yeni keşfetmiş olmak ile birlikte çok mutlu olduğumu da söylemek istiyorum

Benim problemim biraz farklı.19 yaşındayım.Erkek olarak doğmama rağmen kendimi hiçbir zaman öyle hissetmedim.Ailemin desteği ile Hormon replasman tedavisi sürecindeyim bu yüzden.Yaklaşık 8 aydır anti androjen (200 mg androcur) ve günde 2-4 mg estrofem(östrojen)(2 ile başlayıp 4'e çıkardım daha sonra doktorumun gerek olmadığını söylemesi ile 2mg'a düşürdüm) kullanıyorum.Östrojenin faydalarını almaya başladım ancak saç konusunda malesef sıkıntılarım var.saç kaybı yaşıyorum ve 200 mg androcur(çok güçlü bir anti androjendir) kullanmama rağmen saç dökülmem var.Bu yüzden çok üzülüyorum ve elim kolum bağlı hissediyorum.Testlerimde testosteron da düşük çıkıyor son tahlilimde 175-781 arasında olması gerekirken benim 42 çıktı.Ama hala dökülmem var.Maalesef türkiye de bulunan doktorlar çok bilgisiz bu konularda.bir iç hastalıkları doktoruna başvurdum ve yaptıkları testler sadece genel vitamin testleri oldu.demir eksikliğim yok b12 vitaminim normal kalsiyum normal..Fakat hala devam ediyor..Ön yargıda bulunmadan bana yardımcı olursanız çok sevinirim.Sevgiler

B12 VİTAMİNİ VE BİOTİN'DE KULLANIYORUM

Geçmiş olsun oral olarak kullanmanız nedeni ile başlangıçta telogen efflivium denilen şok dökülme olabilir ilerleyen aylarda lüften bilgi vermeye devam edin bu arada ilaçlara başlamadan önce saç dökülmeniz varmıydı ?
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Teşekkür ederim. Şok dökülme diye şüphelenmiştim ama 8 ay oldu yani saçlarımın o evreyi çoktan atlatmış olması gerekmez mi artık ? İlaçlara başlamadan önce saç dökülmem vardı evet.16 yaşında başladı.Siteyi uzun uzun araştırmaya çalıştım.AVODART denilen ilacı gördüm ve 4 gündür onu kullanıyorum.Kullanmakla doğrumu yapıyorum onuda bilmiyorum

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yanlış anlamayınız ama sizin paylaşımlarınız bizim için çok önemli, forumda sürekli aktif olmaya çalışırsanız, cok başarılı bi enformasyon ağı oluştururuz
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

yanlış anlaşılacak bir durum yok sevgili anl. Elimden geldiği kadar deneyimlerimi aktarmaya bilgim kadarıyla yardımcı olmaya çalışırım

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hakikaten durumunuzu merak ettim.anl kardeşiminde dediği gibi sizin bu tedaviniz burada androcur kullanan arkadaşlar için bir yol gösterici olabilir. Acaba mevcut saç durumunuzun fotolari varsa öncesi veya sonra şeklinde eklerseniz cok iyi olur.yoksa eğer yeni fotolar çekilip bundan sonraki sureci hep beraber gozlemleriz.
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

Öncesi sonrası yok ama şuan ki saç durumumu sayfada paylaşabilirim tabiki.Açıklığım yok fakat az buluyorum ve dökülme yoğun..Sebebini de bulamıyorum.Ayrıca androcur çok güçlü bir anti androjen ve erkekliği kalıcı olarak inhibe eder.Yani oral olarak erkeklerin androcur kullanmasını kesinlikle tavsiye etmiyorum

SaçımınDoktoru Üyesi Tremonti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Yankı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim. Şok dökülme diye şüphelenmiştim ama 8 ay oldu yani saçlarımın o evreyi çoktan atlatmış olması gerekmez mi artık ? İlaçlara başlamadan önce saç dökülmem vardı evet.16 yaşında başladı.Siteyi uzun uzun araştırmaya çalıştım.AVODART denilen ilacı gördüm ve 4 gündür onu kullanıyorum.Kullanmakla doğrumu yapıyorum onuda bilmiyorum
    androcur kullaniyorsunuz en guclu anti androjen andocur. Avodart hic gerek yok.Benim aklima gelen ben 50 ile 100 mg kullaniyirum 100 nadir. Felaket dugusal VE depresif yapiyor insani. Siz 200 mg cok stres VE depresyon yaratti da onun bi etkisi olabilir mi ? Diye sordum kendime.

Alıntı Tremonti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    androcur kullaniyorsunuz en guclu anti androjen andocur. Avodart hic gerek yok.Benim aklima gelen ben 50 ile 100 mg kullaniyirum 100 nadir. Felaket dugusal VE depresif yapiyor insani. Siz 200 mg cok stres VE depresyon yaratti da onun bi etkisi olabilir mi ? Diye sordum kendime.
    Tremonti sorunuza özelden de cevap yazdım buradan da yazayım.
    Erkeksiniz sanırım.Androcur kullanmaya nasıl başladınız ? Androcur çok güçlü biir anti androjendir ve geri dönüşümsüz olarak erkekliği yok eder.Testosteron düştüğü için duygusallığınız artar.Depresifliğiniz artar.Çünkü vücudunuzda hem testosteron yok hem östrojen . Kemik sağlığınız için çok zararlı . Ben doktor kontrolünde kullanıyorum ilacı.Yani etkilerini çok iyi biliyorum.İlacı hemen kesin bence hemen.

SaçımınDoktoru Üyesi Tremonti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dedierinizde haklisiniz kimsenin istemedigi bir ilac , ozellikle sitede Her yere uyari da yap oluyor ancak son care basladik . Ben jinekomasti vs henuz ole birsey hissetmedim sadece psikolojik etkisi oluyor. Ben erkekligi bitirme konusunda bu konu hakkinda yeterli bilgim olmayarak, bir yorum yapmayacagim. benim anlamadigim dr 200 mg nasil Verdi yabanci sitelerde 100 mg de millet kirkuyor VE hayati tehlikeden bahsediyor.

Sayfa 1/6 123 ... SonSon